לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! חתימה על ייפוי כוח לקבלת משכנתא

חתימה על ייפוי כוח לקבלת משכנתא

חתימה על ייפוי כוח לקבלת משכנתא

רוכשים דירה ולוקחים משכנתא? דרוש לכם נוטריון…

הגעתם לרגע המיוחל – לרכישת דירה. מזל טוב! סביר להניח שאין לכם את כל הסכום עבור הדירה, לכן ודאי תרצו לקחת משכנתא, שהיא למעשה הלוואה לאורך שנים רבים. קחו בחשבון כי בעת בקשה  מהבנק למשכנתא, תדרשו קודם כל לפנות לאחד משמאי המקרקעין העובדים בבנק וזאת לצורך הערכה של שווי הנכס עבורו אתם בעצם מבקשים את המשכנתא. למעשה, סכום המשכנתא שתקבלו מהבנק יהיה בהתאם להערכה שיספק שמאי המקרקעין. בהמשך התהליך, תתבקשו לחתום על ייפוי כוח נוטריוני שלא ניתן לביטול. מי שיכול להעניק את הכוח הנוטריוני הוא נוטריון. הנוטריון הוא עורך דין שהוסמך על ידי משרד המשפטים ובסמכותו לאמת, לאשר ולערוך מסמכים משפטיים.   חתימה על ייפוי כוח לקבלת משכנתא היא חתימה בעלת ערך ערך משום שהיא מהווה מסמך משפטי שלא ניתן לבטלו.

משמעות המשכנתא

משמעות המשכנתא היא כי עד שהנכס לא משולם במלואו, הוא לא הרכוש שלכם, אלא של הבנק, לכן הבנק דורש מכם לשעבד את הנכס בעת מעמד חתימת ההלוואה של המשכנתא.  חתימה על ייפוי כוח לקבלת משכנתא היא חתימה הכרחית לרכישת דירה. לכם אין אפשרות לבחור אם לחתום או לא. לבנק נשמרת הזכאות לפעול בכל הקשור למשכנתא. 

מטרת ייפוי הכוח

מטרת ייפוי הכוח היא שעבוד הנכס עד לפרעון מוחלט של המשכנתא, כך הבנק מבטיח לעצמו שההלוואה של המשכנתא תשולם במלואה בלי הפרת ההסכם. ללא ייפוי כוח נוטריוני לא יוכל הבנק להבטיח לעצמו כי סכום המשכנתא ישולם. הייפוי המדובר משרת המיטב את כל הצדדים המעורבים בעניין: הרוכשים, הבנק, המוכרים והמדינה. 

משמעות הייפוי

משמעות הייפוי היא אפשרות האחר לפעול בכל מה שקשור לנכס הדירה שלכם. אתם נדרשים בנסיבות המשכנתא להציג את הייפוי הנחשב מסמך משפטי לכל דבר ועניין. נוטריון יהיה עורך הדין שיהיה עד לייפוי הכוח המדובר. אתם הרוכשים תמסרו את ייפוי הכוח לבנק וכל זכויות הדירה יישמרו כנדרש עבורו.

מה רשאי הבנק לעשות בייפוי הכוח שקיבל? 

בעצם מתן ייפוי הכוח המחויב לבנק מצדכם יכולים הבנקאים לרשום הערת אזהרה, לרשום את המשכנתא בטאבו – מה שמבטיח זכויות על הנכס, להופיע מול הרשויות בנוגע למשכנתא ולמכור את הנכס אם אינכם עומדים בהחזרי תשלום ההלוואה וכדומה.  

מדוע יש חובת נוטריון במעמד מתן ייפוי הכוח לבנק?

נוכחות נוטריון הכרחית במעמד מתן ייפוי הכוח לבנק משום שפעולת השעבוד היא פעולה רגישה וחשוב שלא יהיו זיופים של ייפוי כוח שונים. ייפוי הכוח הוא ייפוי שלא ניתן לבטלו – כל זאת בזכות חתימתו של הנוטריון ונוכחותו. 

אל דאגה! הבנק לא ממהר להשתמש בייפוי הכוח 

לפני שאתם מרגישים חרדה קלה מעצם הכוח שמקבל הבנק בעת קבלתו את ייפוי הכוח, כדאי שתנשמו. הבנק לא יבצע פעולה חריגה ולא יפעל בניגוד למה שכתוב בהסכם ביניכם. פעלו נכון, עמדו בלוחות הזמנים, כתבו את המשכנתא בטאבו כשצריך, החזירו את סכום ההלוואה שנקבע מדי יום ביומו. השימוש בייפוי הכוח על ידי הבנק יעשה רק בעת הצורך להבטיח לעצמו את כיבוד ההסכם ביניכם. 

השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38
השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38

תמ"א 38, תכנית המתאר הארצית להתחדשות עירונית, אושרה בישראל בשנת 2005, באמצעות אוסף של תקנות

קרא עוד
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת

עבור רבים מאיתנו, בית בבעלות פרטית הוא אחד ההישגים המרכזיים אליהם אנו שואפים. בדרך אל

קרא עוד
חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה
חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה

רכישת נכס או ביצוע של כל עסקת נדל"ן אחרת כרוכים בהחלטה קריטית ובהוצאה כספית גבוהה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button