לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! הערכת שווי הנכס – מה חשוב לדעת?

הערכת שווי הנכס – מה חשוב לדעת?

הערכת שווי הנכס – מה חשוב לדעת?

כל עסקת נדל"ן (מכל סוג ובכל סדר גודל) היא למעשה אחת מהעסקאות הכלכליות החשובות והגדולות ביותר המתקיימות על ידי המעורבים בה, כאשר כל מרכיב הנלווה אליה עלול להשפיע בצורה כזו או אחרת על הערכת שווי הנכס לגביו מתקיימת העסקה. בין יתר המרכיבים העלולים להשפיע על שווי העסקה נכללים היבטים שונים הקשורים לשווי הערכת הנכס, לרבות, מצב הנכס, מיקום הנכס, מצבו החוקי של הנכס וכדומה.

במידה וגם אתם מתכננים למכור או לרכוש נכס נדל"ן בזמן הקרוב, אנו ממליצים לכם להסתייע בשירותיו של שמאי מקרקעין המאפשר לכם למעשה ליהנות מהערכת שווי מדויקת בנוגע לנכס אותו אתם מעוניינים למכור ו/או לרכוש.

הערכת שווי נכסים – כיצד ?

שמאות מקרקעין בישראל הינו תחום עיסוק מקצועי המוסדר על פי חוק שמאי מקרקעין המונהג מאז שנת 2001. תחום מקצועי זה עוסק בהערכות שווי של נכסי דלא ניידי (נדל"ן), וזאת לנוכח העובדה שהנכסים הנסחרים בתחום הנדל"ן הינם מוצרים הטרוגניים, כלומר, נכסים אשר אינם דומים או זהים זה לזה והם נבדלים במספר מרכיבים שונים המחייבים קביעת שווי.

מכיוון שכל פרמטר הקשור לנכס עלול להשפיע על הערכת שוויו, ישנו צורך ממשי בהערכת שווי מדויקת בנוגע לכל נכס אותו תהיו מעוניינים למכור או לרכוש. תחום שמאות המקרקעין בשיראל מיושם בהתאם לשיטת השמאות האמריקאיות הכוללת בתוכה 3 גישות שונות לצרכי הערכת שווי לנכסי נדל"ן

    1. הגישה ההשוואתית במסגרתה הערכת השווי של הנכס נקבעת בהתאם להערכות שווי של נכסים זהים או דומים בסביבה הגיאוגרפית הקרובה למקום הנכס לגביו נדרשת הערכת השווי.
    2. הגישה הכללית במסגרתה משוקלל מודל ההכנסות הקיים ו/או הצפוי בגין דמי שכירות עבור הנכס.
    3. גישת העלות במסגרתה הערכת השווי נקבעת בין היתר בהתאם לשווי הקרקע ושווי המבנה, כאשר ברוב המקרים גישה זו מיושמת כאשר לא קיימים נכסים זהים/דומים בסביבה הגיאוגרפית הקרובה לצרכי השוואה ובמקרים בהם לא קיימות הכנסות מדמי שכירות על הנכס המדובר.

כך או אחרת, חשוב לציין שאיש מקצוע (שמאי מקרקעין) נדרש לבחור באחת מהגישות הנ"ל לצורך הערכת השווי והוא איננו יכול לקיים השוואה חלקית המבוססת על חלקים שונים מכל גישה.

שמאי מקרקעין – איש המקצוע החשוב ביותר בעולם הנדל"ן
שמאי מקרקעין – איש המקצוע החשוב ביותר בעולם הנדל"ן

שוק הדיור והנדל"ן בישראל הוא שוק מאוד מורכב ונרחב, אשר חווה בשנים האחרונות תנודתיות רבה

קרא עוד
מתי פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין?
מתי פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע בעל מגוון סמכויות ותחומי אחריות. ישנם לא מעט מצבים וזמנים

קרא עוד
מה חשוב לדעת לפני ששוכרים דירה
מה חשוב לדעת לפני ששוכרים דירה

אדם הזקוק לדירה בשכירות מגיע לכמה וכמה דירות עד שהוא מחליט איזו מהן היא המתאימה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

?יש שאלות
חייגו עכשיו

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

ייעוץ ראשוני

close

יש שאלות?

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

Call Now Button