לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! חשיבות שמאי בעת קניית דירה חדשה בפרויקט

חשיבות שמאי בעת קניית דירה חדשה בפרויקט

חשיבות שמאי בעת קניית דירה חדשה בפרויקט

חלמתם על הבית הזה במשך שנים, כעת קיבלתם גם אישור למשכנתה או שיש לכם חסכונות. קבלנים רבים מציעים היום דירות בשלל פרויקטים חדשים ואתם מתלבטים מה השלב הבא. במאמר זה נדבר על החשיבות הגבוהה של קבלת הערכה מקצועית של שווי הנכס על ידי שמאי כדי שלא תשלמו יותר מדי על הדירה.

מדוע כדאי להיוועץ בשמאי?

מחירי הנכסים בישראל נסקו בשני העשורים האחרונים. אך, בעקבות המשבר הנוכחי יתכן ויש שינוי קל בשווי הנכס שאתם עומדים לרכוש. לכן, שמאי מקרקעין מנוסה יוכל להכין דו"ח מפורט המציג את שווי הנכס הצפוי בעת הקנייה, מבלי להתבסס רק על המחירים של הנכסים האחרים בעבר. אם אתם מקבלים ממנו דו"ח המעיד כי המחיר נמוך יותר מזה שהקבלן דורש, תהיה לכם אפשרות להתמקח על מחיר הנכס ויתכן שתוכלו לרכוש אותו בהנחה ניכרת.

בנוסף, כאשר אתם מתייעצים עם שמאי ומקבלים הערכה, אתם יכולים לדעת שלא מנסים למכור לכם נכס במחיר מופרז מדי. ידוע, כי היו לא מעט הונאות בתחום הנדל"ן, כאשר נכסים נמכרו למשקיעים ולמשפחות המעוניינות להתגורר בנכס במחירים גבהים משמעותית ממחיר השוק. כאשר אותן משפחות רצו למכור את הנכס לאחר מספר שנים, הן גילו שהשווי על הנייר שהציג הקבלן היה גבוה מדי ולכן נאלצו למכור את הנכס בהפסד.

מה השמאי בודק?

בכל דו"ח שמאי במצב של דירה למכירה ובכלל אתם מקבלים בדיקה מקיפה הכוללת את מחירי הנכסים באזור הדומים לנכס שלכם. למשל, אם בנכס יש חמישה חדרים ושתי אמבטיות, הוא נבנה בסטנדרט גבוה וכולל ממ"ד והכניסה אליו היא בשנת 2021, שוויו יהיה גבוה יותר מנכס של חמישה חדרים עם אמבטיה אחד, בסטנדרט בנייה נמוך יותר עם כניסה בשנת 2022. מעבר לנתונים הללו יילקח בחשבון שטח הנכס, השטחים המשותפים, יתרונות נוספים בנכס כמו פארק, גינה ציבורית, חניה, שומר בכניסה, בריכה או מכון כושר ומאפיינים נוספים. שקלול של כל הנתונים הללו יאפשר לשמאי להשוות את הדירות האחרות באזור, ולתת לכם הערכת שווי מינימלית לנכס. 

מדוע היום חשוב במיוחד לדעת את המחירים?

כיום, חשוב יותר מתמיד לדעת מה הם מחירי הנכסים לפני שקונים אותם. אם תחשבו על כך, תגלו כי כאשר אתם לוקחים משכנתה לטווח ארוך, אתם משלמים למעשה כמעט את שווי הנכס פעמיים (בשל הריבית המשולמת לאורך כל תקופת המשכנתה). לכן, כל סכום שתשקיעו בנכס עשוי להיות כפול ומכופל. איש אינו רוצה לשלם סכום גבוה מדי על הנכס שלו, במיוחד בתקופה של שינויים בכלכלה. 

לסיכום, כאשר קונים דירה יד שניה או נכס בפרויקט חדש, כדאי לברר קודם כל מה מחיר השוק של נכסים באזור. אומנם, המתווך שלכם עשוי לתת הערכת מחיר כללית, אך זו אינה מדויקת בהכרח. אם אתם קונים ישירות מהקבלן, כדאי לברר את הסכום המדויק ולבצע החלטה מושכלת בזמן הרכישה.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button