לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! למה חשוב להעריך נכס לפני לקיחת משכנתא?

למה חשוב להעריך נכס לפני לקיחת משכנתא?

למה חשוב להעריך נכס לפני לקיחת משכנתא?

למה חשוב להעריך נכס לפני לקיחת משכנתא?

רכישת דירה או כל נכס אחר (חנות, משרד, קרקע וכו') היא עסקה מורכבת מאין כמותה. לקיחת משכנתא מאפשרת לנו לקנות את הנדל"ן שאנחנו רוצים גם כשיש לנו רק חלק מהסכום הדרוש, אבל מצד שני פעולה זו גם מייקרת את העלות הכוללת של העסקה וגם חושפת אותנו לסיכון שאי אפשר להתעלם ממנו – אם לא נעמוד בהחזרים. בהתאם מומלץ עוד לפני הפנייה לבנק להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין מקצועי שיספק חוות דעת מדויקת ונטולת הטיות לגבי שוויו של הנכס.

שמאות מקרקעין – מידע אמין שאפשר לפעול לפיו

שמאי מקרקעין מנוסה, בדיוק כמו יועץ משכנתא מקצועי, מבטיח שלא נבצע טעויות שעלולות לעלות לנו ביוקר. חשוב לזכור שתחום הנדל"ן הוא אחד התחומים היותר מורכבים שיש, ובנוסף בכל עסקה בו משולמים סכומי כסף גבוהים כך שהעלות של טעות יכולה להיות עשרות אלפי שקלים ואף סכומים של 6 ספרות.

בנוסף, לכל אחד מהגורמים שמעורבים בהשלמת קניית דירה או נכס מסחרי יש אינטרסים שלא בהכרח זהים לאינטרסים שלנו. כך למשל הבנקים שמעניקים משכנתאות שולחים גם שמאים כדי להעריך את שווי הנכס – אבל לבנק יש (באופן טבעי כמובן) אינטרסים משלו, וכפי שלא לוקחים הלוואה גדולה מאוד לטווח של 20-25 שנים בלי  ייעוץ משכנתא אובייקטיבי, כך רק שמאי שמחויב אך ורק אלינו יספק חוות דעת שאפשר להסתמך עליה לגבי שווי הנכס.

הרווח הכפול בזכות שמאות מקצועית

כשאנחנו מתפתים לשלם סכום כסף גבוה יתר על המידה עבור בית, מגרש, שטח מסחרי וכו', אנחנו מפסידים פעמיים: תחילה הסכום שישולם בסופו של דבר למוכרים, ושנית מן הסתם נזדקק למשכנתא גבוהה יותר ובהתאם היא גם תהיה יקרה יותר (גם בגלל שההחזרים נגזרים מהסכום המבוקש, וגם בגלל שככל שהסכום גבוה יותר כך התנאים עלולים להיות פחות טובים מבחינת הלקוחות).

ייעוץ משכנתאות עשוי אמנם להפחית במידה מסוימת את עלותה של אותה הלוואה לצורך רכישת נדל"ן, אבל עדיין ההפסד הכספי בגלל הוויתור על השמאות יהיה משמעותי.

איך מתבצעת שמאות ולמה חשוב כל כך הניסיון?

נדיר למצוא 2 דירות זהות, 2 משרדים זהים ואפילו בין מגרשים סמוכים יהיו הבדלים – ולכן שמאות מדויקת מחייבת גם בקיאות מקצועית, ולא פחות חשוב, ניסיון רחב היקף. מעבר לניסיון הכללי בתחום חשוב גם הידע הספציפי: אם למשל השירות המבוקש הוא שמאות עבור נחלה במושב, רק שמאי מקרקעין שכבר ביצע שומות דומות עבור נחלות, מכיר היטב את הסעיפים הרלוונטיים בכל ההחלטות של מנהל מקרקעי ישראל, אמון על חישוב דמי היוון ותשלומים עבור שימושים חורגים, ועוד, יכול להבטיח שומה נכונה (וכמובן גם לקיים).

לגבי דירות ובתים, פרמטרים חשובים בהערכת השווי הם מצבו ההנדסי (אם מדובר בנכס יד 2) והמשפטי. כך למשל קיומן של חריגות בנייה עשויה להשפיע באופן משמעותי על השומה. הלוקיישן הוא פקטור קריטי, וגם עסקאות בסביבה בעלות מאפיינים דומים נלקחות בחשבון לצורך דיוק מרבי של הערכת השווי.

שמאי מקרקעין – איש המקצוע החשוב ביותר בעולם הנדל"ן
שמאי מקרקעין – איש המקצוע החשוב ביותר בעולם הנדל"ן

שוק הדיור והנדל"ן בישראל הוא שוק מאוד מורכב ונרחב, אשר חווה בשנים האחרונות תנודתיות רבה

קרא עוד
מתי פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין?
מתי פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע בעל מגוון סמכויות ותחומי אחריות. ישנם לא מעט מצבים וזמנים

קרא עוד
מה חשוב לדעת לפני ששוכרים דירה
מה חשוב לדעת לפני ששוכרים דירה

אדם הזקוק לדירה בשכירות מגיע לכמה וכמה דירות עד שהוא מחליט איזו מהן היא המתאימה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

?יש שאלות
חייגו עכשיו

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

ייעוץ ראשוני

close

יש שאלות?

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

Call Now Button