לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! הערכת שווי מבנה לאחר שיפוץ מבנה

הערכת שווי מבנה לאחר שיפוץ מבנה

הערכת שווי מבנה לאחר שיפוץ מבנה

ביצוע הערכת שווי נכס או מבנה מסוים, חשוב מאוד עבור תהליכים כמו לקיחת משכנתא, מכירה, דו"חות כספיים ועוד. היות ושווי הנכסים בארץ רק עולה עם השנים, כשמבצעים את אחד מהתהליכים המצריכים הערכת שווי נכס, חשוב לבצע הערכה נכונה ומדויקת, בעיקר כשמדובר בנכס שעבר שיפוץ

תהליך שיפוץ הדירה להעלאת שווי הנכס

שוק הנדל"ן בארץ אומנם פורח מבחינת העסקאות והמחירים, המטפסים באופן עקבי עם השנים, אך פריחה זו אינה ערובה לתהליך מכירת נכס פשוט ומהיר. תהליך מכירת נכס יכול להיות תהליך ארוך ומתיש, מלווה בלוח זמנים צפוף, דאגה לפרסום שוטף של הנכס וטלפונים ופגישות עם אנשים לא רציניים.

כאשר אנו מחליטים להעמיד את הדירה למכירה, אנחנו מעוניינים לקבל את המחיר הטוב ביותר עבורה, בעוד שהצד השני, הקונה, מעוניין להוריד את המחיר. כדי להתחיל את המשא ומתן בנקודת פתיחה טובה, ניתן להעלות את שווי הנכס באמצעות שיפוץ מתאים שישפר את מראה הנכס ללא היכר.

איזה שיפוץ יכול להעלות את ערך הנכס?

 • שיפוץ מבנים- באם אתם גרים בבניין, שיפוץ או שיקום מבנים, יכול לשפר את החזות החיצונית של הבניין והנראות הכללית שלו- חדר המדרגות, לובי ומעלית לדוגמא, משפיעים על שווי הנכס, לא פחות מהנראות של הנכס עצמו. באמצעות שיקום בניינים- צביעה ותיקוני קירות, החלפת תשתיות, שיקום בטון מקצועי וחידוש מערכות צנרת וחשמל ניתן לשדרג פלאים את הנראות הכללית של הבניין.
 • שיפוץ המטבח וחדרי האמבטיה- המטבח וחדר האמבטיה הם החדרים העיקריים בבית, אשר לרוב, זוכים לביקור ראשוני ומבט בוחן על ידי הרוכשים הפוטנציאליים. באמצעות שדרוג חדרים אלו, תוכלו להקנות לנכס שלכם מראה מעוצב ויוקרתי.
 • תוספות בנייה- לעיתים באמצעות הורדת קיר מיותר, או לחלופין הוספת קיר גבס במקום מתאים, הנכס שלכם יכול להיראות מרווח וגדול יותר.

כיצד מתבצעת הערכת נכס לאחר שיפוץ?

לאחר שביצעתם שיפוץ מושקע לנכס שלכם, הציפייה היא שערך הנכס יעלה בהתאם. אך איך מבוצעת הערכת שיווי הנכס לאחר השיפוץ בפועל?

מלבד פרמטרים בסיסיים כמו מיקום הנכס, והסביבה בה הוא נמצא, כשאנו באים להעריך שווי נכס לאחר שיפוץ, עלינו לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים:

 • גודל הנכס- ככל והנכס גדול יותר בעקבות הוספת חדר או מרפסת, הרי שהנכס שלכם שווה יותר.
 • מצב הנכס- דירה שעברה שיפוץ שווה יותר מדירה סטנדרטית, היות ולקונים הפוטנציאליים נשאר רק להיכנס לדירה מבלי השקעה נוספת. גודל השיפוץ ומהות השיפוץ הם פרמטרים חשובים נוספים שיש לקחת בחשבון בשקלול הסופי.
 • חלוקה פנימית- ככל והדירה מחולקת באופן מרווח יותר, חדרים גדולים יותר וכיווני אוויר טובים, אזי שערך הדירה עולה בהתאם.

התייעצות עם מומחה

בסופו של דבר, מדובר בעסקה השווה כסף רב. לכן, כדי לבצע תהליך הערכת שווי הנכס בצורה נכונה ומדויקת מומלץ להיעזר באיש מקצוע ותיק ומנוסה בתחום הנדל"ן והמקרקעין, בכדי להגיע לתוצאות מיטביות.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button