לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! מתי פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין?

מתי פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין?

מתי פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע בעל מגוון סמכויות ותחומי אחריות. ישנם לא מעט מצבים וזמנים במהלך החיים שבהם יהיה צורך לשכור את שירותיו של איש מקצוע זה ולכן חשוב לדעת במה הוא מתעסק ומתי נכון לפנות אליו. באופן כללי אפשר לומר (וגם אפשר להבין מעצם השם של המקצוע – שמאות מקרקעין) – שתפקידו הוא להעריך את השווי של נכסים שונים וזאת לצרכים שונים. כך למשל מי שמעוניין למכור נכס נדל"ני שברשותו – דירה, בית פרטי, קרקע, שטח, משרד או מגרש – יידרש לדעת מה שוויו לפני שיעמיד אותו למכירה. זה אחד הדברים שמאי המקרקעין יעשה.

כאשר בני זוג עומדים בפני תהליך גירושין, בליווי עורך דין גירושין מטעמם, ייתכן ועליהם לחלק ביניהם את הרכוש הנדל"ני המשותף להם – דירה או בית פרטי שבו התגוררה המשפחה. שמאי המקרקעין ייקח חלק בתהליך, יבדוק לעומק את הנכס המדובר וינקוב בערך שלו. כך אפשר יהיה לבצע חישובים שונים שקשורים להון המשותף של בני הזוג ועורך הדין יסתייע בתשובתו של השמאי בבואו להציע חלוקת רכוש הוגנת לשני הצדדים. במידה ובתהליך ירצו בני הזוג הנפרדים למכור את הדירה – שמאי המקרקעין הוא איש המקצוע האובייקטיבי שינקוב בשווי והערך של הדירה ובאיזה מחיר יהיה הכי נכון וכדאי למכור אותה הלכה למעשה.

שירותים נוספים של שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין מהווה חלק בלתי נפרד מצוות אנשי המקצוע שמלווה תהליכי התחדשות עירונית במסגרת תמ"א 38. כאן הערך של הדירות והמבנים הוא חלק מהותי מאד וצריך להיות חלק בלתי נפרד מהתהליך ממש מההתחלה. תחום נוסף וחשוב הוא הערכת שווי של קרקע חקלאית או כזאת שאמורה להיות מיושבת ומאוכלסת. ברחבי מדינת ישראל יש שטחים רבים כאלה שנראה על פניו שאין בהן שימוש אך בעצם הן בבעלות כלשהי ויש להן ערך ושווי כספי לא מבוטל. בבוא העת צריך להמציא חוות דעת מקצועית של שמאי מקרקעין אודות מצב הקרקע והשווי שלה, זאת על מנת להכין את החוזים המתאימים או לסייע לבעלי העניין לקבל את ההחלטות הנכונות.

כפי שניתן לשים לב לשמאי המקרקעין יש תפקיד חשוב מאד בתהליכים שונים ולכן יש חשיבות לתפקיד שהוא ממלא בצוות שהוא שייך אליו או בתהליך שבו נחוצים השירותים שלו. חשוב מאד לפנות לשמאי מקרקעין בעל ידע רחב וניסיון עשיר ככל האפשר, שכן אז אפשר להיות בטוחים שהוא מעודכן בכל החידושים או השינויים שחלים בעולם הנדל"ן ויוכל לתת את השירותים הטובים ביותר, ברמה הגבוהה ביותר עבור הלקוחות שלו. תרומת תפקידו של שמאי המקרקעין לא תסולא בפז ובשום מקרה אין לוותר על שירות מקצוע ועדכני ככל האפשר על מנת להשלים את התהליך שעל הפרק.

השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38
השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38

תמ"א 38, תכנית המתאר הארצית להתחדשות עירונית, אושרה בישראל בשנת 2005, באמצעות אוסף של תקנות

קרא עוד
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת

עבור רבים מאיתנו, בית בבעלות פרטית הוא אחד ההישגים המרכזיים אליהם אנו שואפים. בדרך אל

קרא עוד
חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה
חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה

רכישת נכס או ביצוע של כל עסקת נדל"ן אחרת כרוכים בהחלטה קריטית ובהוצאה כספית גבוהה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button