לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! השכונות הכי שוות בארץ

השכונות הכי שוות בארץ

השכונות הכי שוות בארץ

השכונות הכי שוות בארץ

מעבר דירה הוא אירוע שכמעט כל אחד עובר לפחות פעם בחייו. בפרט כאשר בני זוג מקימים משפחה הולך וגובר הצורך שלהם לבחור מקום שבו יוכלו לחיות את החיים הטובים ביותר שיוכלו לאחל לעצמם; ובמקרה כזה, אחד הקריטריונים לבחירת המיקום החדש הוא השכונה בה הוא נמצא.

פרמטרים רבים משפיעים על בחירת השכונה בה כדאי לגור: האוכלוסייה המתגוררת בה והחתך הסוציואקונומי של התושבים, המיקום מעורקי תחבורה מרכזיים, אפשרויות התעסוקה בעיר או בערים שכנות, שירותי בריאות וחינוך, שיעורי הפשיעה בעיר, מרחק מבני המשפחה האחרים כגון הורים ואחים, וכמובן מחירי השכירות או הנדל"ן. כך למשל אשדוד נחשבת בעיני רבים ל"עיר של רוסים" בגלל השיעור הגבוה של עולים חדשים מברית המועצות לשעבר; לוד ורמלה נחשבות לערים בעלות שיעורי פשיעה גבוהים; תל אביב נחשבת לאחת מן הערים היקרות ביותר בישראל, ומנגד חריש היא עיר בהקמה שאמנם מתאכלסת בקצב מהיר אבל עדיין דירות רבות בה עומדות שוממות.

השכונות המבוקשות ביותר בישראל

אם לוקחים את כלל הפרמטרים ומשקללים אותם יחדיו לפי אחוזים בהתאם לגודל האוכלוסייה ונתונים סטטיסטיים נוספים, חמש השכונות המבוקשות ביותר בישראל הן אלה:

 • פסגת זאב בירושלים: זו לא רק אחת השכונות המבוקשות בישראל אלא גם כנראה הגדולה שבהן. אוכלוסייה הטרוגנית, מוסדות חינוך, מרכזי תרבות ופנאי, שירותים ציבוריים וגישה לכל יתר חלקי העיר בזכות הרכבת הקלה.
 • שכונת גילה בירושלים: עם נוף מרהיב, אוכלוסייה הטרוגנית הן מבחינת האוכלוסייה והן מבחינת החתך הסוציואקונומי ושורה ארוכה של מוסדות חינוך איכותיים, שירותים ציבוריים, מקומות בילוי ושטחים ירוקים, גם שכונת גילה הירושלמית היא אחת מן השכונות המבוקשות והנחשבות בישראל.
 • שכונת רמות בבאר שבע: אוכלוסייה המשתייכת לחתך סוציואקונומי גבוה, שיעור גבוה של אקדמאים ואנשים הייטק, עם בנייה מגוונת, מרכזי קניות, מוסדות ציבוריים וגישה לשפע של מרכזי בילוי, תרבות וספורט בכל רחבי באר שבע.
 • שכונת נווה זאב בבאר שבע: במובנים רבים זוהי אחותה התאומה הלא-זהה של שכונת רמות, שמציעה גם היא נתונים דומים אולם מתאפיינת בעיקר בבנייה רוויה ושטחים ציבוריים מפותחים מאוד.
 • קריית השרון בנתניה: אחת השכונות השוות ביותר בישראל נכון לימים אלה, לפחות על פי המשפחות הצעירות הרבות המאכלסות אותה, שכבר נהנות משלל גינות ירוקות ומתחמי ספורט שכונתיים. יש בשכונה בתים צמודי קרקע ורבי קומות, מיקומה אטרקטיבי ומוסדות הציבור בה נחשבים איכותיים ביותר.

ומה לגבי השכונה שבה אתם רוצים לגור?

אם אתם מעוניינים להתגורר בשכונה אחרת משיקולים אישיים שלכם – למשל קרבה להורים או תלות במקום עבודה –באפשרותכם להעריך את השכונה בעזרתו של שמאי מקרקעין בעל הסמכה. זהו איש המקצוע אשר יודע לבחון את כל הפרמטרים שצוינו לעיל, יחד עם רבים אחרים, ביחד לשכונה ספציפית אחת, היא השכונה שלכם; ולאחר מכן לומר לכם מהו שווי הדירה ומאילו סיבות. זו אחת הדרכים הטובות ביותר לדעת עד כמה השכונה שלכם נחשבת וכדאי לגור בה.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button