לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! דוח שמאי מקרקעין 

דוח שמאי מקרקעין 

שמאי מקרקעין 

עובדים רבים מחליטים לשנות את מקום המגורים שלהם עקב עבודה חדשה. לא אחת מוצעות להן הצעות מפתות של תפקיד בכיר בחברת הייטק או בחברה אחרת שהמשרדים שלה ממוקמים רחוק מהמקום שבו גר אדם זה כעת. כשמדובר בהזדמנות פז שכוללת קידום מאד משמעותי גם מבחינת התפקיד, השכר והתנאים הנלווים, עובדים רבים שוקלים אופציה זו. יש כאלו שגרים במרכז ויש להם הצעה רצינית לעבור לצפון, אחרים שגרים צפון עוברים לדרום וכו'. מעבר כה חד כרוך בשינוי במקום המגורים ולכן העובד מעוניין למכור את הדירה הנוכחית שלו ובאמצעות הכספים הללו לרכוש דירה באזור יפהפה שסמוך למשרדים החדשים שבו הוא אמור לעבוד. כדי לבצע מהלך זה הוא שוכר את שירותיו של שמאי מקרקעין שמגיע לדירתו ומכין על פי הממצאים דו"ח שמאות מרוכז ומפורט. 

לאחר קבלת הדוח של שמאי מקרקעין, המצב הפיננסי הרבה יותר ברור והעובד יודע כמה כסף הוא יקבל ואילו סוגים של נכסים הוא יוכל לרכוש בכספים שיקבל. כיוון שהדירות במרכז הן יקרות יותר מאלו שבצפון או בדרום, הוא יוכל לרכוש דירה גדולה יותר, כמו דירת גן בת כמה חדרים או דירת פנטהאוז גדולה. הוא בוחן את ההיצע בסביבת המגורים ולאחר מכן הוא מקבל החלטה באיזה יישוב ייהנו ילדיו מחינוך מעולה ומחיים קהילתיים נעימים. כעת כשההחלטה התקבלה העובד מבצע את כל ההיערכות לנושא מכירת דירה, קניית דירה ומעבר דירה. במקביל לכך הוא פונה אל עורך דין דיני עבודה כדי שיעבור על טיוטת החוזה האישי ממקום העבודה החדש ויעיר הערות היכן אפשר לשפר את תנאי החוזה ואם יש סעיפים שהם דרקוניים, אם אפשר לשפר אותם. 

בדיקת שמאי מקרקעין 

השמאי שהוא מומחה בתחומו מציע ללקוח למכור את הנכס בסכום מסוים. אך לאור מצוקת הדיור בישראל וההתחלות המועטות של בנייה בארץ, לא אחת בעל הנכס מצליח לקבל תשלום שערכו הוא מעל המחירון. לכן הוא מציע את הדירה למכירה באמצעות האתרים של יד 2 או באמצעות מתווך ונוקב מחיר שהוא % 10 מעבר למחיר שהציע השמאי. במהלך המשא ומתן המוכר מציב לעצמו קו אדום שממנו הוא לא יורד וזהו הסכום שנקבע בדוח של שמאי מקרקעין. הוא מבצע במהלך המכירה מהלכים שונים, כדי לקבל בסופו של דבר את המחיר הגבוה ביותר.

קנייה של דירה חדשה 

בצפון מתבצעת בנייה בהיקפים נרחבים ביותר בערים רבות ולכן לאחר בחירת היעד, הקונה מבצע את כל התהליכים המנהליים הכוללים חתימה על חוזה והעברת כספים לקבלן על פי חוזה המכר. גם במקרה זה שמאי מקרקעין מיידע אותו אם הסכום שדורש הקבלן הוא ריאלי מול מחירי השוק.

הגעה אל המנוחה ואל הנחלה 

תהליך של מכירת דירה באזור אחד וקנייה של דירה באזור אחר הוא הליך מורכב ומסובך. אך לאחר כמה חודשים של התרוצצויות, הדברים מסתדרים והמשפחה עוזבת את הבית הישן ועוברת לבית החדש לחיים שהם מסקרנים עבורם. 

לא מוכרים או קונים נכס בלי שמאי מקרקעין
לא מוכרים או קונים נכס בלי שמאי מקרקעין

כשאתם באים לקנות או למכור נכס אתם לא תמיד באמת יודעים מה המצב של הנכס.

קרא עוד
איך מוצאים שמאי מקרקעין מומלץ?

שמאי מקרקעין הם אנשי המקצוע שמעריכים ומעריכים נכסי מקרקעין ואת השווי שלהם. הם מומחים בתחומם,

קרא עוד
שמאות מקרקעין – שאלות ותשובות

איך אפשר להפחית היטל השבחה? ניתן לפנות אל הרשות המקומית בבקשה להפחתת היטל השבחה במקרה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   התחל שיחה
   צריכים עזרה?
   שלום!
   איך אוכל לעזור לך?