לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! מה עושים עם הנכס כאשר עושים רילוקיישן?

מה עושים עם הנכס כאשר עושים רילוקיישן?

מה עושים עם הנכס כאשר עושים רילוקיישן?

במידה וקבלתם השנה הצעה לרילוקיישן לטווח הארוך, ודאי עברה בראשכם המחשבה מה כדאי לעשות עם הנכס בישראל. את השאלה הזאת שואלים מאות ישראלים מידי שנה כאשר הם מקבלים הצעה למעבר לחו"ל או כאשר הם שוהים בחו"ל תקופה ארוכה ולא צופים את תאריך החזרה.

בשביל להבין את הקושי בהחלטה מה כדאי לעשות עם הנדלן, חשוב תחילה להבהיר מה הוא רילוקיישן ומה הוא כולל.

מה זה רילוקיישן?

רילוקיישן, העתקת חייו של העובד, לעיתים יחד עם משפחתו מארץ אחת לאחרת לצורכי עבודה. המניעים לשליחת העובד למדינה אחרת הם בין היתר בשל פיתוח קריירה קידום מקצועי או שליחות כלשהי. סיבה נוספת למעבר יכולה להיות בעקבות לימודים לתואר במדינה מסוימת. 

האם כדאי למכור את הנכס?

כאשר מבצעים את המעבר לתקופת זמן ארוכה, נוצרים תהיות לגבי הנכס, לרבות הבית אשר נשאר בארץ ריק לתקופת זמן ארוכה יחסית. במצבים מסוימים בעל הנכס יעדיף להשכיר את הבית למשך תקופת המעבר. אך במקרים בהם המעבר נערך יותר משלוש שנים, מומלץ לשקול להגיש בקשה לניתוק תושבות. 

מה הוא ניתוק תושבות?

עובד אשר ביצע רילוקיישן מישראל למדינה אחרת יכול להגיש בקשה לניתוק תושבות. במידה ועומד בקריטריונים ייחשב לתושב חוץ, ובכך העובד יכול להימנע מתשלום ביטוח לאומי, מס הכנסה ומיסים נוספים ואף לא יידרש לדווח אל הכנסותיו.

מכירת הנכס

בין הקריטריונים לתושב חוץ הם עמידה בתנאי מגורים בחול למשך לפחות 3 שנים עם משפחתו. בנוסף יהיה עליו להצהיר על "העברת מרכז החיים" למדינת היעד על ידי טופס ייעודי לרשויות המס. בשביל לספק הוכחות לכך יהיה על העובד למכור או להשכיר את הנכס בישראל.

במידה וקיבלתם החלטה להגיש בקשת ניתוק תושבות, תדרשו לבחון את הנכסים שבבעלותכם בישראל ולשקול השכרתם או מכירתם.

כאשר בוחרים במכירה של הנדלן בארץ נשאל את עצמו מספר שאלות:

מה מצב שוק הנדלן בארץ? מה עלות המס שעלינו לשלם על מכירת הדירה? מה נדרש בכדי למכור את הדירה ועוד תהיות נוספות העלולות לעלות לנו הרבה זמן וכסף.

במידה החלטתם למכור, מומלץ להיעזר בשירותו של שמאי מקרקעין. שמאי מקרקעין הוא אדם שהוסמך על ידי מועצת שמאי המקרקעין בישראל לקבוע את ערכו של נכס מקרקעין. מתוקף תפקידו הוא יכול לעזור לבעל נכס להחליט על מחיר המכירה וכך בעל הנכס יכול לקבל אינדיקציה לכדאיות המכירה או העדפות להשכרה.

במידה וההחלטה שהתקבלה היא לא להגיש בקשה לניתוק תושבות, יש לקחת בחשבון כי תדרשו להגיש דוחות מס בישראל, מה שיוביל להשלכות על הכנסותיכם נטו, על הביטוחים ואף על הנדלן.

לסיכום,

לבחירה אם למכור את הנכס בארץ או לא יש תהיות רבות, לכן מומלץ להיעזר בשירותים מקצועיים שיתנו לכם אינדיקציה ויאפשרו לכם לבחור את האפשרות המשתלמת עבורכם.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button