לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שאלות נפוצות על משכנתא לבנייה

שאלות נפוצות על משכנתא לבנייה

שאלות נפוצות על משכנתא לבנייה

החלטתם לקחת משכנתא כי אתם רוצים לבנות בית? ייתכן שיש לכם המון שאלות בנושא. על כן, על מנת שנוכל לעשות לכם סדר בעניינים, ריכזנו עבורכם שאלות פופולאריות בנושא. מוכנים? אנחנו יוצאים לדרך!

האם אפשר לקבל משכנתא עבור בנייה קלה?

בנייה קלה היא מהירה, יעילה ואחת הסוגיות המרכזיות להעדפתה היא סוגיית המחיר. בניה קלה מחירים ינועו מ-5000 ש"ח למטר וזאת לעומת 6000-7000 למטר בבניה הקונבנציונלית. כך שבסופו של דבר, יש חיסכון משמעותי בעלויות והלוואת המשכנתא שנצטרך תהיה נמוכה יותר. כיום, אין בעיה מבחינת משכנתא ורוב הבנקים והגופים יסכימו לתת משכנתא לבניה קלה. קחו בחשבון, שלא לכל סוג של בניה קלה תאושר הלוואת משכנתא וגם אם כן תאושר, הרי שהסכומים שתקבלו יהיו שונים מהסכומים שייתנו עבור בנייה רגילה.

האם ניתן לקבל משכנתא לרכישת שטח המיועד לבנייה?

שאלה מצוינת ומאוד פופולארית. חשוב לבחון כל מקרה לגופו. יש לבדוק מהי עלות הקרקע, מהן הזכויות שיש על הקרקע וכמו כן יש צורך במתן תשובות לשאלות נוספות שיכולות להתעורר בנושא ועל כן יש להתייעץ עם איש או אשת מקצוע מתאימים. בלא מעט מקרים, משכנתא לבנייה כוללת בתוכה את עלות הקרקע ואז עשויה להגיע לסכום של עד 70 אחוז  מהעלות הכוללת המשוערת (עלות הקרקע והפיתוח וכמו כן את תהליך הבנייה).

מתי מומלץ להוציא אישור עקרוני למשכנתא לבנייה?

כאשר יש אישור, הדבר יכול לסייע במימוש הבקשה למשכנתא וקבלת הכספים הנדרשים מהבנק. את האישור, רצוי להוציא עוד בטרם תהליך התכנון ומדוע? כי האישור יאפשר לכם לדעת כמה כסף בדיוק יש לרשותכם. כאשר נדע את הנתון הזה, נוכל להימנע מהפתעות עתידיות שיהיו בתהליך הבנייה עצמו.

האם יש אפשרות לקבל משכנתא לבניית בית נוסף בחצר?

גם כאן, חשוב מאוד לבחון כל מקרה לגופו. יש לבדוק את הייעוד של הקרקע, האם יש אישורים מתאימים ורק לאחר מכן להמשיך ולבדוק האם ניתן לקבל משכנתא לבנייה. ההמלצה היא לא להתחיל עם תכנון של תכניות אדריכליות או בכלל לא לחתום על הסכמים מול קבלנים וכל זאת לפני שהנושא נבחן לעומק ובצורה יסודית והתקבל אישור לקבלת הכספים מהבנק.

האם נדרשת תמיד הערכת שמאי לקבלת הלוואת משכנתא?

בהחלט. כל אחד שמבקש הלוואת משכנתא, צריך לפנות לשמאי מקרקעין מטעם הבנק שיעריך את שווי הנכס. סכום המשכנתא שייתן הבנק תלוי רבות בהערכת השמאי. על החלטת השמאי, לא ניתן לערער.

מהו היתרון שיש בייעוץ משכנתאות פרטי?

במסגרת הייעוץ, תותאם לכם המשכנתא הנכונה. כאשר מדובר על משכנתא לבניה קונבנציונלית או קלה, הרי שהתהליך כולו צריך להתחשב בכל מיני פרמטרים בהם: המצב הכלכלי, עלות הבנייה, גובה החזרי משכנתא, משך זמן הלוואת המשכנתא וכו'. מעבר לכך, הייעוץ גם כולל תהליך של משא ומתן מול הבנקים, מקטין משמעותית את ההתמודדות עם כל הבירוקרטיה שיש בתהליך, חוסך זמן והמון כסף.

שורה תחתונה

הלוואת משכנתא הכי אחת ההלוואות המשמעותיות והגדולות ביותר שאנו נדרשים לקחת. על כן, מומלץ להיכנס לתהליך כאשר מבינים בנושא וכאשר יש לצידנו איש או אשת מקצוע או יועץ משכנתאות פרטי. כך נהיה בטוחים שהוא מייצג את האינטרסים שלנו בלבד 

שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
מזהים נזילה סמויה מהגג? אתם חייבים לקרוא את זה
מזהים נזילה סמויה מהגג? אתם חייבים לקרוא את זה

אחת הבעיות המשמעותיות ביותר שאנחנו יכולים להתמודד איתן במהלך מגורים או עבודה בנכס מסוים, זו

קרא עוד
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button