לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! לגור במושב: יתרונות וחסרונות

לגור במושב: יתרונות וחסרונות

לגור במושב: יתרונות וחסרונות

לגור במושב: יתרונות וחסרונות

איפה תעדיפו לגור, בעיר או במושב? במדינת ישראל יש צורות מגוונות של התיישבות, אבל לעיתים נדמה כאילו יש הרבה יותר ישראלים שמתגוררים בעיר וחולמים לעבור לגור במושב מאשר מושבניקים שמשתוקקים לעבור לעיר הגדולה. מה יש במושב שקוסם לכל כך הרבה מאיתנו, והאם זה באמת כדאי?

היתרונות של מגורים במושב ברורים

 • המרחבים: מושבים בדרך כלל מתפרשים על פני שטחים לא גדולים, אולם התחושה כשמתהלכים בין השבילים והמדשאות היא של מקום רחב ידיים.
 • הביטחון: בדרך כלל אפשר לתת לילדים לצאת מן הבית בעצמם ולהסתובב בתחומי המושב באופן עצמאי, לבקר חברים וללכת לחוגים ופעילויות לבדם.
 • החברים: הקהילות במושבים הן כאלה בהן כולם מכירים את כולם, מה שיוצר באופן אוטומטי חברויות הדוקות וערבות הדדית בין התושבים, הן הילדים והן המבוגרים.
 • איכות החיים: בערים תמיד יהיו מכוניות, פיח, בטון והמולה. במושבים, לעומת זאת, יקבלו את פניכם אוויר צלול ושקט שמופר על ידי ציוצי ציפורים.

יש גם חסרונות

העובדה היא שיותר ויותר אנשים בעולם, לא רק בישראל, עוברים להתגורר בערים. העובדה שמושבים נמצאים במרחק גדול מן ההמולה העירונית אמנם פירושה שקט וציפורים, אבל גם כמעט תמיד מחייבת התניידות עם רכב אחד לפחות במשפחה, ולעיתים יותר. בעיר, לעומת זאת, הכל קרוב: מקומות עבודה, מסגרות חינוך, מקומות בילוי וכן הלאה.

מחקרים מעידים על כך שבשנים הקרובות מגמת המעבר למגורים בעיר תמשיך ותגבר. מאידך, אין שום ספק שהמושבים לא עומדים להיעלם, משום שהיתרונות של החיים במושב עדיין גוברים על החסרונות. אולי כשזה נוגע לתדמית הנינוחה והשקטה של החיים במושב על פני התדמית האפרורית של מגורים בעיר, אפשר לשים בצד בקלות יחסית את המחקרים המדעיים ופשוט ליהנות מהשקט.

עובדה: מושבים רבים מקצים שטחי קרקע עבור תושבים חדשים ומזמינים את כל המעוניין בכך להצטרף להרחבה ולגור במושב – ואכן יש הרבה ישראלים שנענים להזמנה ועושים את השינוי.

אם כבר לעבור למושב, אז בדרך מושכלת

חשוב לדעת שמעבר למגורים במושב כרוך לעיתים בהתנהלות בירוקרטית ומשפטית שעלולה להיות סבוכה ומתישה. התנהלות כמו מנהל מקרקעי ישראל והצורך לשלם דמי רכישה, דמי היוון, היטל השבחה ויתר עלויות – כל אלה עשויים להוות גורם מרתיע.

מאידך, מי שבאמת מעוניין לשפר את תנאי מגוריו ולהעניק לעצמו ולילדיו איכות חיים גבוהה, ייאלץ לעבור את המכשול המורכב והמתיש כדי ליהנות אחר כך מן הפירות. אחת הדרכים לעשות כן היכא לשכור את שירותיו של שמאי במושבים, כלומר שמאי מקרקעין מוסמך המתמחה בתחום המושבים. זהו איש מקצוע שיוכל ללוות את תהליך המעבר למושב ולהפוך אותו פשוט יותר ונעים יותר.

בסופו של דבר יעשו כל איש ואישה את שיקולים באשר למקום המגורים האידיאלי. יש אילוצים, יש שאיפות, אבל אם בסופו של דבר הלב מוביל אל המושב – כדאי לתת לו להוביל.

השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38
השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38

תמ"א 38, תכנית המתאר הארצית להתחדשות עירונית, אושרה בישראל בשנת 2005, באמצעות אוסף של תקנות

קרא עוד
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת

עבור רבים מאיתנו, בית בבעלות פרטית הוא אחד ההישגים המרכזיים אליהם אנו שואפים. בדרך אל

קרא עוד
חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה
חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה

רכישת נכס או ביצוע של כל עסקת נדל"ן אחרת כרוכים בהחלטה קריטית ובהוצאה כספית גבוהה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button