לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! עמוד הבית בלוג

מה זה שמאי מקרקעין ולמה בכלל צריך אותו?

מה זה שמאי מקרקעין ולמה בכלל צריך אותו?

שמאות מקרקעין הינו תחום עיסוק מקצועי העוסק בהערכות שווי של נכסי דלא ניידי (נדל"ן). תחום מקצועי זה מיושם על ידי שמאי מקרקעין מוסמכים הפועלים בהתאם לחוק שמאי מקרקעין (תשס"א 2001). תפקידו המקצועי של שמאי המקרקעין הוא לספק הערכה על מצבם של נכסים ושוויים הכספי. לצורך כך, השמאי נדרש להגדיר מהי גישת השומה הנכונה ביותר מבין שלוש גישות שומה שונות המונהגות בישראל (בהתאם למודל האמריקאי), כאשר במקביל הוא מקיים מספר בדיקות מקדימות המסייעות לו להכיר וללמוד את הנכס בצורה המעמיקה ביותר.

בין יתר הבדיקות אותן מקיים שמאי מקרקעין במסגרת תפקידו נכללות בדיקות כגון: בדיקה בנוגע לסביבת הנכס ותכניות בניין עיר (תב"ע) עתידיות בסביבת הנכס, בדיקות משפטיות בנוגע למצבו החוקי של הנכס, בדיקות בנוגע לגובה המיסים להם יידרשו מוכרי/רוכשי הנכס בעת ביצוע והשלמת העסקה, בדיקות תכנוניות בנוגע להיתרי הבנייה אשר ניתנו לגבי הנכס ובדיקות נוספות. לאחר שהשמאי ערך וקיים את מלוא הבדיקות הנדרשות, הוא למעשה מנפיק דו"ח שמאות המפרט בתוכו את כל ההיבטים השונים אותם הוא בחן ובדק ואת מסקנותיו המקצועיות בהתאם לממצאי הבדיקות השונות. חשוב לציין שדו"ח זה הינה בעל תקפות משפטית וכפועל יוצא מכך הוא יכול לשמש את המחזיקים בו לצרכי ניהול משאים ומתנים אל מול בעלי הנכס, אל מול רשות המיסים ואל מול גורמים נוספים הרלוונטיים לעסקת הנדל"ן לגביה מתייחסת הערכת השווי. כמו כן, חשוב לציין שדו"ח שמאות המונפק על ידי שמאי מקרקעין מוסמך ומקצועי הינו דו"ח היכול לשמש אתכם לצרכי חוות דעת מקצועית ובדיקת כדאיות כלכלית.

מכיוון שתחום הנדל"ן כולל בתוכו מוצרים נסחרים הטרוגניים, כלומר, נכסים אשר אינם זהים או דומים זה לזה ושכל אחד מהם נבדל בהיבטים שונים המאפיינים אותו מכל נכס אחר, קיימת חשיבות רבה לקיומו של תהליך הערכת שווי לגבי כל נכס אותו אתם מעוניינים לרכוש או למכור. כמו כן, הבדיקות השונות המתקיימות על ידי שמאי המקרקעין לאורך התהליך, חשובות וחיוניות עבורכם לא פחות מהערכת השווי שלשמה שכרתם את שירותיו של שמאי המקרקעין.

נכס מהוון
נכס מהוון

בכל מה שקשור לנושא של חכירה ישנם הרבה מאוד סוגים וגם אפשרויות. למעשה מדובר בזכות

קרא עוד
שמאי מקרקעין וחקלאות
שמאי מקרקעין וחקלאות

בעת קניית נכס חדש או לחילופין כאשר אנחנו רוצים למכור נכס מקרקעין כלשהו, אנחנו יכולים

קרא עוד
שמאי מקרקעין – הערכת נכס
שמאי מקרקעין – הערכת נכס

כמעט כל מי שמבקש לרכוש דירה, מוצא את עצמו נאלץ להיעזר במשכנתא. קשה למצוא היום

קרא עוד
arrow

072-396-9408

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

?יש שאלות
חייגו עכשיו

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

ייעוץ ראשוני

close

יש שאלות?

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

Call Now Button