לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! כל הדרך להיות שמאי מקרקעין

כל הדרך להיות שמאי מקרקעין

כל הדרך להיות שמאי מקרקעין

שירותיו של שמאי מקרקעין מתמקדים אומנם בביצוע הערכות שווי של נכסי דלא ניידי (נדל"ן), אך חשוב לציין שלצורך כך, כל שמאי מקרקעין מוסמך חייב להתמצא ולהיות בעל ידע, בקיאות והבנה במגוון רחב של תחומים כגון: יסודות הבנייה, דיני מיסוי מקרקעין, כלכלה, הנדסה, חקיקה ומשפט בתחום המקרקעין, איכות הסביבה ונושאים נוספים הרלוונטיים לתחום השמאות.

כפועל יוצא מכך, כל אדם המעוניין לעסוק בתחום שמאות מקרקעין מחויב בלימודי שמאות במסגרת לימודי תואר ראשון. לימודים אלו נמשכים כשלוש שנים והם חולשים על כל התחומים המופיעים לעיל. בתום הלימודים, השמאי נדרשי לתקופת התמחות של שנה עד שנתיים, כאשר את תקופת ההתמחות הוא מחויב לקיים במשרד שמאות מקרקעין המאושר על ידי מועצת שמאי המקרקעין במשרד המשפטים ועל ידי לשכת שמאי מקרקעין. במקביל לתקופת ההתמחות, כל שמאי נדרש לעבור את מבחני ההסכמה מטעם מועצת שמאי המקרקעין של לשכת המשפטים וזאת בכדי לקבל את רישיון העיסוק בתחום זה.

כפועל יוצא מכך, בכל אותם מקרים בהם תהיו מעוניינים לשכר את שירותיו של שמאי מקרקעין פרטי לצרכי ביצוע הערכות שווי לנכס כזה או אחר, אנו ממליצים לכם בראש ובראשונה לבדוק האם מדובר באיש מקצוע מוסמך המחזיק ברישיון שמאי מקרקעין בתוקף. באתר האינטרנט של מועצת שמאי המקרקעין במשרד המשפטים ממתינה לכם רשימת שמאי מקרקעין המוסמכים ומורשים לעסוק בתחום.

בנוסף, לצורך בחירת שמאי מקרקעין, אנו ממליצים לכם לבדוק מהו הניסיון המקצועי העומד לרשותו בתחום, היקף וסוג הבדיקות המתקיימות על ידו במסגרת תהליך הערכת השווי, סוגי הנכסים לגביהם הוא ביצע הערכות שווי במהלך התקופה האחרונה, וכמובן, המלצות אישיות אותן מומלץ לקבל מחברים או מכרים (וגם מאנשים זרים לכם) אשר שכרו את שירותיו של אותו שמאי.

חשוב לזכור שהערכת השווי אותו אתם מבקשים עובר נכס אותו אתם מעוניינים למכור או לרכוש, עלולה להיות בעלת משמעויות כלכליות ולכן חשוב שלא תקבלו החלטה בנוגע לזהותו של שמאי המקרקעין "תחת לחץ", אלא באמת תקדישו להליך הבחירה את הזמן הראוי לכך ותפעלו בהתאם להמלצות המופיעות לעיל.

טיפים מנצחים מיועץ עסקי למכירה נכונה של הנכס שלכם

עולם הנדלן השתנה רבות בשנים האחרונות, יותר יותר אנשים מודעים לרווחיות הנעשת בתחום, ורוצים להשקיע

קרא עוד
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין

כאשר אנחנו מדברים על עסקאות מקרקעין אנחנו לא מדברים דווקא על אנשי נדל"ן. כל אדם

קרא עוד
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button