לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! מהו שמאי מקרקעין ומתי תזדקקו לשירותיו?

מהו שמאי מקרקעין ומתי תזדקקו לשירותיו?

מהו שמאי מקרקעין ומתי תזדקקו לשירותיו?

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע העוסק בעיקר בהערכת שווי נכסים וקרקעות למגוון של צרכים שונים, ובראשם מסחר, מגורים והשקעה. מדובר, למעשה, במעין "שירות משלים" לעורך הדין שאנו שוכרים לצורך ביצוע העסקה, שכן באמצעות הערכות השמאי, ניתן לשפוך אור על הבעיות או על נקודות החולשה שבקרקע או בנכס – וכך למעשה להוזיל את מחיר העסקה משמעותית, או לחילופין, להימנע מביצוע עסקה לא מוצלחת. לפניכם כל מה שצריך לדעת על שמאי מקרקעין.

כיצד מתבצעת בדיקה של שמאי מקרקעין?

בניגוד למה שנהוג לחשוב, שמאי מקרקעין אינו מבצע הערכה של שווי הנכס על בסיס ביקור במקום בלבד. למעשה, הבדיקה שנעשית בשטח על ידי השמאי הינה רק חלק קטן ממכלול של פרמטרים אותם הוא בודק. פרט לבדיקת השטח, תפקיד השמאי הוא גם לבדוק את המפות באיזור, נכסים סמוכים, מידע ציבורי רשום, הנתונים של השטח, היטל השבחה, היטל מיסים, היתר בנייה, בדיקה מקיפה של תכנון הנכס ועוד, וכמו כן ליישב מידע סותר ממקורות שונים. רק לאחר בדיקת כל הפרמטרים האלה ועוד, כותב השמאי את דו"ח ההערכה שלו. דו"ח זה הוא למעשה דו"ח בעל אופי משפטי, בו ניתן להשתמש גם לצורך הצגת נתונים לרשות המיסים, משא ומתן מול המוכר של הנכס, הצגה לבנק לצרכי משכנתא ועוד.

מתי נזדקק לשירותיו של שמאי מקרקעין?

בשל העובדה שמטרתו העיקרית של השמאי היא להעריך שווי של נכסים וקרקעות, ניעזר בו בעיקר בעת מכירה או קנייה של נכס או קרקע, לרבות במצב של רכישת קרקעות להשקעה – בהן קיימים פרמטרים וגורמים רבים, שאינם תמיד גלויים לנו כמבצעי העסקה מבלי ביצוע הערכה מקצועית ומקיפה. כמו כן, ניתן להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין גם במקרים הבאים:

• לצורך חוות דעת לבית המשפט – חוות דעת זו תידרש לרוב בבמקרים של חוסר הסכמה או סכסוך הנוגע לנדל"ן ומגיע לדיונים משפטיים.
• בעת לקיחת משכנתא.
• לצורך חישוב פיצויים – מדובר בעיקר במקרים של הפקעת מקרקעין או ירידת ערך הנכס בעקבות תכניות שאושרו בסביבה הקרובה אליו.
• לצורך בדיקת היתכנות של פרויקט נדל"ן – כמו למשל פרויקט התחדשות עירונית.

מהו המחיר שגובה שמאי מקרקעין עבור שירותיו?

בשל העובדה ששירותיו של שמאי מקרקעין משתנים משמעותית בהתאם לצרכים של האנשים ששוכרים אותו, קשה מאוד להצביע על מחירון מוגדר וברור לשירותים שניתנים על ידו. לרוב, המחירים נעים בטווח רחב למדיי, ומשתנים בהתאם למידת הניסיון של השמאי, כמות העבודה, סוג השירות הספציפי שאנו מבקשים ממנו ועוד. מסיבה זו, טרם שכירת שירותי שמאי מקרקעין, מומלץ מאוד לבצע מעין "סקר שוק" ולקבל מספר הצעות מחיר ממספר שמאים שונים. כמו כן, חשוב מאוד לפנות לשמאי מומחה, לו ניסיון ספציפי בתחום הנדרש, שכן שירות איכותי ומקצועי מצד השמאי עשוי לחסוך לנו לא מעט כסף בעסקאות מקרקעין.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button