לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! לשכת שמאי מקרקעין בישראל

לשכת שמאי מקרקעין בישראל

לשכת שמאי מקרקעין בישראל

בישראל פועלים כ- 2,000 שמאי מקרקעין. מחציתם חברים בלשכת שמאי המקרקעין בישראל, חברות המבטיחה להם בית חם ומסגרת תומכת ומקדמת – וללקוחותיהם את הידיעה כי מדובר באיש מקצוע רציני.
חשוב להבחין בין לשכת שמאי מקרקעין, שהיא עמותה שמטרתה קידום הענף, לבין מועצת שמאי המקרקעין שהיא יחידה המשויכת למשרד המשפטים, ושתפקידה הוא לפקח על הענף (היא זו שעורכת את מבחני ההסמכה, עוקבת אחרי ההתמחויות ובוחנת תלונות אודות התנהגות לא ראויה של שמאי מקרקעין).

פעילות מקצועית

לשכת שמאי מקרקעין מייצגת את השמאים החברים בה בפני הרשויות השונות, מעדכנת אותם באופן שוטף בהתפתחויות השונות בשוק הנדל"ן, עורכת כנסים והשתלמויות מקצועיות – חוויה שהיא חובה לכל שמאי מקרקעין
(ושבמקרים רבים ניתנת ללא עלות כלל) – ומפיקה כתבי עת בנושא השמאות.

הלשכה גם מקדמת יוזמות חקיקה שונות לטובת השמאים וענף השמאות בכללותו, ופועלת ליצירת מודעות לחשיבות ענף השמאות בקרב הציבור הרחב – שלא תמיד מבין עד כמה הוא עשוי להיתרם משכירת שירותיו של שמאי מקרקעין איכותי.

ספריית הלשכה העשירה פתוחה לחברי הלשכה, ובנוסף מוענקים להם ייעוץ משפטי, וייעוץ מטעם ועדת אתיקה מיוחדת. כמו כן פועלת לשכת שמאי מקרקעין על מנת להפוך את לימודי השמאות ללימודים אקדמיים לכל דבר.

רווחה אישית

שמאי מקרקעין החברים בלשכה יכולים ליהנות מהצגות שונות ומופעים אטרקטיביים במחירים מיוחדים, מתווי שי לרשתות מובילות במחירים מוזלים, וכן ממוצרים נוספים (למשל, ביטוח בריאות) במחירים מפתיעים.

בנוסף מתווכת הלשכה בין מסיימי לימודי שמאי מקרקעין המחפשים מקום להתמחות בו לבין משרדי שמאים הזקוקים למתמחים, ומאפשרת לחברי הלשכה לשכור חדרי ישיבות במשרדי הלשכה במחירים נוחים במיוחד.

כמה זה עולה לנו?

לשכת שמאי מקרקעין פתוחה לא רק לשמאים אלא לכל מי שהנושא משיק לתחומי עיסוקו וקרוב לליבו (קבלנים, עורכי דין בתחום הנדל"ן וכו') – אם כי מי שאינו שמאי אינו יכול להיבחר למוסדות השכלה וגם לא לבחור.

מתמחים משלמים 400 ₪ לשנה, ושמאי מקרקעין שסיימו את הסטאז' משלמים בין 380 ל-1,300 ₪ בהתאם לוותק. מי שאינו שמאי משלם 900 ₪ לשנה.

כיצד בנויה לשכת שמאי מקרקעין?

הלשכה מורכבת משלושה מחוזות, תל אביב והמרכז, חיפה והצפון וירושלים והדרום. בכל מחוז יש ועדה מחוזית, שבנוסף לפעילות הארצית מארגנת סיורים באזור שלה, הרצאות בנושאים הרלוונטיים לאותו אזור ופעילויות נוספות. הוועדות המחוזיות גם מטפלות בכל סוגיה הקשורה לרשויות המקומיות באזור שלה. לצד ועדות אלה, פועלות במסגרת לשכת שמאי מקרקעין ועדות בנושאים שונים: ועדה האחראית על המחשוב והאינטרנט, ועדה המוקדשת לנושאים הקשורים למיעוטים, ועדה המוקדשת לנושאים הקשורים לצעירים, ועדה הפועלת בנושאים הקשורים במשכנתאות ועוד.

ועד הלשכה, שהוא זה האחראי על ניהול כל פעילותה של הלשכה, מונה 13 חברים – יו"ר, נציגים של שלושת המחוזות הנ"ל וכן 9 חברים נוספים.

טיפים מנצחים מיועץ עסקי למכירה נכונה של הנכס שלכם

עולם הנדלן השתנה רבות בשנים האחרונות, יותר יותר אנשים מודעים לרווחיות הנעשת בתחום, ורוצים להשקיע

קרא עוד
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין

כאשר אנחנו מדברים על עסקאות מקרקעין אנחנו לא מדברים דווקא על אנשי נדל"ן. כל אדם

קרא עוד
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button