לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שמאי מקרקעין לפרויקט תמ"א 38

שמאי מקרקעין לפרויקט תמ"א 38

שמאי מקרקעין לפרויקט תמ"א 38

בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא את כל מה שצריך וחשוב לדעת על שירותיו של שמאי מקרקעין לדיירי בניין העתידים להצטרף לפרויקט תמ"א 38.

תמ"א (תכנית מתאר ארצית) 38 היא אחת מתכניות המתאר המדוברות ביותר בישראל במהלך השנים האחרונות. תכנית זו מיועדת למעשה לכלל בעלי הדירות המחזיקים בבעלותם דירה במבנה מגורים ישן שמועד בנייתו חל לפני שנת 1978, כאשר מטרת העל של התכנית היא לבצע עבודות חיזוק באותם מבנים ישנים מפני רעידות אדמה. יחד עם זאת, מיום אישור התכנית על ידי כנסת ישראל בתחילת שנות ה-2000 ועד היום, התווספו לעבודות החיזוק מספר עבודות בנייה במסגרתן פרויקטים בתחום תמ"א 38 הוגדרו כעבודות התחדשות עירונית. בין יתר עבודות הבנייה הניתנות ליישום במבנים ישנים המותאמים לצרכי תמ"א 38 תוכלו למצוא: עבודות נרחבות לצרכי שדרוג חזיתות המבנה, חיזוק יסודות המבנה, הוספה של קומות מגורים שלמות למטרות בניית דירות מגורים חדשות במבנה, הוספת מעלית, הוספה של ממ"דים ו/או ממ"קים בשטח הדירות או קומות הבניין, הוספת מרפסות שמש בדירות, הוספת מקומות חנייה ופיתוח שטחים משותפים. חשוב לציין שכלל עבודות הבניה בפרויקט תמ"א 38 כזה או אחר, נקבעות בהתאם להיתרי הבנייה הניתנים לכל בניין מגורים באופן פרטני מטעם ועדות התכנון והבניה השונות.

כיום, מרבית הפרויקטים בתחום תמ"א 38 חלים על פרויקטים בהם ניתן היתר להוספת קומות למבנה וזאת לצרכי בנייתם של דירות מגורים חדשות, כאשר היזם העומד מאחורי הפרויקט, מעגן מול דיירי המבנה הסכמים שונים במסגרתם הוא אמון על ביצוע עבודות הבנייה בפרויקט תמורת העברת זכויות הבנייה לידיו. כפועל יוצא מכך, אחת מההמלצות הטובות ביותר עבור דיירי בניין מסוים הבוחנים את כדאיות הפרויקט ועבור יזמים בתחום התמ"א, הינה שכירת שירותיו של שמאי מקרקעין שבמסגרת שירותיו המקצועיים מאפשר לכל אחד מהם  לבחון את הכדאיות הכלכלית לפרויקט ולאמוד בצורה מדויקת יותר את הערכת השווי של הפרויקט. כמו כן, שירותיו המקצועיים של שמאי מקרקעין בכל הנוגע לפרויקטים בתחום תמ"א עוסקים גם בהיבטי המיסוי הנלווים לפרויקט בגין פעולות ההשבחה הנעשות במבנה בכלל ובכל דירת מגורים במבנה בפרט.

השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38
השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38

תמ"א 38, תכנית המתאר הארצית להתחדשות עירונית, אושרה בישראל בשנת 2005, באמצעות אוסף של תקנות

קרא עוד
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת

עבור רבים מאיתנו, בית בבעלות פרטית הוא אחד ההישגים המרכזיים אליהם אנו שואפים. בדרך אל

קרא עוד
חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה
חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה

רכישת נכס או ביצוע של כל עסקת נדל"ן אחרת כרוכים בהחלטה קריטית ובהוצאה כספית גבוהה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button