לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! איך להימנע מלשלם היטל השבחה גבוה?

איך להימנע מלשלם היטל השבחה גבוה?

איך להימנע מלשלם היטל השבחה גבוה?

אחד מתחומי התמחותו של שמאי מקרקעין הוא היטל השבחה, ובפרט הפחתת גובה היטל ההשבחה שהוטל על בעל נכס מקרקעין, על ידי הרשות המקומית שבתחומה נמצא הנכס.

אם הוטלה עליכם חבות בהיטל השבחה, ושיעורו נראה לכם גבוה מדי ולמעשה, גם אם גובה היטל ההשבחה נראה לכם סביר, פנייה לשמאי מקרקעין עשויה ברוב המקרים להפחית את התשלום שתשלמו בסופו של דבר לרשות המקומית.

שמאי מקרקעין הוא מי שלמד שמאות מקרקעין באחד המוסדות המוסמכים ללמד זאת, עבר את בחינות ההסמכה מטעם מועצת שמאי המקרקעין, שהוא גוף השייך למשרד המשפטים, עבר סטאז' כהלכתו, ולפיכך זכה להירשם בפנקס שמאי המקרקעין.

כשרוצים להפחית היטל השבחה, ובעצם בכל נושא שהוא, חשוב לפנות אך ורק לשמאי מקרקעין הרשום בפנקס שמאי המקרקעין, כך תדעו בוודאות שמדובר באיש מקצוע רציני היודע את מלאכתו נאמנה, מקפיד על כל כללי האתיקה ושאכן בכוחו לסייע לכם מול הרשות המקומית.

מהו היטל השבחה?

היטל השבחה הוא למעשה סוג של מס, אותו מטילה רשות מקומית על בעל מקרקעין, או על "חוכר לדורות", כשהיא מעריכה ששווי הנכס עולה כתוצאה מאישור תוכנית על ידי הוועדה המקומית ולמעשה, אישור תוכנית בניין עיר כללית, או בשמה המקוצר תב"ע, מביאה איתה היטלי השבחה על כל בעלי הנכסים ששוויים עולה, להערכת הרשות המקומית, כתוצאה מהתוכנית.

גם אישורים פרטניים לגבי נכס ספציפי, כגון אישור הקלה או אישור שימוש חורג, גוררים איתם היטל השבחה. שמאי מקרקעין מנוסה מכיר את אופי האזור בו נמצא הנכס, מודע לערכי הנכסים השונים, שולט בסעיפי החוק הרלוונטיים וגם בקיא בהלכות הרשות המקומית ועל כן יש ביכולתו להפחית את גובה היטל ההשבחה.

היטל השבחה אמנם מוטל בעקבות אישור תוכנית, אולם הוא נגבה רק כאשר מתבצע מימוש זכויות בנכס, כלומר כשרוצים למכור אותו ואז, על פי חוק, התשלום של היטל ההשבחה מוטל על המוכר. גם אם בחוזה המכירה רשום כי הקונה ישלם את היטל ההשבחה, עדיין מבחינת הרשות המקומית זוהי חובתו של המוכר. היטל השבחה נגבה גם כאשר מקבלים היתר בנייה על פי התוכנית החדשה, או כשמתחילים לבצע בנכס שימוש מכוח ההקלה או אישור החריגה.

כאמור, שמאי מקרקעין איכותי מכין חוות דעת ובה השומה הנכונה לדעתו, והיא מהווה בסיס למשא ומתן בין בעל הנכס לבין הוועדה המקומית, שברוב המקרים מתחשבת בעמדתו של שמאי מקרקעין מוסמך ומתקנת את גובה היטל ההשבחה. במקרים מסוימים, כשאין הסכמה בין הצדדים, מגיעים לבית משפט ולכן חשוב להשתמש אך ורק בשירותיו של שמאי מקרקעין מוסמך על מנת שחוות דעתו תהיה קבילה בבית המשפט.

יניב רפאל הוא שמאי מקרקעין מוסמך ומנוסה הפועל מזה עשור בכל רחבי הארץ. שימוש בשירותיו של יניב רפאל במקרה של היטל השבחה על הנכס יכול לעשות את ההבדל בין תשלום סכום גבוה לנמוך ויכולה לחסוך לכם כסף רב.

בלא מעט מקרים, היטלי השבחה יכולים להגיע לסכומים גבוהים ולא מבוטלים ומעבר לכך, העלייה הניכרת במחירי הנדל"ן בישראל בשנים האחרונות הביאה לכך שגם היטלי השבחה הפכו גבוהים יותר ולכן הגדילה את הצורך והכדאיות בפנייה לשמאי מקרקעין אשר יכולים לחסוך כסף רב עבור לקוחותיהם.

חשיבות שמאי בעת קניית דירה חדשה בפרויקט
חשיבות שמאי בעת קניית דירה חדשה בפרויקט

חלמתם על הבית הזה במשך שנים, כעת קיבלתם גם אישור למשכנתה או שיש לכם חסכונות.

קרא עוד
שמאי מקרקעין – איש המקצוע החשוב ביותר בעולם הנדל"ן
שמאי מקרקעין – איש המקצוע החשוב ביותר בעולם הנדל"ן

שוק הדיור והנדל"ן בישראל הוא שוק מאוד מורכב ונרחב, אשר חווה בשנים האחרונות תנודתיות רבה

קרא עוד
מתי פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין?
מתי פונים לשירותיו של שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע בעל מגוון סמכויות ותחומי אחריות. ישנם לא מעט מצבים וזמנים

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

?יש שאלות
חייגו עכשיו

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

ייעוץ ראשוני

close

יש שאלות?

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

Call Now Button