לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! למה חשוב להעריך נכס לפני לקיחת משכנתא?

למה חשוב להעריך נכס לפני לקיחת משכנתא?

למה חשוב להעריך נכס לפני לקיחת משכנתא?

למה חשוב להעריך נכס לפני לקיחת משכנתא?

רכישת דירה או כל נכס אחר (חנות, משרד, קרקע וכו') היא עסקה מורכבת מאין כמותה. לקיחת משכנתא מאפשרת לנו לקנות את הנדל"ן שאנחנו רוצים גם כשיש לנו רק חלק מהסכום הדרוש, אבל מצד שני פעולה זו גם מייקרת את העלות הכוללת של העסקה וגם חושפת אותנו לסיכון שאי אפשר להתעלם ממנו – אם לא נעמוד בהחזרים. בהתאם מומלץ עוד לפני הפנייה לבנק להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין מקצועי שיספק חוות דעת מדויקת ונטולת הטיות לגבי שוויו של הנכס.

שמאות מקרקעין – מידע אמין שאפשר לפעול לפיו

שמאי מקרקעין מנוסה, בדיוק כמו יועץ משכנתא מקצועי, מבטיח שלא נבצע טעויות שעלולות לעלות לנו ביוקר. חשוב לזכור שתחום הנדל"ן הוא אחד התחומים היותר מורכבים שיש, ובנוסף בכל עסקה בו משולמים סכומי כסף גבוהים כך שהעלות של טעות יכולה להיות עשרות אלפי שקלים ואף סכומים של 6 ספרות.

בנוסף, לכל אחד מהגורמים שמעורבים בהשלמת קניית דירה או נכס מסחרי יש אינטרסים שלא בהכרח זהים לאינטרסים שלנו. כך למשל הבנקים שמעניקים משכנתאות שולחים גם שמאים כדי להעריך את שווי הנכס – אבל לבנק יש (באופן טבעי כמובן) אינטרסים משלו, וכפי שלא לוקחים הלוואה גדולה מאוד לטווח של 20-25 שנים בלי  ייעוץ משכנתא אובייקטיבי, כך רק שמאי שמחויב אך ורק אלינו יספק חוות דעת שאפשר להסתמך עליה לגבי שווי הנכס.

הרווח הכפול בזכות שמאות מקצועית

כשאנחנו מתפתים לשלם סכום כסף גבוה יתר על המידה עבור בית, מגרש, שטח מסחרי וכו', אנחנו מפסידים פעמיים: תחילה הסכום שישולם בסופו של דבר למוכרים, ושנית מן הסתם נזדקק למשכנתא גבוהה יותר ובהתאם היא גם תהיה יקרה יותר (גם בגלל שההחזרים נגזרים מהסכום המבוקש, וגם בגלל שככל שהסכום גבוה יותר כך התנאים עלולים להיות פחות טובים מבחינת הלקוחות).

ייעוץ משכנתאות עשוי אמנם להפחית במידה מסוימת את עלותה של אותה הלוואה לצורך רכישת נדל"ן, אבל עדיין ההפסד הכספי בגלל הוויתור על השמאות יהיה משמעותי.

איך מתבצעת שמאות ולמה חשוב כל כך הניסיון?

נדיר למצוא 2 דירות זהות, 2 משרדים זהים ואפילו בין מגרשים סמוכים יהיו הבדלים – ולכן שמאות מדויקת מחייבת גם בקיאות מקצועית, ולא פחות חשוב, ניסיון רחב היקף. מעבר לניסיון הכללי בתחום חשוב גם הידע הספציפי: אם למשל השירות המבוקש הוא שמאות עבור נחלה במושב, רק שמאי מקרקעין שכבר ביצע שומות דומות עבור נחלות, מכיר היטב את הסעיפים הרלוונטיים בכל ההחלטות של מנהל מקרקעי ישראל, אמון על חישוב דמי היוון ותשלומים עבור שימושים חורגים, ועוד, יכול להבטיח שומה נכונה (וכמובן גם לקיים).

לגבי דירות ובתים, פרמטרים חשובים בהערכת השווי הם מצבו ההנדסי (אם מדובר בנכס יד 2) והמשפטי. כך למשל קיומן של חריגות בנייה עשויה להשפיע באופן משמעותי על השומה. הלוקיישן הוא פקטור קריטי, וגם עסקאות בסביבה בעלות מאפיינים דומים נלקחות בחשבון לצורך דיוק מרבי של הערכת השווי.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button