לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! פירוק שיתוף במקרה של גירושין

פירוק שיתוף במקרה של גירושין

פירוק שיתוף במקרה של גירושין

לא קל לקיים שותפות ובפרט לא קל לשמור על זוגיות לאורך שנים, ובימינו אחד מכל שלושה זוגות הבאים בברית הנישואין בוחר לפרק את השותפות ולנסות לצאת לדרך חדשה. כל גירושין הם גם פירוק שותפות כלכלית, וככל שיש לבני הזוג יותר נכסים משותפים, ובפרט נכסי מקרקעין, כך עלול להפוך התהליך למורכב יותר, לגרום לחיכוכים ולהצית סכסוכים ואף להסתיים בבית משפט. חוות דעת של שמאי מקרקעין אמין, מקצועי ויסודי עשויה לסייע לצדדים להיפרד בצורה נעימה וללא משקעים וסבל מיותר.

פירוק שיתוף על פי חוק המקרקעין

חוק המקרקעין התשכ"ט 1969 מכיר בזכותו הטבעית של כל אדם לא להיות שותף בשותפות שאינה רצויה לו, ומסדיר את פירוק השותפות כשמדובר בנכסי מקרקעין.
החוק גם מבהיר מהן הדרכים לביצוע הפירוק, כשהשתיים המקובלות ביותר הן חלוקה בעין, וזאת על פי סעיף 39, ומכירת הנכס וחלוקת התמורה על פי סעיף 40. חוק המקרקעין גם מקדיש סעיף מיוחד למקרה של דירת המגורים של בני הזוג שבחרו להיפרד, סעיף 40א על שני חלקיו. בכל מקרה, רצוי להיעזר בשמאי מקרקעין על מנת לבצע את פירוק השיתוף באופן הוגן ומשתלם לכל הצדדים.

דירת המגורים של בני הזוג

מטבע הדברים, חלוקה בעין אינה אופציה עבור דירת המגורים של בני הזוג, והאפשרויות הן מכירתה וחלוקת התמורה או העברת מלוא הזכויות בה לאחד מבני הזוג (במסגרת הסדר כולל כמובן).
בכל מקרה מדובר בסוגיה רגישה וטעונה, ובפרט אם לבני הזוג ילדים שעלולים להיפגע קשות אם במקביל לפירוק התא המשפחתי ייאלצו גם לעזוב את ביתם ואולי אף סביבתם. כשבני הזוג אינם מצליחים להגיע להסכמה, מנסה בית משפט לענייני משפחה לאזן בין כל האינטרסים של הצדדים השונים, ובפרט למנוע מצב בו לילדים קטינים אין הסדר מגורים ראוי ותואם את צרכיהם, או לכל הפחות מדור זמני הולם.

לערך הדירה, באופן טבעי, חשיבות רבה וחוות דעת של שמאי מקרקעין הגון ומנוסה מסייעת במציאת הפתרון האופטימאלי – במיוחד כשנקבע כי אחד מבני הזוג יישאר בדירת המגורים וישנו צורך בתשלומי איזון על מנת שהצד השני לא יקופח.

נכסי מקרקעין נוספים

כשלבני זוג שבוחרים להתגרש ישנם נכסי מקרקעין נוספים בהם הם אוחזים במשותף ניתן לבצע הן פירוק בעין והן מכירה. שמאי מקרקעין מסייע לבני הזוג ראשית להחליט מהי האופציה הטובה יותר עבורם מבחינה כלכלית (שהרי במקרים רבים ישנם פרמטרים נוספים כמו רצון למזער את האינטראקציות למינימום ההכרחי או דווקא שאיפה להמשיך ולהחזיק נכסים בצוותא מתוך מטרה לשמר יחסים תקינים).

חיוניותו של שמאי מקרקעין עולה ככל שמפלס החשד והמתח בין בני הזוג גבוהה יותר: חוות דעת מקצועית ומשוללת פניוּת תמנע מצב בו החלוקה בעין או המכירה של נכסי המקרקעין הנוספים שברשות בני הזוג מקפחת אחד מהם.

השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38
השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38

תמ"א 38, תכנית המתאר הארצית להתחדשות עירונית, אושרה בישראל בשנת 2005, באמצעות אוסף של תקנות

קרא עוד
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת

עבור רבים מאיתנו, בית בבעלות פרטית הוא אחד ההישגים המרכזיים אליהם אנו שואפים. בדרך אל

קרא עוד
חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה
חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה

רכישת נכס או ביצוע של כל עסקת נדל"ן אחרת כרוכים בהחלטה קריטית ובהוצאה כספית גבוהה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button