לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שמירה על בטיחות בעת ביצוע עבודות שיפוצים

שמירה על בטיחות בעת ביצוע עבודות שיפוצים

שמירה על בטיחות בעת ביצוע עבודות שיפוצים

שיפוץ, ובמיוחד מקיף, כולל פעולות רבות שעלולות להיות מסוכנות. בהתאם תכנון פרויקט שכזה מחייב תשומת לב רבה גם לנושא הבטיחות. חשוב להדגיש כי אמנם האחריות היא של קבלן השיפוצים, אבל גם למזמין העבודה כדאי להתייחס לסוגיה, על-מנת שלא ימצא את עצמו במצב לא נעים. בפרט מומלץ להתנהל לפי הדגשים הבאים:

בחירת קבלן גמר מנוסה

קבלן עבודות גמר הוא הסמכות המקצועית האחראית על עבודות הריצוף, עבודות הטיח, הצביעה, עבודות החשמל, האינסטלציה, האיטום ועוד. קבלן הגמר הוא גם מי שמופקד על התיאום בין כל מי שמבצע עבודות בפועל במסגרת השיפוץ ועל הפיקוח על כל הפעולות.

איש מקצוע בעל ניסיון רב ידע לזהות מראש תקלות אפשריות וכשלים שעלולים להוביל לתאונה, ובעצם יקדים תרופה למכה וימנע סיכון מיותר – גם עבור העובדים וגם עבור בני הבית אם הם נוכחים בנכס בעת ביצוע השיפוץ.

הדרכות מקצועיות לכל העובדים

מרכיב מרכזי נוסף בשמירה על הבטיחות במהלך שיפוצים במבנים מכל הסוגים הוא הרמה המקצועית של העובדים. עובדים שעברו הדרכות מקצועיות – למשל הדרכת עבודה בגובה כשהשיפוץ כולל פעולות כמו החלפת גג רעפים, איטום גג, צביעת קומה עליונה בווילה בעלת מספר מפלסים וכו' – נזהרים יותר מעובדים שלא תודרכו כפי שדורש החוק. הסיבה לכך פשוטה: הדרכות רלוונטיות מייצרות מודעות לכך שתוך כדי השיפוץ עלולות להתרחש תאונות ומונעות שאננות (על בסיס האמונה, השגויה כמובן, ש"לי זה לא יקרה"). בנוסף עובדים שעברו הדרכות יודעים איך לבצע פעולות שונות מבלי לסכן את עצמם.

ציוד מגן איכותי

עוד מרכיב במניעת תאונות עבודה כואבות – ובהקשר זה כדאי לזכור שגם תאונה "קלה" עלולה לגרום נזק בלתי הפיך לעובד – הוא ציוד מגן איכותי. לדוגמה, שימוש במשקפי מגן כשצובעים קיר על-מנת להגן על העיניים מפני נתזי צבע. קסדה היא עוד אביזר בטיחות הכרחי עבור חלק גדול מאנשי המקצוע שלוקחים חלק בשיפוצים, ואסור להתפשר על כך.

ההבדל בין קבלן רשום לקבלן לא רשום

כאמור גם ללקוח – הדיירים שבבית שלהם מתבצע שיפוץ, מנהל העסק שמבקש לשדרג את הנכס שבו הוא פועל וכו' – יש אינטרס מובהק לשמור על הבטיחות במהלך הפרויקט. בחירה בקבלן רשום מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון לתאונה. הסיבה לכך היא שקבלנים רשומים, כלומר קבלנים שנכללים בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון, עוברים כחלק מתהליך ההסמכה שלהם מבחן שכולל פרק שלם המוקדש לסוגיות בטיחות וגהות.

בהתאם ניתן לסמוך עליהם ועל כך שהם בקיאים בכל התקנות הרלוונטיות ויודעים לזהות בעיות בטיחות עוד לפני שהן גורמות לתאונה. בנוסף קבלני שיפוצים רשומים הם בעלי ניסיון נרחב ומקפידים על שירות בסטנדרטים גבוהים כדי שלא יוגשו נגדם תלונות לרשם הקבלנים, כך שלצד השמירה על הבטיחות מובטחות גם תוצאות מרשימות.

טיפים של שמאי מקרקעין בהשקעות נדל״ן

מעוניינים להתחיל להשקיע את הכסף שלכם בנדל״ן? זה משהו שאתם יכולים לעשות בצורה מוצלחת אם

קרא עוד
כיצד להעלות את ערך הנכס בשיפוץ הבית
כיצד להעלות את ערך הנכס בשיפוץ הבית

כאשר אנו משפצים את הדירה אנו בעצם מקבלים בית חדש – מרווח, מעוצב ומפנק בדיוק

קרא עוד
שמאי מקרקעין, מתי להזמין ומדוע?

מתי מומלץ להזמין שמאי מקרקעין: כאשר אתם מתלבטים בנוגע לערך של הדירה אותו אתם מתכוונים

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   התחל שיחה
   צריכים עזרה?
   שלום!
   איך אוכל לעזור לך?