לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! הערכת שווי דירה

הערכת שווי דירה

הערכת שווי דירה

הערכת שווי דירה – לא פעם עולה צורך בהערכה מקצועית של שווי דירה. על פי רוב יהיה זה בעת קנייה או מכירה של נכס. כאשר אנחנו באים לקנות נכס, אנחנו רוצים להיות בטוחים שאנחנו משלמים על הנכס את המחיר הנכון לאותו נכס. אנחנו רוצים לדעת כי אין כאן כלל הפקעת מחירים ואנחנו לא משלמים יותר ממה שצריך. גם כאשר אנחנו מוכרים נכס, אנחנו רוצים לדעת בבירור שאנחנו לא מפסידים על אותו נכס מצד אחד ולא גובים מחיר נמוך מידי, מנגד חשוב לנו לברר כי המחיר שאנחנו גובים אינו מופקע והוא לא גבוה ביחס למחירים בשוק.

הערכת שווי דירה – מה בודק שמאי מקרקעין?

על מנת להעריך בצורה נכונה ומדויקת את שווי הנכס, יבדוק שמאי מקרקעין כמה וכמה נתונים. אלו יאפשרו לו לקבוע בצורה הכי מדויקת מה הוא  שווי הנכס.

הוא יבדוק את הנכס עצמו, ביחס לנכסים דומים באותו אזור ובאותו סדר גודל. הוא יבדוק את סביבת הנכס, כלומר את האזור ואת התכניות המתוכננות לאותו אזור. כך לדוגמא אם בחרנו לנו דירה שיש לה נוף מיוחד והרבה אוויר, יבדוק שמאי המקרקעין אם אכן המצב הזה עומד להישאר או שמא מתוכננים מבנים באזור אשר אלו יחסמו את הנוף ואת האוויר.

בדיקה משפטית

מלבד הבדיקה של הנכס עצמו והבדיקה של כל האזור מסביב, יבדוק שמאי המקרקעין גם את הנכס מהבחינה המשפטית. הוא יבדוק האם הנכס אינו משועבד באופן כזה או אחר, איך רשומה הדירה בטאבו או במנהל מקרקעין, האם הבניין בו נמצא הבית מציב תקנון לדיירים והאם ישנם כללים מסוימים עבור כל הרכוש המשותף במקום? מדובר בבדיקה שאמורה להתבצע בצורה יסודית ומקיפה על מנת שניתן יהיה לדעת בבירור האם הדירה אכן נקייה מכל שיעבוד והיא מהווה למעשה נכס בטוח לחלוטין.

בדיקת רישיונות והיתרים

השמאי בודק גם את כל הנושא של הרישיונות. הוא יוודא כי הבניין וגם הבית נבנו כדין, הכול תואם למצב הנתון בשטח ואין כל חריגת בנייה.

מלבד הבדיקות הללו יבדוק שמאי מקרקעין גם את הנושא של המיסים המוטלים על הנכס. השמאי ייתן הערכה כמה מיסים צפוי הקונה לשלם על הנכס, מה יהיה הגובה של מס השבח, מה יהיה הסכום של מס הרכישה, האם יהיה צורך לשלם תשלומים נוספים למנהל מקרקעין וכן האם יהיה צורך לשלם גם היטל השבחה על הדירה.

הערכת שווי דירה – בדיקה הנדסית

כדי להעריך נכונה את שווי הדירה, יבדוק השמאי מתי למעשה נבנה הבית, מה מצבו הפיזי, מה כלול בו ועוד. במקרים רבים הוא אף ייעזר במהנדס מקצועי אשר יבדוק את הבית על כל מה שיש בו ויוודא כי אין בו רטיבות, סדקים ליקויים שונים ועוד.

חשוב לשים לב כי אכן המבנה עונה על כל הדרישות מכל הבחינות.

כדאי לבדוק הכול מראש על מנת שלא יהיו הפתעות בדרך.

טיפים מנצחים מיועץ עסקי למכירה נכונה של הנכס שלכם

עולם הנדלן השתנה רבות בשנים האחרונות, יותר יותר אנשים מודעים לרווחיות הנעשת בתחום, ורוצים להשקיע

קרא עוד
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין

כאשר אנחנו מדברים על עסקאות מקרקעין אנחנו לא מדברים דווקא על אנשי נדל"ן. כל אדם

קרא עוד
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button