לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שמאי להערכת נזק עקב שיפוצים

שמאי להערכת נזק עקב שיפוצים

שמאי להערכת נזק עקב שיפוצים

שיפוצים בבית או במקום העבודה זה אמנם תהליך מרגש ומניב תוצאות שמצפים להן, אבל לעיתים גם נזקים עלולים להתרחש בעקבות שיפוצים. ואם מצאתם את עצמכם בסיטואציה בה זה קרה גם לכם, הנה מידע מועיל שחשוב להכיר. הנה כמה דגשים שכדאי לדעת לפני הסתייעות בשירותי שמאי. 

נזקים בעקבות שיפוצים יכולים להיגרם כאשר צבע משפריץ על מכוניות והן זקוקות לפחחות או עבודת צבע, אך נזקים במהלך שיפוצים יכולים גם להיגרם בתוך דירות ומבנים. אם מצאתם כי רכושכם או הנכס שלכם נפגעו כתוצאה משיפוצים, אתם כנראה תרצו לתבוע. אבל רגע לפני שמאתרים עורך דין נזיקין, חשוב לקבל הערכת שמאי מקרקעין מקיפה. ואז עולה השאלה הבאה: האם להסתייע בשמאי מטעם חברת הביטוח? או שמא עדיף להסתייע בשירותיו של שמאי פרטי ונטול אינטרסים ביטוחיים? 

מי הוא השמאי ומה תפקידו?

שמאי הוא איש מקצוע אשר לומד כיצד להעריך נזקים בדירות ובמבנים, ברכוש וציוד, בדירות ובבתים פרטיים ועוד. שמאים בדרך כלל מגיעים לאחר סיטואציה בה מתרחש נזק כזה או אחר. עד שהשמאי מגיע לזירת האירוע, יהיה חשוב לא לנקות שום דבר, לא לתקן כלום ולא לנקות את הבלגן שנגרם כתוצאה מנזק השיפוצים. 

כשהשמאי מגיע לזירה שכבר תופעלה וניקו אותה או הסירו את הנזקים שנגרמו, עבודתו תהיה הרבה יותר מורכבת. ומעבר לכך שהיא תהיה מורכבת יותר, סביר להניח שהוא לא יוכל להעריך את גודל הנזק בצורה מדויקת. אם כך, אם נגרם לכם נזק כתוצאה משיפוצים, זכרו לא לגעת בשום דבר בזירת האירוע. עבודתו של השמאי היא דומה לעבודתו של חוקר ובלש פרטי. הוא צריך להגיע ולראות את כל הרמזים השונים והסיבות שלדעתו הובילו לגרימת הנזק. 

שמאי פרטי או שמאי מטעם חברת הביטוח? 

אם אתם צריכים שמאי להערכת נזיקין, שמעו לנו, יהיה עדיף לכם להסתייע בשירותו של שמאי פרטי. שמאים מטעם חברת הביטוח הם שמאים עם אינטרס מסוים, בדרך כלל לטובת חברת הביטוח. האינטרס של שמאי מטעם חברת הביטוח יהיה להקטין את הנזק שלכם כמה שיותר, בעוד שבמקביל הוא ינסה לחסוך כסף עבור חברת הביטוח. 

אנחנו חלילה לא משמיצים שמאים מטעם חברת הביטוח, אבל חשוב להבין את נקודת המוצא שלהם בכל זאת. אם אתם צריכים שמאי מקצועי להערכה מקיפה, שמאים פרטיים בדרך כלל יוכלו לספק לכם את המידע שאתם צריכים. 

כמה עולה שירות של שמאי פרטי?

השירות של שמאי פרטי עשוי לעלות מאות שקלים בודדים, והוא עשוי גם להגיע לסכומים של אלפי שקלים ומעלה. ככל שעבודתו של השמאי תהיה מורכבת יותר, כך הוא יגבה מחיר גבוה יותר על שירותיו. אם אתם צריכים שמאי, ההמלצה תהיה לערוך סקר שוק קצר ולהשוות סוגי שירותים ומחירים בין שמאים. 

המידע נכתב על ידי צוות המומחים של פורטל טופ שיפוצים.

חשיבותו של דוח שמאי מקרקעין
חשיבותו של דוח שמאי מקרקעין

כדי להתחיל בתהליך מכירה של נכס יש לפנות לשמאי מומחה על מנת שיכין דוח שמאי

קרא עוד
הערכת שווי מבנה לאחר שיפוץ מבנה
הערכת שווי מבנה לאחר שיפוץ מבנה

ביצוע הערכת שווי נכס או מבנה מסוים, חשוב מאוד עבור תהליכים כמו לקיחת משכנתא, מכירה,

קרא עוד
שמאי מקרקעין מעלה אדומים
שמאי מקרקעין מעלה אדומים

כדי להעריך את השווי של נכס או שטח מסוים עבור מטרות שונות, כמו לקיחת משכנתא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button