לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! מה חשוב לדעת לפני ששוכרים או משכירים דירה

מה חשוב לדעת לפני ששוכרים או משכירים דירה

מה חשוב לדעת לפני ששוכרים או משכירים דירה

מה חשוב לדעת לפני ששוכרים או משכירים דירה

השכרת דירה היא נושא שמטריד ישראלים רבים, בין אם מצד אלה ששוכרים את הדירה ובין אם מדובר בבעלים המשכירים אותה. הואיל ומדובר בהתקשרות חוזית שבדרך כלל מיטיבה עם הבעלים ומעמידה מגבלות נוקשות בפני השוכרים, כדאי לדעת מראש לאן נכנסים ולהבין אילו דברים כדאי לדעת לפני ששוכרים או משכירים דירה.

שלום, זה בקשר למודעה

אחד הדברים הראשונים וההגיוניים לעשות לפני ששוכרים דירה הוא להגיע ולראות אותה. תמונות שמעלה בעל הדירה באתרים כמו יד2 ודומיהם עלולות לשקף לעיתים תמונה שאינה נאמנה למציאות, ולכן חשוב להגיע באופן פיזי לדירה ולהתבונן בה מקרוב. במקרה כזה על השוכרים הפוטנציאליים להתבונן היטב לא רק במבנה הדירה, בחדרים או בנוף, אלא גם לחפש סימני רטיבות, סדקים ושאר בעיות שכדאי להכיר מבעוד מועד.

כדאי לשים לב לא רק לדירה עצמה אלא גם לסביבת המגורים: האם יש אפשרויות חנייה, תחבורה ציבורית, מוסדות חינוך, שירותים עירוניים, פארקים, קופות חולים, מרכזי בילוי ופנאי וכל דבר אחר שעשוי להיות חשוב לשוכרים הפוטנציאליים.

מצד המשכיר, מצב הדירה וסביבת המגורים הם שני הנושאים העיקריים שעליהם ניתן להתבסס בעת קביעת גובה שכר הדירה המבוקש. כלומר, אם בעל דירה מתלבט בשאלה כמה דמי שכירות לדרוש, באפשרותו להזמין שמאי מקרקעין שיבחן את הדירה וסביבתה בעיניים מנוסות, יקח בחשבון שלל גורמים ויציג בפניו את הערכת שווי הדירה – שממנו ניתן יהיה לגזור בקלות גובה רצוי של שכר דירה.

שנחתום על החוזה?

הואיל ורוב בעלי הדירות אינם מומחים בדיני חוזים, רוב חוזי השכירות בישראל מבוססים על חוזה סטנדרטי שאפשר למצוא באינטרנט. עם זאת, לעולם אין לחתום על חוזה שלא קראתם עד תומו והסכמתם עם כל מילה ומילה בו. לעיתים אף מומלץ להתייעץ עם עורך דין כדי לוודא שאכן החוזה לכל הפחות הוגן.

זכרו שאפשר לערוך משא ומתן, להתמקח על מחירים ולנסות לשנות את התנאים, כל צד לטובתו. יחד עם זאת, הדברים הבאים נכונים לרוב חוזי השכירות:

 • בדרך כלל באחריות השוכר לשלם את מיסי הארנונה, המים והחשמל.
 • באשר לדמי ועד בית, השוכר אמור לשלם רק את החלק היחסי של הוצאות שוטפות, כמו ניקיון וחשמל, ולא את החלק שבאחריות הבעלים כמו שיפוץ המעלית.
 • האחריות לתיקונים במקרה של בלאי סביר חלה על בעל הדירה.
 • בתום החוזה אחריות השוכרים היא להשיב את הדירה לבעליה במצב סביר כפי שקיבלו אותה למעט בלאי סביר כאמור.
 • נהוג להוסיף לחוזה השכירות אפשרות להאריך אותו בשנה נוספת בתנאים זהים או בהעלאה של כ-5% בדמי השכירות ולא יותר.

סיכום

שכירות היא נושא שאין להקל בו ראש משום שמדובר בהתחייבות חוזית לכל דבר. לכן יש לבדוק בשבע עיניים הן את הדירה והן את החוזה על מנת לוודא ששני הצדדים נכנסים להתחייבות זו בתום לב ומתוך הסכמה הדדית. רק כך שניהם ייהנו באופן המיטבי מפירות ההתחייבות המשותפת.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button