לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שמאי מקרקעין – הסמכה ואמינות

שמאי מקרקעין – הסמכה ואמינות

שמאי מקרקעין – הסמכה ואמינות

שמאי מקרקעין אמנם אינו עוסק בדיני נפשות, אולם חוות דעת שלו משפיעה משמעותית על עסקאות בהיקף של מילוני שקלים, ולפעמים אף למעלה מכך – כך שמדובר במקצוע הדורש לימודים מעמיקים, עמידה במבחני הסמכה תובעניים, התמחות בפועל (סטאז') וכמובן התנהלות אמינה העונה על כל כללי האתיקה.

הפיקוח על עבודתם של שמאי מקרקעין בישראל מבוצע על ידי מועצת שמאי המקרקעין – יחידה המשויכת למשרד המשפטים שבאחריותה נמצאים מבחני ההסמכה של שמאי מקרקעין, רישום העומדים בכל התנאים בפנקס שמאי המקרקעין וטיפול בתלונות בגין הפרת כללי האתיקה של העוסקים במקצוע.

בנוסף למועצת שמאי המקרקעין ישנה לשכת שמאי מקרקעין בישראל, המאגדת קרוב לאלף שמאים, וגם היא נועדה להסדיר את פעילותם של שמאי מקרקעין ולקדם את התחום.

שמאי מקרקעין – מבחני הסמכה

מבחני ההסמכה אותם חייב לעבור כל בוגר לימודי שמאות מקרקעין הרוצה להפוך לחבר רשום בפנקס שמאי המקרקעין בישראל ולעסוק במקצוע מורכבים מלא פחות מ-14 בחינות – המבטיחות כי שמאי מקרקעין הינו בעל ידע בכל התחומים הנדרשים לפעילותו, ובהם מיסוי ומימון ובכלל כלכלה, חוק ומשפט, הנדסת בניין, מדידות ומיפוי ועוד.

לאחר מעבר כל הבחינות, נדרשים שמאי המקרקעין לעתיד לעבור סטאז' של שנה אחת, בהיקף של 40 שעות שבועיות, במשרד שמאי מקרקעין שעוסק במקצוע 3 שנים ומעלה.

לאחר מעבר מבחני ההסמכה והסטאז', ניתן לעסוק במקצוע – שמתעדכן כל העת, ועל כן כל שמאי מקרקעין המכבד את עצמו ממשיך לעבור השתלמויות מקצועיות והכשרות בנושאים שונים לאורך כל הקריירה. מי שבין השאר מסייעת לשמאי המקרקעין לשפר את הכישורים באופן שוטף היא לשכת שמאי המקרקעין בישראל.

מטרות לשכת שמאי המקרקעין בישראל

לשכת שמאי מקרקעין בישראל היא הארגון המייצג את רוב שמאי המקרקעין הפועלים בארץ, והיא פתוחה בפני כל שמאי מקרקעין (כולל מתמחה) המשלם את דמי החבר השנתיים.
הלשכה מייצגת את שמאי המקרקעין בפני המוסדות הרלוונטיים, פועלת לקידום חקיקה המתבקשת לנוכח ההתפתחויות הבלתי פוסקות בתחום הנדל"ן, תורמת לגיבוש החברתי בין העוסקים במקצוע ומסייעת למי מהם שנקלעו לקשיים כלכליים או אחרים, מספקת פרסומים מקצועיים כולל עיתונים, ספרים ועבודות אקדמיות – לשירות חברי הלשכה ולשם העשרתם ותרומה להתמקצעותם, וכאמור מארגנת סמינריונים, השתלמויות מקצועיות וכנסים בנושאים שונים הקשורים לעבודת שמאי המקרקעין.

שמאי מקרקעין – אתיקה

במסגרת עבודתם, נדרשים שמאי מקרקעין להקפיד על כללי אתיקה הנוגעים לצדדים השונים של פעילותם, אלה המקצועיים ואלה הנוגעים ליחסים עם לקוחות (ובפרט חשיבות הגילוי הנאות ומניעת ניגוד עניינים) וליחסים בין שמאי אחד למשנהו.

שמאי מקרקעין שמפר את כללי האתיקה מועמד בפני בית הדין של לשכת שמאי המקרקעין. העונש נע בין התראה ונזיפה לבין השעיה זמנית ואף מחיקה מפנקס שמאי המקרקעין.
בנוסף להקפדה על כללי האתיקה, ולמעשה עוד לפניהם ובראש ובראשונה שמאי מקרקעין טוב חייב להיות מצויד בשתי תכונות רבות חשיבות – הגינות ואמינות.

שמאי מקרקעין – איש המקצוע החשוב ביותר בעולם הנדל"ן
שמאי מקרקעין – איש המקצוע החשוב ביותר בעולם הנדל"ן

שוק הדיור והנדל"ן בישראל הוא שוק מאוד מורכב ונרחב, אשר חווה בשנים האחרונות תנודתיות רבה

קרא עוד
מתי פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין?
מתי פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע בעל מגוון סמכויות ותחומי אחריות. ישנם לא מעט מצבים וזמנים

קרא עוד
מה חשוב לדעת לפני ששוכרים דירה
מה חשוב לדעת לפני ששוכרים דירה

אדם הזקוק לדירה בשכירות מגיע לכמה וכמה דירות עד שהוא מחליט איזו מהן היא המתאימה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

?יש שאלות
חייגו עכשיו

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

ייעוץ ראשוני

close

יש שאלות?

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

Call Now Button