לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! כיצד לבחור שמאי מקרקעין?

כיצד לבחור שמאי מקרקעין?

כיצד לבחור שמאי מקרקעין?

מוכרים או קונים נכס נדל"ן כזה או אחר? מעוניינים לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין לצרכי קיומו של הליך הערכות שווי לנכס? בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר טיפים מועילים לבחירת שמאי מקרקעין.

הסמכה מקצועית – העיסוק בתחום שמאות מקרקעין מחייב הסמכה מטעם המועצה מועצת שמאי המקרקעין במשרד הפנים ועל ידי לשכת שמאי מקרקעין וזאת בהתאם לחוק שמאי מקרקעין המונהג בישראל מאז שנת 2001. לפיכך, הפעולה הראשונה לבחירת שמאי מקרקעין חייבת להיעשות בהתאם להסמכתו ולעובדה שהוא מחזיק ברישיון בר תוקף לעיסוק בתחום זה.

ניסיון מקצועי– כל אדם העוסק בתחום שמאות מקרקעין מחויב בלימודי שמאות מקרקעין הנמשכים כשלוש שנים ובתקופת התמחות בת שנה עד שנתיים במהלכה הוא רוכש ניסיון מקדים לצרכי עיסוק בתחום. יחד עם  זאת, חשוב לבדוק מהו הניסיון המעשי העומד לרשות שמאי מקרקעין כזה או אחר ולבדוק מהו היקף הנכסים לגביהם הוא קבע הערכת שווי במהלך שנות פעילותו בתחום.

היקף השירותים המקצועיים המוצעים לכם על ידי שמאי מקרקעין –הערכת שווי נכס על ידי שמאי מקרקעין הוא ברוב המקרים שירות הכולל בתוכו מספר בדיקות מקדימות בנוגע למצבו התחזוקתי של הנכס, מצבו החוקי של הנכס (רישום בטאבו וכו), בנוגע למצבו התכנוני של הנכס (חריגות בנייה וכו) ובדיקות נוספות המאפשרות לשמאי המקרקעין להעריך בצורה המדויקת ביותר את שוויו של הנכס. כאשר אתם שוכרים את שירותיו של שמאי מקרקעין כזה או אחר חשוב לבדוק עימו איזה סוגי בדיקות הוא מקיים עבורכם והאם בדיקות אלו נכללות במסגרת השירות או שהן מתומחרות בנפרד.

התמחות מקצועית– שמאות מקרקעין הינו תחום מקצועי העוסק במספר הערכות שווי למטרות שונות, החל מהערכות שווי נכסים לצרכי רכישה או מכירה של דירות מגורים, דרך הערכות שווי לצרכי רכישה או מכירה של נכסי מסחר ותעשייה ועד לשירותי שמאות למטרות יישוב סכסוכי ירושה וגירושין (חלוקת נכסים וכו), שמאות מקרקעין לצרכי בדיקת כדאיות כלכליות לגבי מעורבות בעסקת נדל"ו כזו או אחרת ועוד. הקפידו לבדוק מהי ההתמחות המקצועית של השמאי אליו אתם פונים ומהו הניסיון המעשי המוכח שלו בתחום.

טיפים מנצחים מיועץ עסקי למכירה נכונה של הנכס שלכם

עולם הנדלן השתנה רבות בשנים האחרונות, יותר יותר אנשים מודעים לרווחיות הנעשת בתחום, ורוצים להשקיע

קרא עוד
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין

כאשר אנחנו מדברים על עסקאות מקרקעין אנחנו לא מדברים דווקא על אנשי נדל"ן. כל אדם

קרא עוד
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button