לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! האם פרקט יכול לשדרג את ערך הנכס?

האם פרקט יכול לשדרג את ערך הנכס?

האם פרקט יכול לשדרג את ערך הנכס?

פרקט יכול לשדרג את הערך של הנכס כי יש לו נוכחות דקורטיבית בחלל הפנים ובגלל שקל מאוד לתחזק אותו. חוץ מזה, בחירה נכונה של הפרקט עוזרת להחזיר את ההשקעה מהר מאוד.

התייעצות עם כל שמאי מקרקעין מגלה מה באמת משפיע על הערך של הנכס. מלבד פרמטרים מובנים מאליהם כמו מיקום גיאוגרפי או גודל, מסתבר שדווקא הדברים הקטנים עושים הבדל גדול. ספציפית יותר, כל שמאי מנוסה יכול להסביר לבעלי נכסים עד כמה הריצוף משפיע על הערך. בנוסף, אפשר לנצל את ההתייעצות עם השמאי כדי לבדוק היתכנות להחלפת הריצוף כחלק מהשקעה כללית יותר.

הסיבה לכך שהריצוף משפיע על הערך של הנכס קשורה לנוכחות שלו בתוך חלל הפנים של הבית. במקביל, צריך לזכור שלריצוף יש גם תפקיד אסתטי וגם תפקיד פונקציונאלי. בניגוד לחיפוי או צביעה של הקירות למשל שאותן מבצעים רק כדי לרענן את העיצוב, התקנת פרקטים משפיעה על איכות החיים בנכס ועל התחזוקה שלו.

איך פרקט יכול להעלות את השווי של הנכס?

פרקט יכול להעלות את ערך הנכס כאשר הוא מחליף את הריצוף הרגיל. אם למשל יש מספר דירות באותו בניין ורק בדירה אחת החליפו את הריצוף של הקבלן בפרקט איכותי, סביר להניח שניתן יהיה לדרוש בעבור אותו נכס מחיר גבוה יותר בכמה עשרות אחוזים – גם בהשכרה וגם במכירה.

סיבה אחרת שבגללה פרקט יכול להעלות את השווי של הנכס קשורה אל התכונות שלו. כולם ללא יוצא מן הכלל מעדיפים רצפת פרקט על פני אריחים רגילים, מה שמעלה את הביקוש עבור הנכס ומייצר סביבו תחרות. מהרגע שבו יש תחרות בין שוכרים או קונים, המשמעות המיידית היא עליית ערך. 

מה היתרונות של פרקט?

פרקט מתאים לכל סוגי הנכסים. היתרון הוא שאפשר לבחור פרקט סינתטי הוא טבעי, יש מגוון רחב של צבעים והדפסים וקל לנקות אותו גם בבתים של משפחות עם ילדים ותינוקות. במקרה של נזק, אפשר להחליף רק את הרצועה הפגומה של הפרקט ולחזור לשגרה מהר מאוד.

יתרון אחר של פרקט בא לידי ביטוי בהתאמה לתנאי האקלים ומזג האוויר. ישראל למשל היא מדינה חמה, אך הפרקט כמעט ולא קולט לחות ולכן הוא חוסך בהוצאות אנרגיה. בתקופת החורף, נעים יותר ללכת על הפרקט מאשר על רצפה חשופה ורגילה.

כך בוחרים את הפרקט המתאים

כדאי להגדיר את מסגרת התקציב עוד לפני שבוחרים פרקט. אם רוצים לשדרג את ערך הנכס, אפשר לקבל כמה הצעות מחיר שונות ולהכריע ביניהן.

מלבד המחיר, פרקט בוחרים לפי המפרט שלו. בסופו של דבר, המפרט הוא זה שקובע כמה זמן הפרקט יחזיק מעמד, בכמה אחוזים הוא יעלה את הערך של הנכס ומה יחשבו עליו קונים פוטנציאליים. 

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button