לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שירותי שמאות ובדק בית לחוות דעת מקצועית

שירותי שמאות ובדק בית לחוות דעת מקצועית

שירותי שמאות ובדק בית לחוות דעת מקצועית

התפקיד של שמאי מקרקעין ורכוש הוא להגיש חוות דעת מנומקת לאחר בדיקה מקיפה של ליקויי בניה. את הבדיקה שמבצע שמאי במושבים או בערים ניתן לתאם עבור דירות חדשות ודירות ישנות כאחד. כמו כן, השמאי מפריד בין הערכת שווי של הקרקע לבין הערכת השווי של הרכוש אך את הממצאים הסופיים הוא מגיש באותו דוח.

מעבר לכך, ישנם שירותי בדק בית שמיועדים עבור הערכת שווי של מבנים מסחריים, חקלאיים ותעשייתיים. הדגש היחיד מבחינת הלקוחות צריך להיות על הזמנת חברת בדק בית מנוסה ועל ריכוז השאלות סביב הערכת שווי מול גורם אחד מקצועי.

מה עושה שמאי מקרקעין ורכוש?

בשביל להבין את המאפיינים של שירותי שמאות ובדק בית לחוות דעת מקצועית צריך להבין מה עושה שמאי מקרקעין ורכוש. קודם כל, חשוב להבין שמדובר במהנדס מומחה שעובר תהליך ארוך של הכשרה והסמכה. המשמעות היא שלא כל אחד יכול להציע את השירותים של שמאי מקרקעין ורכוש ושיש פיקוח על העבודה שלו.

שנית, שמאי מקרקעין ורכוש נדרש לנמק את חוות הדעת שלו לגבי ליקויי בניה תוך חלוקה לסעיפים. בעזרת חלוקה לסעיפים קל יותר לדעת איפה אותרו ליקויי בניה, מה צפויה להיות העלות הנדרשת כדי לתקן אותם ומה ישפיע בסופו של דבר על הערכת שווי טרם סגירת העסקה. במקביל, השמאי רשאי להעריך את השווי של הקרקע בלי קשר למה שנבנה עליה – אך תוך התייחסות לתכניות הבניה הצפויות באזור, לתב"ע, לתשתיות התחבורה ועוד.

מבחינת אנשים פרטיים, יזמים וקבלנים, הנימוקים של שמאי מקרקעין ורכוש הם לעיתים קרובות הכלי היעיל ביותר לקביעת הערכת שווי. את זה אפשר לראות כאשר מערבים שמאי מקרקעין ברכישת בתים חדשים מקבלן או במשא ומתן על מחיר של דירות יד שנייה. בנוסף, שמאי מקרקעין ורכוש מעורב בפרויקטים של התחדשות עירונית מהסוג של תמ"א 38 והוא יכול לייצג את בעלי הנכסים בהתמקחות מול הקבלן על זכויות הבניה שלהם.

כך נראית חוות דעת מקצועית

מי שמתלבט לגבי שירותי שמאי במושבים או בערים ורוצה לדעת כיצד נראית חוות דעת מקצועית של חברת בדק בית יכול לבדוק את ההתייחסות שלו לנושאים שכיחים. כך למשל אמור הקבלן לבחון ליקויי בניה שקשורים לבעיות איטום ונזילות, כי הם הנפוצים ביותר בישראל ומשותפים לדירות חדשות וישנות כאחד. בהמשך, שמאי מקרקעין ורכוש יבצע הערכת שווי לפי ליקויי בניה בריצוף ולפי סדקים בקירות ובתקרה המעידים על בעיות קונסטרוקטיביות.

לסיכום, חוות דעת של שמאי מקרקעין ורכוש היא הדרך היחידה לקבל הערכת שווי מדויקת לגבי מחיר הוגן של נכס מסוים. רוב השמאים מציעים את סל השירותים שלהם במסגרת חברת בדק בית, אך יש כאלה שמתמחים בהערכת שווי לבתים פרטיים או דירות חדשות.

חתימה על ייפוי כוח לקבלת משכנתא
חתימה על ייפוי כוח לקבלת משכנתא

רוכשים דירה ולוקחים משכנתא? דרוש לכם נוטריון… הגעתם לרגע המיוחל – לרכישת דירה. מזל טוב!

קרא עוד
חשיבות שמאי בעת קניית דירה חדשה בפרויקט
חשיבות שמאי בעת קניית דירה חדשה בפרויקט

חלמתם על הבית הזה במשך שנים, כעת קיבלתם גם אישור למשכנתה או שיש לכם חסכונות.

קרא עוד
שמאי מקרקעין – איש המקצוע החשוב ביותר בעולם הנדל"ן
שמאי מקרקעין – איש המקצוע החשוב ביותר בעולם הנדל"ן

שוק הדיור והנדל"ן בישראל הוא שוק מאוד מורכב ונרחב, אשר חווה בשנים האחרונות תנודתיות רבה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

?יש שאלות
חייגו עכשיו

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

ייעוץ ראשוני

close

יש שאלות?

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

Call Now Button