לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! המדריך למכירת נכס מקרקעין

המדריך למכירת נכס מקרקעין

המדריך למכירת נכס מקרקעין

עסקת נדל"ן היא מורכבת וכוללת שלבים רבים אשר מצריכים דיוק ביצוע, ידע וניסיון. ביצוע חובבני של עסקת נדל"ן טומן בחובו סכנות רבות ועלול להביא לאובדן כסף רב. על מנת למנוע הישנות מקרים כאלו כתבנו עבורכם את המדריך המלא לקניית נכס מקרקעין. 

תהליך הרכישה

כאמור, תהליך הרכישה של נכס מקרקעין היא סבוכה וכוללת שלבים רבים, ניתן לחלק את התהליך לחמישה שלבים: 

 • בדיקות מקדימות 
 • משא ומתן 
 • חתימה על חוזה 
 • קבלת האישורים הנדרשים 
 • ביצוע העסקה 

בדיקות מקדמיות 

את הבדיקות יש לבצע בשלושה מישורים: 

  • במישור המשפטי – מבחינה משפטית חשוב לבדוק מהו מצב רישום הזכויות בדירה, האם קיימים שעבודים, הגבלות וכו'.
  • מישור פיזי ותכנוני של הנכס – רצוי לבקר בדירה מספר פעמים ולבחון את מצבה, לבחון את סביבת הנכס וכל זווית פיזית אפשרית, ניתן לשכור את שירותו של שמאי מקרקעין אשר יבצע עבודת הערכה מקצועית. בנוסף יש לבצע בדיקה של הנכס על ידי מהנדס בניין ובדיקה תכנונית של היתרי בנייה נוכחיים ועתידיים.
 • במישור הכלכלי – הבדיקות הכלכליות כוללות בחינה של ההון העצמי שלכם, מקורות מימון נוספים כמו הלוואת משכנתא ובדיקה של כלל העלויות הנלוות כמו: מיסים צפויים, אגרות רישום, תשלום לאנשי מקצוע ועלויות מעבר דירה נוספות. 

הבדיקות המקדמיות הן אולי השלב הקריטי ביותר בתהליך הרכישה, מטרתן לבחון את כדאיות העסקה, לצפות קשיים עתידיים ולהכניס בחוזה העסקה סעיפים שיקלו על הרכישה. ביצוע יסודי ומקצועי של כלל הבדיקות יכול למנוע מכם עוגמת נפש ואובדן כספים בהמשך הדרך. 

משא ומתן וניסוח חוזה 

לאחר סיום שלב הבדיקות המקדמיות וההחלטה כי ברצונכם לרכוש את הנכס, יש להיכנס למשא ומתן מול המוכר. בשלב זה יעמדו לצידכם הבדיקות שביצעתם בשלב הקודם ותוכלו להיעזר בהם לצורך מיקוח והורדת המחיר. את שלב המשא ומתן וכתיבת החוזה מומלץ לעשות בעזרתו של עורך דין ואיש מקצוע אשר יוכל לוודא כי החוזה תקין וכולל את כל הסעיפים הנדרשים. 

החתימה על החוזה 

מעמד החתימה על החוזה הוא מעמד מרגש, מומלץ להגיע אליו כאשר אתם ערניים ולאחר הכנה מוקדמת מתאימה. אומנם החתימה היא בנוכחות עורכי הדין של שני הצדדים, אך לאחריה אתם אלו שתהיו מחויבים לחוזה מבחינה משפטית, לכן לא כדאי שמשהו ישתבש בשלב זה. 

אישורים, דיווח לרשויות ותשלומי מיסים 

מיד לאחר החתימה על החוזה יש לפעול למימוש העסקה כפי שמפורט בפרטי החוזה. יש לשלוח דיווח למיסוי מקרקעין ולשלם מס רכישה, לבצע תשלום מקדמה של מס השבח, להשיג אישור עירייה, אישורי מיסים שונים ועוד. חשוב לציין כי רשות המיסים בישראל דורשת הצהרת הון מס הכנסה בעת רכישה של נכס מקרקעין, בין אם אתם רוכשים פרטיים או חברת נדל"ן להשקעה. לאחר קבלת כל האישורים הנדרשים ותשלום כל המיסים, תוכלו לבצע את העסקה, להעביר בעלות ובהתאם ללוח הזמנים שנקבע מראש תוכלו להיכנס לנכס החדש. 

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך 

לאורך כל תהליך הרכישה חשוב כי תעזרו באנשי מקצוע מנוסים ובעלי הידע המתאים. ליווי מקצועי יוכל להביא לרכישה מיטבית של הנכס ולצמצם את החשיפה שלכם לסכנות ככול הניתן.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button