לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! משכנתא? לא בלי שמאי מקרקעין

משכנתא? לא בלי שמאי מקרקעין

משכנתא? לא בלי שמאי מקרקעין

משכנתא היא מילה מאיימת. זוהי אחת ההתחייבויות הגדולות ביותר שאנחנו לוקחים על עצמנו, וכרוכים בה פרמטרים רבים מספור וחששות כבדים – ייעוץ מקצועי משמאי מקרקעין מוסמך מסייע למבקש המשכנתא להגיע לעסקה האופטימלית מבחינתו ולצאת לדרך ברגל ימין ובלב קל.

מהי משכנתא?

משכנתא היא הלוואה בהיקף כספי גבוה, לטווח ארוך. מעניק ההלוואה (לאו דווקא בנק; ישנם גופים נוספים העוסקים במימון עסקאות כגון רכישת דירה) מבקש העמדת ביטחון כנגד מתן הלוואה כה גדולה לשנים כה רבות, ובדרך כלל מדובר בדירת המגורים אותה רוכש מבקש המשכנתא. במקרים אחרים, המשכנתא מיועדת לשיפוץ דירה בקנה מידה נרחב, פעולה שגם היא דורשת סכומי כסף נכבדים.

כאמור, ישנם גופים רבים המציעים משכנתא – בשיעורי ריבית שונים ובמסלולים שונים (למשל, ישנן משכנתאות בריבית קבועה ואחרות בריבית משתנה), כשגם תנאי ההחזר אינם זהים – ועל מנת לדעת אם העסקה משתלמת או לא חשוב מאוד לדעת מהו שוויה האמיתי של הדירה, וזוהי כמובן מומחיותו של שמאי מקרקעין.

שמאי מקרקעין – למשכנתא הטובה ביותר שיש

הבנקים השונים דורשים הערכה של שמאי מקרקעין לגבי שווי הדירה בטרם הענקת המשכנתא. לכל בנק רשימה של שמאי מקרקעין מהם הוא מוכן לקבל חוות דעת – ולכאורה מבקש המשכנתא חייב לבחור מבין הרשימה המצומצמת יחסית. אבל התחרות העזה בין הבנקים השונים, כמו גם ביניהם לבין שאר הגופים המעניקים משכנתאות, מעניקים כוח רב למבקש המשכנתא – כך שהוא בהחלט יכול להיוועץ בשמאי מקרקעין שבו הוא בוטח לחלוטין, כדי להיות סמוך ובטוח שהערכת השווי אכן מדויקת, ומתוך כך ליהנות ממשכנתא התואמת את ערכו האמיתי של הנכס אותו הוא עומד לרכוש.

שמאי מקרקעין ומשכנתא הפוכה

בנוסף למשכנתא ה"רגילה" ישנה משכנתא הפוכה, וגם מונח זה מציין עסקה כלכלית בהיקף כספי גבוה – כך שגם בה כדאי מאוד להיוועץ בשמאי מקרקעין מוסמך.
משכנתא הפוכה מיועדת לבני גיל הזהב, שיש ברשותם נכסי נדל"ן יקרי ערך (דירות מגורים, חנויות, משרדים וכו') אך ההכנסה השוטפת שלהם נמוכה יחסית עקב היציאה ממעגל העבודה ואין ברשותם מספיק כסף נזיל כדי לקיים את אורח החיים הרצוי מבחינתם.

גם בעת החתימה על המשכנתא ההפוכה, וגם כשנדרשים להחזיר את ההלוואה (אחרי שהקשיש נפטר או עובר לבית אבות), חשוב מאוד להיוועץ בשמאי מקרקעין. ערכה של הדירה, כל דירה, מושפע מאוד ממצבה, וברוב המקרים דירה של זוג קשישים מן הסתם התיישנה – אבל רק שמאי מקרקעין מהימן יספק תמונה מדויקת לגבי מצבה ולגבי שוויה לאור הבלאי.

בנוסף, סביבת המגורים משתנה כל הזמן, ולבני גיל הזהב – כמו גם בני משפחותיהם – אין שום דרך לעקוב אחרי כל השינויים בשוק הנדל"ן באזורם ובכלל. שמאי מקרקעין בקיא בכל התפתחות נדל"נית רלוונטית, כולל שינויים עתידיים בתוכניות מתאר אשר משפיעים דרמטית על ערכן של הדירות. בנוסף, שמאי מקרקעין מודע להיבטים השונים של כל מכירת דירה – היטל השבחה וכו', ויכול לייעץ למשפחה מהי העסקה הטובה ביותר עבורה.

טיפים מנצחים מיועץ עסקי למכירה נכונה של הנכס שלכם

עולם הנדלן השתנה רבות בשנים האחרונות, יותר יותר אנשים מודעים לרווחיות הנעשת בתחום, ורוצים להשקיע

קרא עוד
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין

כאשר אנחנו מדברים על עסקאות מקרקעין אנחנו לא מדברים דווקא על אנשי נדל"ן. כל אדם

קרא עוד
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button