לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! האם שמאי מקרקעין יכול להוזיל את עלויות הבנייה?

האם שמאי מקרקעין יכול להוזיל את עלויות הבנייה?

האם שמאי מקרקעין יכול להוזיל את עלויות הבנייה?

הוזלה של עלויות הבנייה יכולה להיות משמעותית מאוד במגוון רחב של פרויקטים. קודם כל, הערכת המחיר של השמאי היא זו שקובעת את אחוזי הרווח ואת ההתנהלות של היזם והקבלן מול הדיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית מהסוג של תמ"א 38. שנית, שמאי דירות יכול לתת חוות דעת אובייקטיבית ומנומקת באמצעות דוח אפס. כאשר מועצת שמאי מקרקעין מאשרת שמאי שמוסמך לחתום על דוח 0, בפני הגורמים המעורבים עומדים כל הנתונים הרלוונטיים. נתונים אלו שגם מגובים כאמור בהסכמה של לשכת שמאי מקרקעין עוזרים להוזיל את עלויות הבנייה – או לכל הפחות להגדיל את הרווח. אם חברות בניה מעוניינות לצמצם עלויות ולהגדיל את הסיכוי להרוויח מהפרויקט, עליהן לערב שמאי מקרקעין בשלבים מוקדמים מאוד של היוזמה.

מה עושה שמאי רכוש לעומת שמאי מקרקעין?

השאלה המתבקשת היא האם כל שמאי יכול להוזיל את עלות הבנייה עבור חברות בנייה או אנשים פרטיים. באופן עקרוני, התשובה לכך שלילית כי שמאי רכוש למשל בודק רק את הרכוש והוא לא קשור לנושא של הפחתת היטל השבחה. מנגד, שמאי נדלן בוחן את פערי המחירים של נכסים שונים ויש הבדל בין שמאי מקרקעין בתל אביב שמכיר את העיר לבין שמאי דירה שנמצא בעיר אחרת.

הפתרון האי טוב הוא לפנות אל שמאי כגון יניב רפאל ולבדוק באיזה שירותים אפשר להשתמש כדי לקבל הערכת שווי דירה. במקביל, ניתן לבצע בדיקת היטל השבחה לפני שמחליטים אם להתחיל פרויקט מסוים. במקרים רבים, היטל השבחה מטה את הכף בשאלת האטרקטיביות הכלכלית של הפרויקט והוא זה שמשפיע גם על המחירים של דירות למכירה בהתחדשות עירונית – בין אם מדובר על תמ"א 38 או על פינוי בינוי.

כך מבצע שמאי מקרקעין הערכת שווי

השירות שניתן על ידי שמאי מקרקעין עבור חברות בנייה מחייב אותו לדעת כיצד לבצע הערכת שווי. בפועל, מדובר על הערכות של שווי שוק של נכסי נדל"ן ועל צורך שנובע מהאופי של שוק המקרקעין עצמו. בניגוד לתחומים אחרים, במקרקעין הנכסים הנסחרים לא דומים אחד לשני.

שמאי מקרקעין מבצע הערכת שווי לפי פרמטרים כמו מיקום והוא מוסמך לכתוב חוות דעת חיצונית למוסד פיננסי לפני הענקת משכנתא או הלוואה. כמו כן, זהו איש המקצוע שמגיש שומה לצורך הערכת השפעת אישורה של תכנית בניין עיר על שווי המקרקעין ולקביעת תשלומי האיזון שלהם זכאי בעלי מגרשים במתחם שמיעד לאיחוד וחלוקה.

לסיכום, שמאי מקרקעין יכול להוזיל את עלויות הבנייה במקרים שבהם הוא נדרש להגיש דוח שעליו מבססות חברות בנייה ויזמים את הערכת הפרויקט שלהם. אמנם לשמאי אין השפעה על עלות הבנייה וחומרי הגלם, אך הערכת השווי שלו מאפשרת לקבוע את חבות היטל ההשבחה וכמובן את הרווחים.

טיפים מנצחים מיועץ עסקי למכירה נכונה של הנכס שלכם

עולם הנדלן השתנה רבות בשנים האחרונות, יותר יותר אנשים מודעים לרווחיות הנעשת בתחום, ורוצים להשקיע

קרא עוד
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין

כאשר אנחנו מדברים על עסקאות מקרקעין אנחנו לא מדברים דווקא על אנשי נדל"ן. כל אדם

קרא עוד
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button