לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! זו תרומתו של השמאי להצלחת פרויקט מסוג התחדשות עירונית

זו תרומתו של השמאי להצלחת פרויקט מסוג התחדשות עירונית

זו תרומתו של השמאי להצלחת פרויקט מסוג התחדשות עירונית

פרויקטים של התחדשות עירונית מאפשרים לחולל מהפך עצום באיכות החיים ובתרבות המגורים, בעיקר במרכזי הערים ובשכונות וותיקות. רבות כבד דובר על חשיבות בחירת היזם והמשמעות של הקבלן המבצע בהשלמה מוצלחת של התחדשות עירונית. הפעם אנו רוצים לספר על התרומה החשובה של השמאי, בהצלחת פרויקט שכזה, הלכה למעשה. 

להפיג את ערפל אי הוודאות 

אף התחדשות עירונית לא תתקדם לשום מקום ללא הסכמה של הדיירים, או לפחות רובם הגדול. זו נקודת מפתח קריטית, שתקבע האם אפשר יהיה לקדם פרויקט התחדשות עירונית או שהתושבים עצמם פשוט יחששו להיכנס לפרויקט המורכב. אפשר להבין את החששות, משום שהדיירים נדרשים לחתום עם הסכמה, מבלי שהם יכולים לראות בעיניים בדיוק מה הם יקבלו בהמשך, בקו הסיום. חוזה כתוב זה טוב, אבל לא ממחיש את הכל. בנקודה זאת, על מנת לעורר אמון מצד התושבים והדיירים וכדי להפיג עבורם את ערפל אי הוודאות, טוב להכניס לתמונה שמאי. מטרתו של השמאי בשלב זה היא להעניק לדיירים, שלרוב אינם אנשי מקצוע בעלי הבנה מקיפה בענף הנדל"ן, את תמונת המצב האמינה. 

עובדות, פנטזיות ומיקסום ערך הנכס 

שמאי מקצועי לא צריך לצייר עבור הדיירים תמונה וורודה יתר על המידה. הוא לא אמור "למכור" להם חלומות לא מציאותיים. להפך, הוא צריך להציג להם את העובדות, לומר להם מה ניתן לעשות, איך ייראו הנכסים ומה יתקבל בסופו של דבר. שמאי, כאיש מקצוע בכיר בתחומו, יכול להסביר כיצד ניתן לחולל עבור הדיירים מציאות שבה הדירות שלהם מושבחות בצורה מקסימלית, אך בהתאם לאילוצים ומגבלות מסוימות. לא תמיד כל הדירות תהיינה בסופו של הפרויקט בעלות אותה הצורה, אותו השטח ואותו הערך. בין היתר זה נובע מכך שגם בקו ההתחלה לא כל הדירות זהות. השמאי יכול לענות על שאלות פרטניות אך חשוב לשם הבהרת היתרונות לדיירים, בצורה ריאלית, נכונה ושקולה. אם בפרויקט פינוי בנוי מנסים "למכור" לדיירים פנטזיות על תמורה שעולה בהרבה על המקובל, בסופו של דבר זה לא ישים. פרויקט כזה לא יהיה כלכלי ולא יוכל להתרומם. 

שקיפות, ידע ונתוני אמת לאורך הדרך

תרומה חשובה של שמאי מקרקעין להצלחת פרויקטים של התחדשות עירונית מתבססת על השילוב בין שקיפות, ידע ונתוני אמת. מסירת מידע ונתונים המתבססים לדוגמא על נתונים מהשטח, של פרויקטים קודמים שהשמאי ליווה, יכולים להראות לכל הצדדים, כי הפרויקט הנוכחי הינו ישים, רווחי ובר מימוש. כאשר נפגשים עם איש מקצוע שיודע לפרט על הדברים החשובים, לא נתקעים על זוטות. המצגת המקצועית והמענה על שאלות מאפשרים להתעלות מעל סוגיות שוליות שלפעמים יש נטייה להיתקע בהן. בנוסף, בעזרת שמאות תוך כדי הפרויקט וגם בסופו, יוכל כל אחד לדעת באמת, מהו ערך הנכס המושבח, במידה וירצה להשכיר או למכור בשלב זה או אחר. 

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button