לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! הערכת שווי הנכס – באילו פרמטרים זה תלוי

הערכת שווי הנכס – באילו פרמטרים זה תלוי

הערכת שווי הנכס – באילו פרמטרים זה תלוי

אם אתם רוצים להעמיד נכס נדל"ן שבבעלותכם למכירה, רגע לפני שמוציאים אותו לשוק, כדאי מאוד לבצע הערכת שווי לנכס. באמצעות הערכת שווי תוכלו לדעת בדיוק כמה הנכס שווה ובכמה עליכם למכור אותו, כך תוכלו להבטיח שהמחיר יהיה תואם לשווי השוק ושתקבלו עליו הצעות מקונים פוטנציאליים. הערכת שווי נכונה משפיעה על מידת האטרקטיביות של הנכס ולכן חשוב לדעת מהם הפרמטרים שמשפיעים על אותה ההערכה, כך תוכלו לקבל עבור הנכס שלכם את התמורה הגבוהה ביותר שאפשר.

כיצד מורכבת הערכת שווי של נכסי נדל"ן?

כולנו נסכים שישנו הבדל בין וילות למכירה לבין דירות בבניין, לכן עליכם לקבל תמונת מצב כמה שיותר מדויקת, לפני שאתם מוציאים את הנכס לשוק. ישנם מספר פרמטרים שישפיעו על ערכם של נכסים, אותם משקללים ביחד כדי להבין את התמונה הכללית.

 • גודל הנכס – גודל הנכס משפיע על המחיר, כך למשל דירת 5 חדרים תעלה יותר מדירת שלושה חדרים. בשורה התחתונה, גודל הנכס במ"ר משפיע על ערכו. 
 • מצב הנכס – ישנו הבדל בין נכס שעבר שיפוץ לבן נכס ישן שדורש השקעה. נכס שעבר שיפוץ יהיה בעל ערך יותר רב. כמו כן יש התייחסות למצב התשתיות ומערכות הקבע.
 • מיקום הנכס – הנכס שלכם יכול להיות יפה ומשופץ ובעל 5 חדרים אך מיקומו יכול להשפיע על המחיר. כך למשל אם ממוקם בשכונה לא טובה או פחות נגישה הערך שלו ירד.
 • סביבה – המצב הסוציו-אקונומי באזור, מוסדות חינוך וציבור בקרבת הנכס, אזורי תעשייה, גישה לצירי תנועה ראשיים, קרבה לכביש סואן ומרכזי כל אלו ישפיעו על המחיר. 
 • חלוקה פנימית – כאן מסתכלים על החלוקה הפנימית של הדירה ומשוקללים משתנים כמו גדול החדרים, גודל המטבח והסלון, כיווני אוויר, גודל החצר/המרפסת אם ישנה וכדומה. 
 • פוטנציאל שדרוג הנכס – אם יש זכויות בניה כך שאפשר להגדיל את הנכס, לבנות פרגולה או להוסיף לו מרפסת או כל תוספת שתשדרג אותו ותעלה את ערכו. 
 • משתנים נוספים שישפיעו על ערכו של הנכס – קריטריונים נוספים שישפיעו על שווי הנכס יהיו חומרי ושיטת הבניה, מעלית, מחסן, קומה, תשתיות, חניה וכן הלאה.

הכי כדאי – להתייעץ עם מומחים

כדי שתוכלו להוציא את הנכס לשוק במחיר ראלי כדאי מאוד לפנות לגורמים מקצועיים שמתמחים בהערכת שווי של נכסים. אנשי המקצוע המתאימים יגיעו אל הנכס ויבצעו בדיקות מקיפות מול העיירה (כדי לוודא שישנם היתרים, שאין חריגות בניה, כדי לבדוק אם יש זכויות קיימות על הנכס, תוספות בניה וכדומה). בנוסף, נבדקות גם עסקאות נדל"ן דומות שבוצעו באזור הן יעניקו אומדן לגבי מחירים. 

ולסיכום, אם אתם רוצים הערכה כמה שיותר מדויקת וקולעת מומלץ מאוד לפנות לאנשי מקצוע מיומנים ולהם ניסיון רב בתחום מקרקעין, הנדל"ן והבניה אשר יוכלו לכוון אתכם ולעזור לכם להבטיח שתהליך המכירה של הדירה יהיה כמה שיותר מיטבי.

רישום מקרקעין והסדר זכויות במקרקעין כחלק משירותי שמאות
רישום מקרקעין והסדר זכויות במקרקעין כחלק משירותי שמאות

לנוכח ריבוי הבעיות שעולות מדי פעם ברישום נכון של עסקאות מקרקעין, עולה הצורך בעבודה נכונה

קרא עוד
זקוקים למימון להשלמת ההון העצמי למשכנתא? כך תעשו את זה חכם
זקוקים למימון להשלמת ההון העצמי למשכנתא? כך תעשו את זה חכם

החלום לרכוש בית משלכם ולהפסיק לשלם בכל חודש שכר דירה למישהו אחר, נדמה כרחוק אבל

קרא עוד
4 דברים שאסור לכם לעשות אם ננעלתם מחוץ לבית
4 דברים שאסור לכם לעשות אם ננעלתם מחוץ לבית

נתקעתם מחוץ לבית? הנה 4 דברים שלא כדאי לכם לעשות, כולל הצעות לפעולות אלטרנטיביות מועילות

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button