לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! מה לעשות במקרה של סכסוך עסקי בימי קורונה?

מה לעשות במקרה של סכסוך עסקי בימי קורונה?

מה לעשות במקרה של סכסוך עסקי בימי קורונה?

העסק לא מרוויח ואתם מתקשים לשלם את שכר הדירה? הזמנתם סחורה שאף אחד לא קונה ואתם לא יכולים לשלם לספק? השותף מבריז ולא משקיע את חלקו בעסק בגלל קשיים כלכליים? החברה הוציאה עובדים רבים לחל״ת וכעת היא מסרבת לחלק דיווידנדים מסיבות מוסריות, למורת רוחם של כמה בעלי מניות?

מחלוקות כספיות ואחרות תמיד יהיו במחוזותינו – לא ניתן למנוע אותן באופן מוחלט, בוודאי שלא בתקופה מורכבת ומאתגרת כמו ימי משבר הקורונה המתמשך שמוביל למשברים כלכליים רבים. עם זאת, זה תמיד נהדר כשאפשר לפתור את הסכסוך באמצעות משא ומתן. כאשר הצדדים לא יכולים להגיע להסכמות והם זקוקים לגורם אובייקטיבי שיציע להם פתרון מקובל על שניהם, ויש כמה אפשרויות לעשות זאת, תלוי בצרכים ובאינטרסים של הצדדים:

התדיינות משפטית

במקרים רבים, התדיינות משפטית היא הבחירה הטובה ביותר, כולל באותן מחלוקות שהוזכרו למעלה המתארות כיצד משבר הקורונה יכול להוביל למחלוקת בין משכיר לשוכר / ספק ללקוח, לסכסוך עסקי בין שותפים או לסכסוך בין בעלי מניות. את כל המחלוקות העסקיות הללו ואחרות ניתן לפתור, בעת הצורך, בבית המשפט כאשר לעתים קרובות סוג בית המשפט אליו יפנו הצדדים נקבע כבר בחוזה שביניהם. אם לא, החוק מספק תשובות לגבי איזה בית משפט מתמודד עם אילו מחלוקות.

בוררות

אם סמכות של בית משפט להכריע בין הצדדים המסוכסכים מגיעה מלשון החוק, הרי שסמכות של בורר מגיעה מההסכמה של שני הצדדים ולא ניתן להפנות את הסכסוך לבוררות ללא הסכמת שני הצדדים. היתרון המרכזי במקרה של בוררות בסכסוך עסקי נעוץ בעובדה שההחלטות שהושגו יאכפו לרוב באופן גורף על שני הצדדים. מומלץ לשקול בזהירות את ההסכמה לבוררות ולברר מראש סוגיות כמו: 

 1. מיהו הבורר? 
 2. היכן תתקיים הבוררות? 
 3. כמה בוררים יידרשו לפתרון המחלוקת? 

הבוררות עצמה כרוכה אמנם בהתנהלות על פי הוראות סטנדרטיות, אבל עדיף להתייעץ עם עורך דין לפני שאתם מסכימים להליך זה, במיוחד כאשר לא כל מחלוקת ניתן להעביר לבוררות.

הליך בוררות היא האפשרות הטובה ביותר כאשר הצדדים רוצים לשמור על סודיות המידע הנוגע לסכסוך ביניהם; הצדדים מעוניינים לקבל החלטה מהירה; הצדדים מכירים בכך שלבורר יש הבנה טובה במערכות יחסים כלכליות והוא "רואה" את התמונה הגדולה והנכונה יותר עבור שני הצדדים.

גישור

הצדדים המסוכסכים רשאים להסכים ליישב את המחלוקות ביניהם גם באמצעות גישור, כלומר בעזרת מגשר מוסמך המנסה לזהות את הצרכים של שני הצדדים כדי לעזור להם להגיע להסכמה. אם הגישור ייכשל, הצדדים יצטרכו לפנות לבית המשפט או לבוררות. הצדדים רשאים לבחור במגשר עליו שניהם סומכים, שגם יעמוד בעקרונות שהם סיכמו ביניהם מראש. שימוש בגישור עשוי להיות האפשרות הטובה ביותר אם לשני הצדדים חשוב יותר לשמור על קשר עסקי בריא ויעיל לאחר יישוב המחלוקת, מאשר לנצח ו/או שני הצדדים רוצים שתהיה להם שליטה על הליך יישוב הסכסוך ועל תוצאותיו.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button