לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! הערכת שווי נכס משכנתא כגורם ממנף למשכנתא חכמה

הערכת שווי נכס משכנתא כגורם ממנף למשכנתא חכמה

הערכת שווי נכס משכנתא כגורם ממנף למשכנתא חכמה

לדעתו של כל יועץ משכנתאות מומלץ כי תשתמשו בשירותיו של שמאי בעל ניסיון, על מנת שתוכלו לתכנן בצורה חכמה את הסדר ההלוואה וליהנות מתשלומי משכנתא הוגנים, בהתאם ליכולות הפיננסיות שלכם.

מדוע הבנקים מבקשים דו"ח של שמאי בשביל לאשר משכנתא?

שמאים מקצועיים יכולים להעריך את השווי האמיתי ובעיקר המעודכן, של הנכסים שהם בודקים. הערך הזה יכול להשתנות מעת לעת והוא לא תמיד תואם באופן מדויק, את מחיר העסקה שאתם ביצעתם אל מול המוכרים. ישנם מגוון של גורמים, שאותם יכניס השמאי לחישוב שלו כשהוא מבצע את תהליך השמאות, למשל השוואה לעסקאות נדל"ן באיזור שבו ממוקם הנכס שאתם עומדים לרכוש, כיווני האויר בדירה, קיומו של חניון, חניה פרטית לדיירים ועוד כהנה וכהנה פרמטרים שונים, שייתכן ולא חשבתם עליהם בכלל.

הבנקים משתמשים בשמאות הזאת, בעיקר בשביל החלק של ביטוח המבנה שאתם תצטרכו לרכוש במסגרת אישור המשכנתא שלכם. 

מה כדאי לקחת בחשבון לפני שמזמינים שמאי?

מומלץ לקרוא לשמאי בעל ניסיון שאתם יודעים שמנוסה בבחינת עסקאות נדל"ן דומות ושיכול לסייע לכם, על מנת לקבל שווי נכס גבוה ככל שניתן. מדוע זה חשוב? השמאי למעשה מוודא עבור הבנק, שהדירה שאתם עומדים לרכוש היא במצב תקין ושהלוואת המשכנתא אינה נשענת על קנה רצוץ.

הבנק יתחשב בערך של הנכס כפי שהשמאי דיווח וזה חשוב מאוד מבחינתכם, כרוכשים, בעיקר אם ישנו פער משמעותי בין המחיר שבו אתם קונים את הנכס לבין ערכו כפי שההליך של השמאות העלה. כדי להבטיח מינימום של סיכונים, הבנק יעדיף את הכרת השווי הנמוכה מבין השתיים, כלומר יממן עבורכם אחוזים של משכנתא מתוך סכום נמוך ממה שתכננתם – ועבורכם זה אומר גיוס הון ראשוני גבוה יותר. 

איך ממנפים שמאות כדי להשיג משכנתא חכמה ?

משכנתא חכמה, משמעותה התחשבות הן בסטטוס הפיננסי של הרוכשים כמות שהוא בעת הרכישה והן הסתכלות קדימה, אל יכולת ההשתכרות בעתיד. האינטרס שלכם היא לקבל משכנתא שפועלת לטובתכם, לכן שמאות של בעל מקצוע מנוסה תעזור לכם, בסופו של דבר, לקבל הלוואה בתנאים משופרים בזכות ההתאמה בין מדרגת המימון כפי שנתפשה על ידי הבנק בתחילת הדרך, לעומת השלב של אחרי השמאות.

האם כדאי להזמין שמאי לפני חתימה על חוזה רכישה של דירה?

שמאות מוקדמת יכולה לסייע לניסוח הסכם משכנתא מדויק, המותאם אליכם בצורה הטובה ביותר. זוהי הדרך הנוחה מכולן, להשיג משכנתא חכמה: המומחים של ענק המשכנתאות יוכלו לסייע לכם לנסח הסכם הלוואה משתלם שישתלב עם ההוצאות החודשיות שלכם ולא יעיק עליהן. גם אם המחיר של הליך השמאות הפרטי הוא גבוה יותר, בסופו של דבר הוא עשוי לחסוך לכם הרבה מאוד כסף לטווח הארוך ולכן כדאי להזמין שמאי לפני החתימה על הסכם הקנייה של הדירה.

 

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button