לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

מילון מונחים

 • תקנון הבניה

  רשימה בה מופיעים זכויות הבניה בקרקע לגבי נכס העתיד לקום בשטח, לרבות, מספר אחוזי בניה מותרים, גובה הגג, גודל החניה וכדומה.

  קרא עוד
 • תכנית מתאר

  תכנית המפרטת בתוכה את זכויות הבניה באזור מסוים וללא איורה לא יינתנו היתרי בניה. ישנן מספר תכנית מתאר כגון: תמ"א: תכנית מתאר ארצית, תמ"מ: תכנית מתאר מחוזית , תכנית מתאר מקומית ותמ"א 38/39 שהן למעשה תכניות מתאר ארציות אשר אושרו על ידי ממשלת ישראל לצרכי חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה (תמא 38) ופינוי –בינוי מבנים כחלק מתהליכי התחדשות עירונית (תמא 39).

  קרא עוד
 • שמאי מקרקעין מוסמך

  שמאי מקרקעין אשר קיבל לידיו רישיון לעיסוק בתחום השמאות מטעם מועצת שמאי המקרקעין. מחזיקי הרישיון רשאים לעסוק בנושאים כגון: הערכת שווי של מקרקעין, קביעת זכויות במקרקעין, ייעוץ בתחום הנדל"ן, ייעוץ וטיפול במיסוי מקרקעין ועוד.

  קרא עוד
 • שמאות מכרעת

  הכרעה שמאית הנדרשת בתיקים של תביעות פיצויים בהתאם לסעיף 197 בחוק התכנון והבנייה ו/או במקרים בהם קיימות מחלוקות בכל הנוגע לנושא היטלי ההשבחה. הכרעת השמאות איננה מחייבת קיומו של דיון בין הצדדים המעורבים בתיק והיא יכולה להתקבל על ידי השמאי המכריע על סמך עיונו במסמכים אשר הוגשו לו בלבד.

  קרא עוד
 • שטר מכר

  תעודה רשמית המונפקת על ידי מרשם המקרקעין ובמסגרתה ניתן להעביר את הזכויות על הנכס מאדם אחד לאדם אחר. שטר המכר כולל פרטי רישום שונים כגון: פרטים אישיים של כל אחד מהצדדים המעורבים בעסקה (קונה- מוכר), מחיר הנכס, תיאור הנכס וחתימת הצדדים. שטר המכר חייב להיות ערוך על ידי עורך דין מקרקעין ו/או פקיד מטעם לשכת הרישום.

  קרא עוד
 • שווי מקרקעין

  הערכת שווי המיושמת לצרכי מכירה או משכון. הערכת השווי נערכת על ידי שמאי מקרקעין מוסמך וזאת בהתאם לפרמטרים שונים כגון: תכניות פיתוח סביבתיות, מחיר השוואתי ביחס לנכסים דומים או זהים באזור, דמי השכירות אותם הנכס יכול להניב וכדומה.

  קרא עוד
 • שבח

  ההפרש בין עלות רכישה למחיר המכירה בנוגע לנכס מקרקעין.

  קרא עוד
 • רשם מקרקעין

  אדם האחראי על ניהול פנקסי הרישום ותיקי הנכסים השונים בישראל וזאת מטעמן שללשכות רישום המקרקעים ברחבי הארץ. בין יתר פעולות הרישום המיושמות על ידיו: רישום הערת אזהרה, רישום חכירה, רישום ירושות, רישום פעולות תכנון ועוד.

  קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

?יש שאלות
חייגו עכשיו

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

ייעוץ ראשוני

close

יש שאלות?

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

Call Now Button