לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! כך צילום נדלן יסייע במכירת הנכס

כך צילום נדלן יסייע במכירת הנכס

כך צילום נדלן יסייע במכירת הנכס

אשר ניגשים לביצוע הערכת שווי נכס, הרי שישנם פרמטרים בדוקים וסדורים על-פיהם יש לבחון את הנושא. שמאי מקצועי בוחן אם אכן ישנה התאמה בין מצבו התכנוני של הנכס לבין זה אשר קיים בפועל דוגמת תוספת בנייה, את הפרמטרים הסוציו-אקונומיים הסביבתיים, גודל השטח, תחזוקת הנכס ועוד.

עד כה התייחסות קצרה ועניינית זו, סבבה סביב פרמטרים המשפיעים על שווי הנכס על הנייר. אולם האם ישנן אפשרויות שבאמצעותן אתם תוכלו למכור את הנכס שלכם לכל המרבה במחיר? ואף לנקוב בערך שעולה על זה שבו נקב השמאי?

אופן הצגת הנכס

בקניית נכס נדל"ן, מעטים אם בכלל יהיו הרוכשים הפוטנציאליים שלא יבחנו אותו מכף רגל ועד ראש. כל פרמטר, כל סעיף, כולם ככולם נבחנים בקפידה הן על-ידי הרוכשים האפשריים והן על-ידי עורכי דינם שמלווים את עסקת המקרקעין.

אולם קיים גם המוטיב הפסיכולוגי, זה אשר מניע את אותם הרוכשים המודעים למידע שמובא בפניהם, להירתם עוד קצת למען המאמץ כדי להשיג את הנכס, זאת בטרם 'ייחטף' על-ידי אחרים.

בנושא זה הכירו את תחום צילום הנדל"ן; הוא מוצע על-ידי צלמים מקצועיים המתמחים בתחום, אך אתם בהחלט יכולים להתנסות בו בעצמכם עם הטלפון הנייד או תוך הסתייעות בחבר ואף להצליח מעבר למשוער.

הצגת הנכס מבחוץ

העצה הראשונה פונה לבעלי נכסים פרטיים דוגמת ווילות וקוטג'ים או לחילופין מגדלי מגורים גבוהים. באם יש לכם בית פרטי או שאתם מתגוררים במגדל, מומלץ יהיה לבחון אפשרות לצילום אוויר מרחפן אשר יציג את הנכס לצופים מתוך זווית חדשה ומרעננת.

הזווית המרשימה שמציגה את הנכס ממעלה, יכולה בהחלט לתפוס את תשומת לבם של הצופים ולשדר יוקרה מסוימת שתניע אותם להסכים או להתמקח באופן מתון יותר על המחיר.

נא לשמור על הסדר

ראשית יש לציין כי הנראות הכוללת היא מאוד חשובה ולא רק בתמונה. באם הרוכשים יגיעו לדירה שתהיה הפוכה לחלוטין ממה שמוצג בתמונה, הרי שזה בהחלט לא דבר שייזקף לזכותכם בתהליך המקח על המחיר.

חשוב לצלם את הנכס כאשר הוא מסודר ומאורגן בקפידה. מומלץ להזיז חפצים אשר פוגמים מעט בתחושת המרחב הכולל של חלל הנכס, וליצור תחושת מרווח גדולה. כדאי לצלם את הנכס בתאורה טבעית בהירה, ובעיקר בשעות הבוקר המוקדמות כאשר כל החלונות פתוחים.

הקפידו לסדר את הדירה, לשטוף את הרצפה ולנקות אותה. ניתן בהחלט 'לתפוס טרמפ' על ניקיונות סוף השבוע, אז הבית מצוחצח, אתם פנויים והילדים במידה ויש, נמצאים בבתי הספר ובגנים.

הציגו את מה שאתם מתארים

רוכשים פוטנציאליים רבים מסתכלים על הנתונים המוצגים וכן על התמונות. לא מן הנמנע שבתיאור, נקפיד על מוטיבים שיווקיים כאלו ואחרים, שהרי כוונתנו היא לבצע את המכירה ויפה שעה אחת קודם.

אך לעתים, נוצר מצב ובו התמונות המוצגות אל מול התיאור, אינן מסונכרנות דיו. הקפידו הקפדה יתרה על תמונות מחמיאות אך גם כאלו שמציגות את הדירה כפי שהיא, וכאלו אשר מתכתבות במדויק עם התיאור המילולי.

לכל שאלה והתייעצות בנושאי שמאות מקרקעין, הנכם מוזמנים להשאיר פניה או ליצור עמנו קשר טלפוני.

היתרונות הלא כלכליים ברכישת דירה יד שנייה
היתרונות הלא כלכליים ברכישת דירה יד שנייה

דירה יד שנייה יכולה להפוך לבית החלומות שלכם   דירה חדשה שזה עתה נבנתה, לרוב

קרא עוד
הערכת שווי נכס טרם מכירתו
הערכת שווי נכס טרם מכירתו

סעיפים אקוטיים בהערכת שווי נכס   במהלך החיים בעלי נכסים מבצעים שינויים כמו הרצון למכור

קרא עוד
מדוע חשוב לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין מנוסה בעסקאות שטח?
מדוע חשוב לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין מנוסה בעסקאות שטח?

לשמאי מקרקעין יש תפקיד חשוב בעסקאות מקרקעין, ההערכה שלו יכולה להיות מאוד קריטית ועל בסיסה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

?יש שאלות
חייגו עכשיו

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

ייעוץ ראשוני

close

יש שאלות?

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

Call Now Button