לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שירותיו של שמאי מקרקעין במסגרת מכרזי מקרקעין

שירותיו של שמאי מקרקעין במסגרת מכרזי מקרקעין

שירותיו של שמאי מקרקעין במסגרת מכרזי מקרקעין

מכרזי מקרקעין נערכים לאורך כל ימות השנה על ידי גופים שונים שהמרכזי שבהם היא כמובן רשות מקרקעי ישראלי (רמ"י) שעד לפני מספר שנים הייתה ידועה בשם ממ"י (מנהל מקרקעי ישראל). בנוסף לגוף זה, מכרזי המקרקעים מתקיימים בין היתר על ידי בעלי קרקעות פרטיים, הרשות לשלטון מקומי, משרד כונס הנכסים הממשלתי ומשרד הבטחון.

מכרזי מקרקעין המתקיימים על ידי רשות מקרקעי ישראל, נועדו אך ורק לצרכי חכירה ומכרזים אלו מקיימים במסגרת מכרזים פומביים ו/או במסגרת הליכי פטור ממכרז. מכרזי המקרקעין של רשות מקרקעי ישראל מיועדים ליזמי נדל"ן, קבלני בניין וחברות בנייה המעוניינות ברכישת זכויות בקרקע במסגרת חכירתה וזאת לצרכי הקמתם של פרויקטים שונים כגון: מתחמי מגורים, מתחמי מסחר, מתחמי תעשייה, מתחמי תעסוקה וכדומה.

סוג נוסף של מכרזי מקרקעין מתקיים על ידי כונס הנכסים הממשלתי, כאשר נכסי המקרקעין המוצעים על ידי גוף זה נועדו לצרכי מכירתם לסקטור הפרטי. הקרקעות המוחזקות על ידי כונס הנכסים הן בגין חוב אותו צברו בעלי הקרקעות לבנקים המסחריים ולצורך החזר החוב קיים הכרח במימוש הנכס ומכירתו. חשוב לציין שבמכרזי מקרקעין מסוג זה ההצעה הגבוהה ביותר היא ברוב המקרים ההצעה הזוכה אך מכירת הנכס מתאפשרת אך ורק לאחר אישור עקרוני של ראש ההוצאה לפעול האחראי על הנכס עד למכירתו.

סוג נוסף של מכרזי מקרקעין מתקיימים למעשה בין בעלי קרקעות פרטיים המעוניינים למכור את זכויותיהם בכל הנוגע לבעלות על הקרקע לקבלנים, יזמי נדל"ן או לקוחות פרטיים המעוניינים לרכוש את הקרקע לצרכי בנייה או כל מטרת שימוש אחרת. מכרזים אלו מתקיימים במסגרת מכרזים פומביים בלבד.

מהם שירותיו של שמאי מקרקעין במסגרת מכרזי מקרקעין

בדומה לשירותי שמאות אחרים המוצעים על ידי שמאי מקרקעין, גם בתחום מכרזי המקרקעין, שירותיו של השמאי המוסמך והמנוסה נועדו בעיקר לצרכי הערכת שווי הנכס וזאת לצרכי הגשת הצעות התואמות את ערכו האמיתי והמדויק של הנכס (קרקע במקרה זה). יחד עם זאת, השירות כולל מספר בדיקות מקדימות הנערכות בנוגע לנכס ובדיקה מקיפה בנוגע למיסוי העתיד להיות מוטל על ידי הזוכה באחד ממרכזי המקרקעין השונים.

טיפים מנצחים מיועץ עסקי למכירה נכונה של הנכס שלכם

עולם הנדלן השתנה רבות בשנים האחרונות, יותר יותר אנשים מודעים לרווחיות הנעשת בתחום, ורוצים להשקיע

קרא עוד
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין

כאשר אנחנו מדברים על עסקאות מקרקעין אנחנו לא מדברים דווקא על אנשי נדל"ן. כל אדם

קרא עוד
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button