לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! דוח שמאי קביעת ערך של מקרקעין 

דוח שמאי קביעת ערך של מקרקעין 

דוח שמאי 

החיים חולפים במהירות ומי שמגיע לגיל מבוגר מגיע לא אחת למסקנה שעליו לטפל בדברים שיקרו לאחר לכתו לעולם שכולו טוב. אחת המחשבות המהותיות היא שלא יוצרו סכסוכים בין הילדים לאחר מותם של ההורים ולכן בני זוג רבים מחליטים לבצע כמה מהלכים כדי שכל הנושאים הכספיים וענייני הרכוש יהיו מסודרים כהלכה. אחד הצעדים הראשונים שבני הזוג מבצעים הוא הזמנה של דוח שמאי לקביעת ערך של מקרקעין, כדי לדעת את השווי של כל אחד מהנכסים שלהם ובהתאם לכך לבצע את חלוקת הירושה בעת רישום הצוואה. 

בני זוג אשר קו החשיבה שלהם הוא לחלק את הנכסים והממון באופן שווה לשלושת ילדיהם, פונים אל עורך דין ירושה כדי להכין צוואה הדדית. המטרה היא לכלול בה את כל הנתונים שהם בעלי ערך פיננסי ולהגדיר את אופן החלוקה. כשמדובר בממון מצרפים מידע על כך ומבקשים שבשלב הראשון לאחר מותו של אחד מבני הזוג החלוקה תהיה מחצית לבן הזוג שנותר ושליש מהמחצית השנייה לכל אחד מהילדים. לגבי הנכסים תהיה חלוקה זהה ולכן חשוב להם לדעת את שווים של הנכסים כדי לבצע זאת באופן שווה והוגן.

המידע המפורט של דוח שמאי 

לכל נכס יש ערך משלו וקיים הבדל מהותי בין שווי הנכסים בעיר בפריפריה מול נכס זהה בגודלו אשר ממוקם באחת הערים המבוקשות במרכז הארץ. הערך של הבתים הפרטיים יהיה הרבה יותר גבוה ובמיוחד אלו שממוקמים ביישובי יוקרה כמו קיסריה, סביון והרצליה פיתוח, או במושבים שערך הקרקע בהם הוא גבוה הרבה יותר לאור הסביבה הנעימה והפסטורלית.

מידע פרטני על כל נכס 

השמאי מגיע לכל אחד מהנכסים הללו ומכין עבור כל אחד מהם דוח שמאי מקרקעין מפורט הכולל מידע על סביבת המגורים, אופיו של האזור, נתונים מדויקים על מבנה הדירה או הבית, כמה חדרים, כמה חדרי אמבטיה, מרפסות, מחסן, גינה ועוד. בדוח מופיע מצב התחזוקה של הבית, גילו ובכמה נמכרו נכסים דומים או זהים בסביבה זו בשנים האחרונות.

השורה התחתונה של דוח שמאי היא הערך העכשווי של הבית ובנוסף לכך אילו מיסים יהיה על בעלי הנכס לשלם אם הם יחליטו למכור אותו, כמו מס שבח לרשות המיסים והיטל השבחה לרשות המקומית. 

נכסים במקומות מיוחדים 

מי שנדרש להכין דוח שמאי עבור נכסים שקיימים במקומות מיוחדים כמו נחלות במושבים או ווילות רחבות ידיים, מבצע עבודה רחבת היקף כיוון שהשווי של הנכסים הללו הוא מאד גבוה ולכן יש לתמחר את כל אחד מהנושאים תוך בדיקה מעמיקה של כל הרבדים ובאופן היקפי. 

אם מדובר בבית פרטי בעיר או במושב, ערך הנכס כולל את השטח הבנוי, את שטחו של המגרש וגם את הערך של זכויות הבנייה שקיימות ביישוב זה, שגם לכך יש שווי משמעותי. 

טיפים לרכישת דירה בפריפריה

רכישת דירה זוהי משימה קשה במיוחד, רכישת דירה במרכז זוהי משימה בלתי אפשרית. זוהי הסיבה

קרא עוד
עורך דין יש ושמאי?

כאשר עושים עסקת מקרקעין, חשוב מאוד להיעזר בעורך דין מומחה לתחום. כמו כן, מלבד עורך

קרא עוד
טיפים של שמאי מקרקעין בהשקעות נדל״ן

מעוניינים להתחיל להשקיע את הכסף שלכם בנדל״ן? זה משהו שאתם יכולים לעשות בצורה מוצלחת אם

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   התחל שיחה
   צריכים עזרה?
   שלום!
   איך אוכל לעזור לך?