לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! היתרונות הלא כלכליים ברכישת דירה יד שנייה

היתרונות הלא כלכליים ברכישת דירה יד שנייה

היתרונות הלא כלכליים ברכישת דירה יד שנייה

דירה יד שנייה יכולה להפוך לבית החלומות שלכם

 

דירה חדשה שזה עתה נבנתה, לרוב תהיה יקרה יותר מדירה בת מספר שנים שכבר התגוררו בה והשתמשו בתשתיות שלה – ואולי אפילו נוצר כבר בלאי מסוים שמוריד את ערכה. כאשר מדובר בנכס שיש לו בעלים, אפשר מלכתחילה לבצע משא ומתן מולם ולהוריד את המחיר בעת הרכישה, מה שהופך אותה לעסקה משתלמת עוד יותר מדירה חדשה. למרות כל אלו, היתרון העיקרי ברכישה של נכס יד שנייה הוא לא בהכרח ההיבט הכלכלי ולכן, גם אם התקציב שלכם איננו ממש מוגבל, ייתכן שכדאי יהיה לכם לשקול זאת ולהבטיח עסקת נדל"ן בהזדמנות נהדרת.

הערכת שווי הנכס על ידי שמאי מקרקעין

 

אחת מהסיבות העיקריות שגורמות לאנשים להעדיף רכישה של דירה יד שנייה על פני נכס חדש מקבלן, זה המחיר. מלבד מקרים שבהם שוויו של נכס עולה בגלל מיקום אטרקטיבי, לרוב כאשר תפנו אל עורך דין קניית דירה לסיוע במציאת עסקת נדל"ן רלוונטית עבורכם, תיווכחו כי דירות יד שנייה יהיו יותר בהישג ידכם.

עבור הצד המוכר את הנכס, סביר כי שירות של שמאי מקרקעין יתמוך בהצעת מחיר גבוהה שייתכן ותינתן לכם. עם זאת, בסופו של דבר מדובר בנכס שכבר מישהו התגורר בו, עשה שימוש במערכות המים, הביוב, הגז והחשמל ומכאן שהיכולת שלכם לנהל משא ומתן על עלות הדירה היא נרחבת, בעוד שמחירים של דירות חדשות לחלוטין – הינם קבועים.

אילו יתרונות שאינם כלכליים יש לדירה יד שנייה?

 

מעבר להיבט הכלכלי והתקציב שלרשותכם, שיכול לאפשר לכם לרכוש נכס "משומש" בסבירות גבוהה יותר לעומת חדש, יש לרכישת דירה שאינה חדשה יתרונות שלא יסולאו בפז. בדרך כלל, קנייה של בית מקבלן נעשית כאשר הפרויקט עצמו עוד לא נבנה לחלוטין, או שהוא כן מוכן כבר לאכלוס אך סביבתו עדיין בבנייה. 

היתרון שלכם, כרוכשי דירה קיימת, הוא ביכולת לעשות אומדן נכון באשר להתאמה בין הדירה, על כל נתוניה, אליכם. אתם כבר יכולים לראות איך כל השכונה נראית, האם הדירה קרובה לבתי ספר וגני ילדים, כמה זמן לוקח לנסוע למרכז הקניות הסמוך – כל אלו הינם נתונים שבלתי אפשרי להתייחס אליהם, כאשר הדירה היא חדשה ופרויקט הבנייה שלה עוד לא הושלם.

הנכס זקוק לשיפוץ? כך תתמודדו עמו בצורה נבונה

 

למרות כל מה שנכתב, חשוב להבין ששמאי מקרקעין יעריך את שוויו של הנכס בהתייחס לנתונים קיימים של המבנה ושל הסביבה כולה – אבל ייתכן וגם כאשר שווי הדירה המוערך יהיה נמוך, יסתתר מאחוריו הכרח לשפץ את הנכס, בכדי שיתאים באופן מושלם למגורים. נסו לקבל כמה הצעות מחיר של קבלנים שונים, עבור עבודת השיפוץ הנדרשת – ובחנו את הצעת המחיר לרכישת הדירה לאחר שקלול עם ההוצאות הרלוונטיות שיושקעו בשדרוג הבית והתאמתו למשפחה שלכם.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button