לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה

חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה

חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה

רכישת נכס או ביצוע של כל עסקת נדל"ן אחרת כרוכים בהחלטה קריטית ובהוצאה כספית גבוהה שיש לעשות בזהירות ובמתינות. המאמר יפרט את החשיבות בחוות דעת של רואה חשבון לפני קבלת החלטות מכריעות אלו.

כיצד מתבצעת רכישת נכס?

תהליך של רכישת דירה הוא תהליך מורכב שיש עליו השפעות כלכליות רבות. בראש ובראשונה צריך לוודא שהעסקה טובה כדי שלא תגרום להפסדים. לשם כך צריך לבדוק את שווי הנכס באמצעות שמאי מקרקעין. ייתכן שהדירה שווה הרבה פחות ממה שמתבקש בפועל. שמאי דירות יכול לערוך הערכת שווי דירה לפי כתובת ולמסור דו"ח מפורט שיעזור לכם בהחלטה המכריעה וכדאיות העסקה. כשמדובר ברכישת דירה חדשה הערכת שווי דירה שמאי מקרקעין פחות משמעותית, אך חשוב להיעזר בו כדי לבדוק אם אין חריגות בנייה ושיש לקבלן היתר לבנות.

לאחר שתהיו בטוחים שהעסקה משתלמת יש לדאוג להון עצמי ולהלוואת משכנתא. ניתן לקבל מהבנק מימון של עד 75% מערך הנכס כשמדובר בדירה ראשונה, 70% מימון מערך הנכס כשמחליפים דירה ו-50% מימון מערך הנכס כשרוכשים אותו להשקעה. כמו כן, עורך דין מקרקעין יוכל לסייע בבדיקת הבעלות על הדירה, הוא יבדוק את חוזה המכר וירשום הערת אזהרה בטאבו. לאחר סיום העסקה תצטרכו לשלם גם מס רכישה על פי הדרגה שנקבעה לכם. 

 

מתי נכון לקבל חוות דעת כלכלית מרואה חשבון?

לפני מכירת הדירה באמצעות החברה הקבלנית או היזמים יש צורך במימון בנקאי. החברה הקבלנית נעזרת בשמאי מקרקעין על מנת שיעריך את הדירות ושווי הפרויקט כדי לקבל את המימון. לשם כך השמאי מגיש דוח אפס בו רשום שווי הפרויקט בהתחלה והשווי הצפוי בעתיד. במהלך הפרויקט בודקים אם החברה הקבלנית עומדת בתנאי המימון עד לשיווק הדירות. כדי לבדוק את הדוח, השמאי מקבל חוות דעת רואה חשבון.

בנוסף, הנכס נבדק מבחינה משפטית מבחינת זכויות הבנייה, העלויות והתקבולים. לשם כך רואה החשבון נותן חוות דעת כלכלית לבית המשפט ובכך מסייע לשמאי המקרקעין. כשמדובר בפרויקטים הקשורים למסחר ותעשייה, בתי מלון, משרדים ומגורים יש לבחור את המומחים ביותר לדוחות אפס ועל אחת כמה וכמה בפרויקט תמ"א 38 שהוא מורכב יותר.

חוות דעת של רואה חשבון ללא הפסד כלכלי

בכל מה שקשור למחלוקות כלכליות המגיעות לבית משפט בנוגע לרכישת דירה, חשוב לקבל חוות דעת של רואה חשבון. בין אם מדובר על הערכת שווי הדירה של השמאי ומכירתה בפועל של הדירה, ייתכן ותחסכו לא מעט כסף בהתערבותו של רואה החשבון. אל תסכנו את הכספים שלכם ותנו לבעלי מקצוע להעניק חוות דעת מקצועית ואחראית שלבסוף תהיה משמעותית עבורכם. לסיכום, שמאי המקרקעין ורואה החשבון הן דמויות מפתח להצלחתה של עסקת נדל"ן. גם אם יש להשקיע בכך כסף זוהי הוצאה משתלמת לעתיד.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button