לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שמאי רכוש ונזיקין

שמאי רכוש ונזיקין

שמאי רכוש ונזיקין

בישראל ישנם מספר סוגים של שמאים, שהמוכרים בהם הם שמאי המקרקעין (שתפקידו לספק הערכות שווי של נדל"ן), שמאי רכב (שבין השאר קובע מה שיעור ירידת הערך של מכונית שהייתה מעורבת בתאונה או עלות תיקונים הנדרשים ברכב מסוים), שמאי רכוש (העוסק ברכוש שאינו מקרקעין ואומדן נזקים הנגרמים לו), שמאי ימי (מקצועו הערכת מטענים ימיים וכלי שיט) ושמאי חקלאי המספק הערכות שווי של ציוד חקלאי וגידולים שונים.

תחום מומחיות ספציפי הוא שמאות רכוש ונזקי חקלאות – שירות הנדרש כשנגרם נזק לציוד חקלאי, לגידולים שונים, לבעלי חיים המשמשים כחלק ממשק וכו'. בין אם מדובר בנזק מעשה ידי אדם או נזק כתוצאה מכוחות הטבע, בין אם מדובר בפגיעה במזיד ובין אם בתוצר של רשלנות, חוות הדעת של שמאי המתמחה ברכוש חקלאי ונזקי חקלאות נועדה להקנות מידע אודות היקף הנזק, גובה ההפסדים שנגרמו עקב הנזק ובאופן כללי הערכת שווי ההפסדים שנגמרו לחקלאי, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בשל הנזק.

מהם נזקי חקלאות?

החקלאים הרבים הפזורים לאורכה ולרוחבה של הארץ משקיעים זמן רב, מאמץ, אנרגיה, אהבה וכמובן כסף בגידולים השונים, אולם למרבה הצער לא תמיד אלה מניבים את הפירות המקווים, וזאת עקב מפגעים שונים. גם הציוד החקלאי שברשותם עלול להינזק מסיבות שונות – והכל כאמור עשוי להיות מעשה ידי אדם או כתוצאה מכוחות הטבע.

בין נזקי החקלאות:

•    גניבות ופריצות – מאחר שהשטחים בהם מתקיימת החקלאות נרחבים, פתוחים ובמקרים רבים גם מרוחקים מביתו של החקלאי, יש צורך להגן עליהם, אולם בתדירות גבוהה למדי אנחנו שומעים על גל פריצות באזור זה או אחר, כך שחקלאים רבים חשופים לסכנת גניבה, בין אם של ציוד חקלאי (שעשוי להיות יקר ערך במיוחד) ובין אם של בעלי חיים או גידולים אחרים.
•    הצתה – ישנם לא מעט מקרים של התנכלויות לחקלאים, בעיקר על רקע לאומני, וגם בהם נדרשים שירותיו של שמאי רכוש המתמחה בנזקי חקלאות או שמאי חקלאי על מנת שיאמוד את הנזק שנגרם.
•    שריפה – גם כוחות הטבע עלולים להצית אש, ובאופן טבעי גם במקרים אלה הנזק עלול להיות משמעותי.
•    אירועי מזג אוויר – אמנם החקלאים מייחלים לגשמי הברכה, אולם כמות גדולה מדי בבת אחת, ברד, רוחות סוערות או הצפות עלולות להוריד לטמיון יבולים שלמים, וכך גם טמפרטורות קיצוניות.
•    הדברה רשלנית – על מנת להגן על הגידולים מפני מזיקים שונים משתמשים החקלאים בהדברה מסוגים שונים. לעיתים הדברה המבוצעת באופן רשלני פוגעת בגידולים וגורמת נזק כספי ניכר.
מתי נדרשים שירותי שמאות במקרה של נזקי חקלאות?
בשנת 1989 חוקק בארץ חוק פיצוי נפגעי אסון טבע, ובאופן כללי משרד החקלאות ופיתוח הכפר מעודד את החקלאים לבטח עצמם בקנ"ט (קרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות), והם יכולים לבחור בין ביטוח בסיסי לביטוח מורחב.
במקרים לא מעטים ישנם חילוקי דעות בין החקלאי, שגם כך נאלץ לראות את עמל כפיו יורד לטמיון ולעיתים אף חייב להקים מחדש משק שלם עקב הנזק, לבין הגורם המבטח. פנייה לשמאי המתמחה בנזקי חקלאות מאפשרת לחקלאי לדעת בדיוק מה היקף הנזק שנגרם לו, ומסייעת לו למצות את זכויותיו כולל בבית המשפט במידת הצורך – עדותו של שמאי מוסמך נחשבת כעדות מומחה ועשויה להוות מרכיב כבד משקל בהחלטה שתתקבל ובגובה הפיצויים שייפסקו לחקלאי.

עוד קטגוריות:

שמאי מקרקעין, שמאי מקרקעין בירושלים

לא מוכרים או קונים נכס בלי שמאי מקרקעין
לא מוכרים או קונים נכס בלי שמאי מקרקעין

כשאתם באים לקנות או למכור נכס אתם לא תמיד באמת יודעים מה המצב של הנכס.

קרא עוד
איך מוצאים שמאי מקרקעין מומלץ?

שמאי מקרקעין הם אנשי המקצוע שמעריכים ומעריכים נכסי מקרקעין ואת השווי שלהם. הם מומחים בתחומם,

קרא עוד
דוח שמאי מקרקעין 

שמאי מקרקעין  עובדים רבים מחליטים לשנות את מקום המגורים שלהם עקב עבודה חדשה. לא אחת

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   התחל שיחה
   צריכים עזרה?
   שלום!
   איך אוכל לעזור לך?