לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

מס שכר דירה

ישראלים רבים מחפשים אפיקי השקעות שונים בכדי לייצר הכנסה נוספת וביטחון כלכלי עבורם ועבור משפחתם. אפיקי השקעות אלו זוכים אף הם למיסוי מהמדינה, כשהמס על השקעות בבורסה עומד על 25% והמס על הכנסות מעבודה יכול להגיע לכדי 50%. בעוד שתחומי השקעה אלו זכו למיסוי ראוי, הרי שתחום ההשקעה בנדל"ן נבדל באופן מהותי, כשהמס על הכנסות מהשקעה זו כמעט ונושקות לאפס ולפיכך, תחום זה מושך אליו משקיעים רבים.

מס שכר דירה הוא אמנם אפסי, אך כדאי וחשוב לדעת כי הוא קיים. כך, אם ברשותכם דירה להשקעה, או מספר דירות, ההכנסות משכירות מחייבות מס על השכרת דירה. אמנם ישנם בעלי דירות שלא משלמים מס זה, בין אם מחוסר מודעות ובין אם במודע, אך באמצעות הכרת הנושא לעומק, ניתן להבין כי מעבר לכך שזה לא חוקי ולא מוסרי, פעמים רבות זה אף לא משתלם.

מהם מסלולי המס הקיימים?

ככלל, קיימים לבעלי הדירות (אנשים פרטיים, לא חברה ו/או שותפות) המושכרות שלושה מסלולי מס שונים לבחירה, המשפיעים באופן מהותי על גובה המס שישולם:

 1. פטור מלא או חלקי – כאשר סך ההכנסות החודשיות משכר הדירה, אינו עובר את הסכום של 5,070 ₪ (נכון לשנת 2021), ניתן יהיה לקבל פטור מלא ממס. 

במידה וסך הסכום גבוה מתקרת הפטור (5,070 ₪), אך אינו עובר את כפל התקרה הזו (10,140 ₪), ניתן יהיה לקבל פטור חלקי על ההכנסות על פי החישוב הבא: סכום תקרת הפטור פחות סכום ההכנסה החודשית בפועל. את הסכום שהתקבל יש להפחית מתקרת הפטור והתוצאה שהתקבלה היא הסכום החלקי בגינו ההכנסה תהיה פטורה ממס.

 1. חיוב במס מופחת – במסלול זה ניתן לשלם מס בשיעור 10% עבור כל ההכנסה משכירות, ללא התחשבות בגובה דמי השכירות. 
 2. מדרגות מס – תשלום המס באופציה זו יחושב על פי שיעור המס השולי של בעל הדירות בהתחשב במכלול הכנסותיו. במסלול זה ניתן להתחשב בהוצאות השוטפות שהוצאו על הדירה.

מחשבון מס שכר על שכר דירה

ראינו אם כן כי לרשות המשכיר עומדות 3 אפשרויות לתשלום מס, אך פעמים רבות אפשרויות החישוב והבחירה המתאימה ביותר נראות מבלבלות. היות ובסופו של דבר מדובר בבחירה היכולה לחסוך לכם כסף רב, מחשבון מס שכר דירה יוכל לעשות עבורכם קצת סדר בדברים.

באמצעות הכנסת נתונים דוגמת דמי השכירות, הוצאות שנתיות, עלות הדירה ומדרגת המס (הנקבעת בהתאם לשכר השנתי), המחשבון יעזור לכם לבחור באפשרות הטובה ביותר לחיסכון בתשלומי המס השוטף. 

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
כיצד מחושב ערך דירת המגורים בפשיטת רגל?
כיצד מחושב ערך דירת המגורים בפשיטת רגל?

אחד הנושאים הרגישים והמורכבים במקרה של חייבים שנכנסים להליך של פשיטת רגל, הוא דירת המגורים.

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button