לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שמאי מקרקעין – בדיקת ליקויי בנייה לפני קנייה

שמאי מקרקעין – בדיקת ליקויי בנייה לפני קנייה

שמאי מקרקעין – בדיקת ליקויי בנייה לפני קנייה

בין אם אתם קונים בית שכבר עומד על תילו שנים רבות ובין אם אתם רוכשים בית שטרם נבנה, בכל מקרה מדובר בעסקה בסדר גודל כספי גבוה במיוחד (לפחות עבור רובנו…) וכזו המלווה בחששות רבים. בדיקת ליקויי בנייה על ידי שמאי מקרקעין מוסמך תסייע לכם לפוגג לפחות חלק מהחששות ותספק לכם תמונת מצב מלאה לגבי הבית או הדירה שאתם עומדים לרכוש – תמונת מצב שתאפשר לכם לדעת מהו הערך המדויק של הנכס והאם העסקה שאתם עומדים לחתום עליה (וכמובן שאת חוות הדעת של שמאי המקרקעין מזמינים עוד בטרם החתימה) אכן משתלמת.

במקרים רבים אנחנו עושים מאמצים לחסוך כסף, בעניי רכישת דירה ומשכנתא אני נוהג להמליץ על לקיחת שירותים של יועץ משכנתאות, לאחרונה נתקלתי בחברת משכנתא סנטר, במידה ותרצו להתייעץ הקישור כאן לפניכם >>

יועץ משכנתאות מומלץ זוהר מזרחי

אסור להתבלבל בין בדיקה של שמאי מקרקעין לבין בדיקה של מהנדס מוסמך: תפקידו של שמאי מוסמך הוא לספק הערכת שווי כלכלית, כלומר מהי המשמעות הכלכלית של הליקויים הקיימים במבנה – ואילו מהנדס מצביע על ליקויים במבנה שעלולים לפגוע באיכות החיים של רוכשי הבית/דירה. 2 הבדיקות גם יחד נדרשות הן כשמדובר בנכס שקיים מזה זמן רב ובין אם הוא זה עתה נבנה, שכן גם בניינים חדשים לא חפים מליקויים שונים, ובהם כאלה הקשורים לחשמל, עמידות היסודות, עובש, ריצוף, איטום ועוד.

כמובן שגם אם בדיקת ליקויי בנייה על ידי שמאי מקרקעין (או על ידי מהנדס) מצביעה על שורת ליקויים, אין פירוש הדבר שלא כדאי לרכוש את הנכס העומד על הפרק. להיפך – פועלו של שמאי המקרקעין דווקא מסייע למעוניינים לרכוש דירה או בית לדעת את מצב הנכס לאשורו, עד כמה הליקויים מורידים את ערכו, ולהיכנס למשא ומתן מתוך עמדת כוח וידע. במקרים מסוימים יידרשו בעלי הנכס לתקן את הליקויים בטרם המכירה, ובמקרים אחרים ניתן להסכים על מחיר נמוך יותר ועל תיקון הליקויים על ידי הרוכשים.

שמאי מקרקעין בוחן כמובן לא רק את הנכס עצמו אלא גם את הסביבה, שהרי גם מצבה משפיע על ערכו של הבית או ערכה של הדירה. פארק נאה ליד הנכס לא רק ישמח לבב אנוש אלא גם יגדיל את ערכו של הנכס, למשל, ואילו תכנית מתאר המאפשרת בניית מגדלי ענק מול חלון הבית מן הסתם יפחיתו את ערכו. כשמדובר בדירה העומדת בתנאים של תמ"א 38 הכדאיות שבהזמנת בדיקה לפני קנייה משמאי מקרקעין מוסמך אף גבוהה יותר, שכן ישנן רשויות מקומיות המערימות קשיים על יזמים שרוצים לנצל את תכנית המתאר הארצית הכה מדוברת, ואילו אחרות דווקא מעודדות, ולפעמים אפילו ישנם הבדלים בין אזור אחד למשנהו באותה עיר – שמאי מקרקעין מנוסה יוכל לספק לכם הערכה מדויקת במיוחד לגבי הפוטנציאל של המימוש ובהתאם לגבי ערכה האמיתי של הדירה.

כמובן שאת שירותיו של שמאי מקרקעין יכולים לשכור גם מוכרי נכס ולא רק המעוניינים לקנות, ובכל מקרה רצוי לא להתפשר ולבחור בשמאי איכותי ומנוסה, הרשום בפנקס שמאי המקרקעין והחבר בלשכת שמאי המקרקעין בישראל.

שמאי מקרקעין – איש המקצוע החשוב ביותר בעולם הנדל"ן
שמאי מקרקעין – איש המקצוע החשוב ביותר בעולם הנדל"ן

שוק הדיור והנדל"ן בישראל הוא שוק מאוד מורכב ונרחב, אשר חווה בשנים האחרונות תנודתיות רבה

קרא עוד
מתי פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין?
מתי פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע בעל מגוון סמכויות ותחומי אחריות. ישנם לא מעט מצבים וזמנים

קרא עוד
מה חשוב לדעת לפני ששוכרים דירה
מה חשוב לדעת לפני ששוכרים דירה

אדם הזקוק לדירה בשכירות מגיע לכמה וכמה דירות עד שהוא מחליט איזו מהן היא המתאימה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

?יש שאלות
חייגו עכשיו

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

ייעוץ ראשוני

close

יש שאלות?

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

Call Now Button