לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! העלאת ערך הנכס בעקבות שיפוץ

העלאת ערך הנכס בעקבות שיפוץ

העלאת ערך הנכס בעקבות שיפוץ

יש סיבות רבות לבצע שיפוץ דירה מקיף. בחלק מהמקרים התשתיות השונות ובפרט הצנרת כבר לא עומדות בעומסים הקיימים ויש צורך להחליף אותן. בבתים אחרים נדרש שינוי בתכנון הפנימי אחרי שהילדים עוזבים את הקן או כשרוצים ליצור חדר עבודה. לפעמים הסיבה היא אסתטית והרצון בעדכון המראה שמן הסתם מתיישן לאורך השנים. ויש גם מצבים שבהם המטרה היא להעלות את ערכו של הנכס.

למעשה כל שיפוץ מוביל במידה כזו או אחרת לעליית הערך של הדירה (או הבית, המשרד, החנות וכו'). באופן טבעי מומלץ לקחת בחשבון את השיקול הכלכלי בכל החלטה לגבי היקף הפרויקט והעבודות שהוא יכלול.

שיפוץ קוסמטי לקראת השכרת דירה

לקראת השכרת דירה – בין אם כזו שמוצעת בפעם הראשונה להשכרה (למשל אחרי פטירת ההורים) ובין אם כזו שחוזרת לשוק בגלל שהדיירים הנוכחיים עוזבים – כדאי לשקול שיפוץ.

כדאי לדעת שאפילו רק שיפוץ קוסמטי, כזה שכולל עבודות טיח, צביעה, תיקון נזקים קלים שהצטברו עם השנים והחלפת אלמנטים שהתיישנו (דלתות פנים, חלונות, תריסים וכו'), עשוי להתגלות כצעד חכם במיוחד. המפתח להחלטה מושכלת הוא הלוקיישן של הנכס. באזורי ביקוש שיפוץ מהסוג הנ"ל מאפשר לדרוש עוד כ-1,000 ש"ח לחודש עבור דירת 3-4 חדרים ממוצעת – כך שכבר תוך שנה-שנתיים תחזירו לעצמכם את ההשקעה ולאחר מכן כבר מדובר ברווח נקי. בנוסף, דירה משופצת מושכת אליה דיירים טובים יותר ויציבים יותר, וגם לכך יש תועלת משמעותית.

באזורי ביקוש גבוה כדאי גם לשקול את האופציה של שיפוץ כולל ובפרט אם הדירה ישנה. ניתן למצוא חברות איכותיות שיבצעו עבורכם שיפוץ דירה מהיסוד במחיר נמוך, ואילו התוספת לשכר הדירה תהיה משמעותית. 

מה כדאי לכלול בשיפוץ מקיף על-מנת למקסם את העלייה בערך הנכס?

 כשהבחירה היא לבצע שיפוץ דירה קומפלט כולל הכל, המרכיב החשוב הראשון הוא שדרוג התשתיות. גם שוכרים פוטנציאליים וגם מי שישקול לרכוש את הנכס, מיד אחרי השיפוץ או בנקודת זמן עתידית, יתרשמו מהעובדה שהתשתיות חדשות ומיוצרות מחומרים מתקדמים.

מרכיב מומלץ נוסף הוא החלפת המטבח, אלא אם כן זה הקיים במצב מצוין או שיש בו ייחוד מבחינה אדריכלית. גם את חדר הרחצה כדאי להחליף ולהפוך לעכשווי גם מבחינת המתקנים שבו וגם מבחינת המראה.

מהו שיעור העלייה הממוצע אחרי שיפוץ מוצלח?

שיפוץ דירה הכל כלול לצורך העלאת ערך הנכס, כזה שתוכנן היטב, עשוי להוביל לעלייה של 15% ואפילו 20% בערכה של הדירה.

על-מנת לממש את מלוא הפוטנציאל חשוב להפקיד את המלאכה בידיים מקצועיות ואמינות. ככל שהשיפוץ מושקע יותר, כך תיתכן עלייה משמעותית יותר בערך הנכס. כשמדובר למשל על פנטהאוז או בית באזורי ביקוש הרווח כתוצאה מהפרויקט עשוי להגיע למאות אלפי שקלים ואפילו סכומים של 7 ספרות – כך שהשיפוץ יתגלה כהשקעה משתלמת במיוחד.

התקשרות עם שמאי רכוש – מדוע זה כל כך חשוב?
התקשרות עם שמאי רכוש – מדוע זה כל כך חשוב?

כיצד שמאי רכוש יוכל לעזור לכם במקרה של נזק? נזקים שונים עשויים להיגרם בכל עת

קרא עוד
בדיקות מקדמיות לנכס מקרקעין
בדיקות מקדמיות לנכס מקרקעין

בטרם ניגש לחתימה על עסקת מקרקעין, מורכבת ופשוטה כאחד, הרי שעלינו לבצע בחינה מדוקדקת שתסיר

קרא עוד
האם פרקט יכול לשדרג את ערך הנכס?
האם פרקט יכול לשדרג את ערך הנכס?

פרקט יכול לשדרג את הערך של הנכס כי יש לו נוכחות דקורטיבית בחלל הפנים ובגלל

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button