לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! הערכת שווי נכס טרם מכירתו

הערכת שווי נכס טרם מכירתו

הערכת שווי נכס טרם מכירתו

סעיפים אקוטיים בהערכת שווי נכס

 

במהלך החיים בעלי נכסים מבצעים שינויים כמו הרצון למכור נכס שבו הם חיים ולעבור לגור בשכונה אחרת, עיר אחרת או לגור בנכס קטן או גדול יותר, בהתאם למצב האישי של כל אחד מהם.

כדי למכור את הנכס ובמיוחד אם מדובר בנכס ייחודי כמו צמוד קרקע שערכו הוא גבוה, כדאי לקבל בשלב הראשון הערכת שווי נכס לפני שמציעים נכס זה למכירה וזאת כדי לדעת את ערכו האמיתי בשוק הנדל"ן.

יש גם בעלי נכסים שמעוניינים למכור את אחד הנכסים שלהם, כיוון שיש להם צורך בכסף מזומן למטרה מסוימת, כמו סיוע לילדים או הזרמת כספים לעסק שלהם. לכן הם מזמינים שמאי ובוחנים אפשרות זו. מעבר לכך הם בודקים גם את אופציית לקיחת משכנתא הפוכה מגדל שתאפשר להם קבלת כספים עבור הנכס אך הם לא יצטרכו לפנות את הנכס אלא יוכלו להמשיך ולגור בו במשך כל חייהם וזהו יתרון עצום.

גילום מלוא הפוטנציאל על פי הערכת שווי נכס 

שמאות היא מדע די מדויק, הדוח שמכין השמאי המיומן כולל סעיפים רבים כדי לסכם בסופו של דבר את כל המכלול ולהפיק דוח מפורט לגבי שווי נכס.

הדוח מכיל מידע לגבי מיקומו של הבית כמו רחוב ומספר בית ואופן הרישום שלו בלשכת המקרקעין כמו גוש וחלקה. תיאור של הנכס, אם מדובר בבית קרקע או דירה בבית מגורים, קומה, גודלו של הנכס, כמה חדרים, כמה חדרי שירותים, נראותו של המטבח, מרפסות ומקומות חנייה. 

כמו כן, מוסבר היכן ממוקם הנכס, באיזו שכונה, אם מדובר בשכונה איכותית או פחות. צירי תנועה ראשיים או עירוניים בסמוך אליה והמיקום של הדירות או הבתים הקרובים אליה, כמה בתי מגורים הוקמו על החלקה וממה בנוי המבנה והגג שלו. אם הבית קיבל היתרי בנייה ובעקבות כך נבנו או לא נבנו התוספות ואם המבנה קיבל צו הריסה. השטח של חלל המגורים, נראותו של פנים הבית, ריצוף, פרקט, מצב התחזוקה שלו, חלונות, תריסים ועוד..

סקירה כללית של נכסים שנמכרו בסביבת המגורים

השמאי מפרט מידע על נכסים בסביבת המגורים שביצעו הערכת שווי נכס טרם המכירה ובנוסף לכך מחירי המכירה של נכסים שנמכרו בפועל.

בהתאם לכל הסעיפים שפורטו לעיל, הערכות השווי של השכנים ושווי המכירות בפועל, השמאי מגיע למסקנה מקצועית מהו ערך השמאות של הנכס הספציפי.

בנוסף לכך, אם מדובר בדירה שיש לה היתר בנייה שלא מומש או בית פרטי שקיים פוטנציאל להרחיב אותו או להרוס אותו ולבנות מבנה חדש ומודרני הכולל את ניצול מלוא זכויות הבנייה, גם לכך יש ערך כספי וסכום זה יתווסף לערך הכללי של הנכס הספציפי. 

לעיתים ערך השמאות הוא הרבה יותר גבוה מהסכום שתכנן בעל הנכס לבקש בעת הפרסום ולכן מדובר במהלך אקוטי בחשיבותו.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button