לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שמאי מקרקעין – בדיקת ליקויי בנייה לפני קנייה

שמאי מקרקעין – בדיקת ליקויי בנייה לפני קנייה

שמאי מקרקעין – בדיקת ליקויי בנייה לפני קנייה

בין אם אתם קונים בית שכבר עומד על תילו שנים רבות ובין אם אתם רוכשים בית שטרם נבנה, בכל מקרה מדובר בעסקה בסדר גודל כספי גבוה במיוחד (לפחות עבור רובנו…) וכזו המלווה בחששות רבים. בדיקת ליקויי בנייה על ידי שמאי מקרקעין מוסמך תסייע לכם לפוגג לפחות חלק מהחששות ותספק לכם תמונת מצב מלאה לגבי הבית או הדירה שאתם עומדים לרכוש – תמונת מצב שתאפשר לכם לדעת מהו הערך המדויק של הנכס והאם העסקה שאתם עומדים לחתום עליה (וכמובן שאת חוות הדעת של שמאי המקרקעין מזמינים עוד בטרם החתימה) אכן משתלמת.

במקרים רבים אנחנו עושים מאמצים לחסוך כסף, בעניי רכישת דירה ומשכנתא אני נוהג להמליץ על לקיחת שירותים של יועץ משכנתאות, לאחרונה נתקלתי בחברת משכנתא סנטר, במידה ותרצו להתייעץ הקישור כאן לפניכם >>

יועץ משכנתאות מומלץ זוהר מזרחי

אסור להתבלבל בין בדיקה של שמאי מקרקעין לבין בדיקה של מהנדס מוסמך: תפקידו של שמאי מוסמך הוא לספק הערכת שווי כלכלית, כלומר מהי המשמעות הכלכלית של הליקויים הקיימים במבנה – ואילו מהנדס מצביע על ליקויים במבנה שעלולים לפגוע באיכות החיים של רוכשי הבית/דירה. 2 הבדיקות גם יחד נדרשות הן כשמדובר בנכס שקיים מזה זמן רב ובין אם הוא זה עתה נבנה, שכן גם בניינים חדשים לא חפים מליקויים שונים, ובהם כאלה הקשורים לחשמל, עמידות היסודות, עובש, ריצוף, איטום ועוד.

כמובן שגם אם בדיקת ליקויי בנייה על ידי שמאי מקרקעין (או על ידי מהנדס) מצביעה על שורת ליקויים, אין פירוש הדבר שלא כדאי לרכוש את הנכס העומד על הפרק. להיפך – פועלו של שמאי המקרקעין דווקא מסייע למעוניינים לרכוש דירה או בית לדעת את מצב הנכס לאשורו, עד כמה הליקויים מורידים את ערכו, ולהיכנס למשא ומתן מתוך עמדת כוח וידע. במקרים מסוימים יידרשו בעלי הנכס לתקן את הליקויים בטרם המכירה, ובמקרים אחרים ניתן להסכים על מחיר נמוך יותר ועל תיקון הליקויים על ידי הרוכשים.

שמאי מקרקעין בוחן כמובן לא רק את הנכס עצמו אלא גם את הסביבה, שהרי גם מצבה משפיע על ערכו של הבית או ערכה של הדירה. פארק נאה ליד הנכס לא רק ישמח לבב אנוש אלא גם יגדיל את ערכו של הנכס, למשל, ואילו תכנית מתאר המאפשרת בניית מגדלי ענק מול חלון הבית מן הסתם יפחיתו את ערכו. כשמדובר בדירה העומדת בתנאים של תמ"א 38 הכדאיות שבהזמנת בדיקה לפני קנייה משמאי מקרקעין מוסמך אף גבוהה יותר, שכן ישנן רשויות מקומיות המערימות קשיים על יזמים שרוצים לנצל את תכנית המתאר הארצית הכה מדוברת, ואילו אחרות דווקא מעודדות, ולפעמים אפילו ישנם הבדלים בין אזור אחד למשנהו באותה עיר – שמאי מקרקעין מנוסה יוכל לספק לכם הערכה מדויקת במיוחד לגבי הפוטנציאל של המימוש ובהתאם לגבי ערכה האמיתי של הדירה.

כמובן שאת שירותיו של שמאי מקרקעין יכולים לשכור גם מוכרי נכס ולא רק המעוניינים לקנות, ובכל מקרה רצוי לא להתפשר ולבחור בשמאי איכותי ומנוסה, הרשום בפנקס שמאי המקרקעין והחבר בלשכת שמאי המקרקעין בישראל.

טיפים מנצחים מיועץ עסקי למכירה נכונה של הנכס שלכם

עולם הנדלן השתנה רבות בשנים האחרונות, יותר יותר אנשים מודעים לרווחיות הנעשת בתחום, ורוצים להשקיע

קרא עוד
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין

כאשר אנחנו מדברים על עסקאות מקרקעין אנחנו לא מדברים דווקא על אנשי נדל"ן. כל אדם

קרא עוד
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button