לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! כל הדרך להיות שמאי מקרקעין

כל הדרך להיות שמאי מקרקעין

כל הדרך להיות שמאי מקרקעין

שירותיו של שמאי מקרקעין מתמקדים אומנם בביצוע הערכות שווי של נכסי דלא ניידי (נדל"ן), אך חשוב לציין שלצורך כך, כל שמאי מקרקעין מוסמך חייב להתמצא ולהיות בעל ידע, בקיאות והבנה במגוון רחב של תחומים כגון: יסודות הבנייה, דיני מיסוי מקרקעין, כלכלה, הנדסה, חקיקה ומשפט בתחום המקרקעין, איכות הסביבה ונושאים נוספים הרלוונטיים לתחום השמאות.

כפועל יוצא מכך, כל אדם המעוניין לעסוק בתחום שמאות מקרקעין מחויב בלימודי שמאות במסגרת לימודי תואר ראשון. לימודים אלו נמשכים כשלוש שנים והם חולשים על כל התחומים המופיעים לעיל. בתום הלימודים, השמאי נדרשי לתקופת התמחות של שנה עד שנתיים, כאשר את תקופת ההתמחות הוא מחויב לקיים במשרד שמאות מקרקעין המאושר על ידי מועצת שמאי המקרקעין במשרד המשפטים ועל ידי לשכת שמאי מקרקעין. במקביל לתקופת ההתמחות, כל שמאי נדרש לעבור את מבחני ההסכמה מטעם מועצת שמאי המקרקעין של לשכת המשפטים וזאת בכדי לקבל את רישיון העיסוק בתחום זה.

כפועל יוצא מכך, בכל אותם מקרים בהם תהיו מעוניינים לשכר את שירותיו של שמאי מקרקעין פרטי לצרכי ביצוע הערכות שווי לנכס כזה או אחר, אנו ממליצים לכם בראש ובראשונה לבדוק האם מדובר באיש מקצוע מוסמך המחזיק ברישיון שמאי מקרקעין בתוקף. באתר האינטרנט של מועצת שמאי המקרקעין במשרד המשפטים ממתינה לכם רשימת שמאי מקרקעין המוסמכים ומורשים לעסוק בתחום.

בנוסף, לצורך בחירת שמאי מקרקעין, אנו ממליצים לכם לבדוק מהו הניסיון המקצועי העומד לרשותו בתחום, היקף וסוג הבדיקות המתקיימות על ידו במסגרת תהליך הערכת השווי, סוגי הנכסים לגביהם הוא ביצע הערכות שווי במהלך התקופה האחרונה, וכמובן, המלצות אישיות אותן מומלץ לקבל מחברים או מכרים (וגם מאנשים זרים לכם) אשר שכרו את שירותיו של אותו שמאי.

חשוב לזכור שהערכת השווי אותו אתם מבקשים עובר נכס אותו אתם מעוניינים למכור או לרכוש, עלולה להיות בעלת משמעויות כלכליות ולכן חשוב שלא תקבלו החלטה בנוגע לזהותו של שמאי המקרקעין "תחת לחץ", אלא באמת תקדישו להליך הבחירה את הזמן הראוי לכך ותפעלו בהתאם להמלצות המופיעות לעיל.

אנשי מקצוע שחשוב להכיר לפני ביצוע עסקאות נדל"ן
אנשי מקצוע שחשוב להכיר לפני ביצוע עסקאות נדל"ן

הלוואי ויכולנו לעשות הכל בכוחות עצמנו, מבלי להזדקק לאנשי מקצוע המתמחים בתחומים השונים. למעשה, ישנם

קרא עוד
שמאות מקרקעין – הערכת שווי מבני ציבור
שמאות מקרקעין – הערכת שווי מבני ציבור

במסגרת תפקידו של שמאי המקרקעין, הוא עוסק לא רק בהערכת שווי של נכסים פרטיים, אלא

קרא עוד
תרומת השמאי להצלחתו של פרויקט מסוג התחדשות עירונית
תרומת השמאי להצלחתו של פרויקט מסוג התחדשות עירונית

תסכימו איתנו, שכאשר זה נוגע לפרויקטים של התחדשות עירונית, יש המון חוסר וודאות ואחת הדרכים

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button