לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! תרומת השמאי להצלחתו של פרויקט מסוג התחדשות עירונית

תרומת השמאי להצלחתו של פרויקט מסוג התחדשות עירונית

תרומת השמאי להצלחתו של פרויקט מסוג התחדשות עירונית

תסכימו איתנו, שכאשר זה נוגע לפרויקטים של התחדשות עירונית, יש המון חוסר וודאות ואחת הדרכים המומלצות והטובות ביותר על מנת להתמודד עם חוסר הוודאות היא לייצר אמון והכי חשוב ביטחון אצל בעלי הדירות. איך ניתן לעשות זאת בהצלחה? באמצעות שילוב של בעל מקצוע כמו שמאי מקרקעין, עוד בתחילת התהליך.

תפקידו של שמאי המקרקעין בפרויקט התחדשות עירונית

בשונה מפרויקטים אחרים, כאשר מדובר על פרויקט התחדשות עירונית, תפקידו של שמאי המקרקעין הוא משמעותי ביותר. הוא לא רק אחראי על קביעת שווי הנכסים, אלא הוא גם מהווה גורם מגשר בין היזם לדיירים וביניהם לבין הוועדה המקומית.

במסגרת תפקידו, עליו לתת לדיירים כמה שיותר ביטחון, כאשר הם חותמים על ההסכם עם היזם ומדוע? כי ההסכם נחתם עוד ממש בהתחלה וזאת לפני שיש להם דירה ובטח עוד לפני שהם רואים את התכנית של הדירה. 

בגדול, שמאי המקרקעין בודק עבור הדיירים את התמורה על מאפייניה שהינם, תוספת מ"ר, עלייה בקומות, סטנדרט בנייה ועוד. כך כאשר יש איש מקצוע כזה שבודק את הכל בצורה יסודית, התמורה שמובטחת לדיירים היא תמורה הוגנה ונאותה. כאשר הדיירים יגיעו לשלב חתימה על ההסכם מול היזם, הם בהחלט יגיעו עם המון ביטחון וכל זאת תודות לשמאי המקרקעין שהסב להם את אותו הביטחון.

טבלת ניקוד

השמאי גם יסביר לדיירים כיצד מבוצע הפרויקט וזאת על פי טבלת ניקוד. למעשה, משתמשים באותה טבלה על מנת לדרג את דירות המקור על פי השווי שלהן. על פי הדירוג המתקבל, ניתן גם לקבוע מה יהיו הדירות שהם יקבלו בתמורה. כך הוא מסביר לאורך כל הפרויקט את טבלת הניקוד. הדבר יכול לסייע משמעותית להרגעה, להבנת הנושא בצורה פשוטה, ליצירת ביטחון וכו'.

הצגת הפרויקט על ידי שמאי המקרקעין

חשוב לציין, שהשמאי צריך להציג את כל הדברים הקשורים לפרויקט בצורה ריאלית. כלומר, אם מדובר על פרויקט של פינוי בינוי, אז חשוב שיבהיר בפני הדיירים שהמטרה היא לא לייצר שיווין בין הדירות, שכן הדירות לא שוות בערכן לא בתחילת הפרויקט ובוודאי שלא בסופו. המטרה העיקרית בפרויקט היא לבצע השבחה של כל הדירות ואף דייר לא צריך להרגיש שהדייר השני אולי הרוויח דירה יותר טובה ממנו. זו לא המטרה. מעבר לכך, שמאי המקרקעין אחראי לשני הצדדים שיש במשוואה הקשורה לפרויקט התחדשות עירונית, כלומר גם לדיירים וליזם. 

מילים אחרונות לסיכום

אין ספק שפרויקט מסוג התחדשות עירונית הוא פרויקט ייחודי וחברתי. כפי שהוזכר לעיל, חוסר הוודאות שיש בתהליך, יכולה להקשות על הפרויקט ולכן רצוי לקחת איש מקצוע כמו שמאי מקרקעין. מדובר על אדם שיש לו ניסיון, ידע וכזה שיכול להיות מגשר בין שני הצדדים השותפים לעסקה.
חפשו שמאי מקרקעין שיוכל לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר. שיהיה בהצלחה!

שמאות מקרקעין – הערכת שווי מבני ציבור
שמאות מקרקעין – הערכת שווי מבני ציבור

במסגרת תפקידו של שמאי המקרקעין, הוא עוסק לא רק בהערכת שווי של נכסים פרטיים, אלא

קרא עוד
השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38
השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38

תמ"א 38, תכנית המתאר הארצית להתחדשות עירונית, אושרה בישראל בשנת 2005, באמצעות אוסף של תקנות

קרא עוד
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת

עבור רבים מאיתנו, בית בבעלות פרטית הוא אחד ההישגים המרכזיים אליהם אנו שואפים. בדרך אל

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button