לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שמאי מקרקעין עם התמחות בחקלאות

שמאי מקרקעין עם התמחות בחקלאות

שמאי מקרקעין עם התמחות בחקלאות

רוב הקיבוצים בימינו מעדיפים להשתמש בקרקעות שלהם לטובת תיירות, תעשייה ונדל"ן מניב (למשל בתי אבות) ולא לחקלאות; במושבים רבים מוקדשות יותר ויותר נחלות להרחבת מגורים; ובאופן כללי שדות ופרדסים מתכסים שכונות בטון ואספלט בעלות שמות שבהם משובצים המילים "גני" ו"ירוקה" – ובכל זאת, עדיין, חלק בלתי מבוטל מעבודתם של שמאי מקרקעין רבים בישראל קשור לתחום החקלאות.
המקרים בהם נדרשת שמאות חקלאית הינם רבים ומגוונים. תחום אחד בו מומלץ לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין מוסמך ואמין הינו הפקעת קרקע: קרקעות חקלאיות רבות מופקעות על ידי הרשויות – הן בשל צרכי ביטחון (שהרי מושבים וקיבוצים רבים ממוקמים בקרבת גבולות), והן בשל צרכי פיתוח, בעיקר תחבורתיים (כפי שקרה בעת סלילת כביש 6, לדוגמה, וכבישים רבים אחרים כמו גם מסילות רכבת) אם כי גם חברת החשמל, למשל, רשאית להפקיע קרקעות פרטיות. על פי החוק בחלק מהמקרים של הפקעת קרקע (אבל לא כולם!) על המדינה לשלם לבעל הקרקע את תמורתה, אבל כדי שהתמורה אכן תשקף את שוויה האמיתי של הקרקע, רצוי מאוד לקבל חוות דעת משמאי מקרקעין אובייקטיבי.

מקרים נוספים בהם נדרשים שירותיו של שמאי מקרקעין, ובפרט כזה המתמחה בשומות חקלאיות, הוא כשמזג אוויר קיצוני גורם לנזקים משמעותיים לחי או לצומח. על מנת לקבל פיצוי הולם (מחברת ביטוח או מהמדינה בתנאים מסוימים) כדאי להיעזר בשמאי בעל ניסיון וידע בתחום החקלאות, שיעריך את הנזקים לאשורם. גם נזקים מעשה ידי אדם עשויים לחייב פנייה לשמאי מקרקעין הפועל בתחום החקלאות.
בנוסף, כאמור, קרקעות חקלאיות רבות עוברות הסבת ייעוד על מנת שיתאפשר לבנות עליהן נדל"ן – למגורים, לתעשייה או לכל מטרה אחרת. גם בתהליך זה חשובה מעורבותו של שמאי מקרקעין, בעיקר בכל האמור במגעים עם מנהל מקרקעי ישראל, הגוף האחראי על מרבית הקרקעות במדינה, ועל מנת שלא לשלם דמי היוון/ דמי חכירה/ דמי הסכמה או דמי היתר מופרזים.

בני משפחה המבקשים לחלק ביניהם ירושה הכוללת מגרש או נחלה יפנו גם הם לשמאי מקרקעין המתמחה בשומות חקלאיות, על מנת לבצע את החלוקה בצורה הוגנת. גם בעת חלוקת נחלה באחד המושבים הרבים הפזורים בארץ רצוי להיעזר בשמאי מקרקעין, שיבטיח חלוקה הוגנת המאפשרת להפיק את המקסימום מהתהליך, ולמעשה בכל עסקה שהיא שכרוכים בה משקים, נחלות, מטעים, שדות או מבנים המשמשים לחקלאות על ענפיה השונים, שירותיו של שמאי מקרקעין חיוניים.

בכל מקרה של צורך בשירותיו של שמאי מקרקעין, יש להקפיד לפנות אך ורק לשמאי מקרקעין מוסמך, כלומר כזה הרשום בפנקס שמאי המקרקעין אותו מנהלת מועצת שמאי המקרקעין, הגוף האמון על תחום השמאות בישראל (שייך למשרד המשפטים). רצוי גם לבחור שמאי החבר בלשכת שמאי המקרקעין (עמותה שמטרתה קידום התחום ושיפור היכולות המקצועיות של השמאים החברים בה) וכן בעל ניסיון בשומות חקלאיות.

טיפים מנצחים מיועץ עסקי למכירה נכונה של הנכס שלכם

עולם הנדלן השתנה רבות בשנים האחרונות, יותר יותר אנשים מודעים לרווחיות הנעשת בתחום, ורוצים להשקיע

קרא עוד
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין

כאשר אנחנו מדברים על עסקאות מקרקעין אנחנו לא מדברים דווקא על אנשי נדל"ן. כל אדם

קרא עוד
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button