לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! מה הפעולות הנדרשות לבצע לפני תחילת בניית שכונת מגורים

מה הפעולות הנדרשות לבצע לפני תחילת בניית שכונת מגורים

מה הפעולות הנדרשות לבצע לפני תחילת בניית שכונת מגורים

היקף הבנייה החדשה למגורים בישראל, הולך וגדל משנה לשנה, כאשר הקמתן של שכונות מגורים בכל רחבי הארץ, הפכה בשנים הארונות לחלק בלתי נפרד מהנוף של כל אחד ואחת מאיתנו. הליך הקמתה של כל שכונת מגורים חדשה בישראל, כרוכה במגוון רחב של פעולות מקדימות הנדרשות לתכנון שכונת המגורים המיועדת וזאת הרבה לפני תחילת הבנייה בשטח. בשורות שלפניכם, תוכלו למצוא מידע כללי אודות הפעלות הנדרשות לביצוע לפני תחילת תכנון ובנייה של כל שכונת מגורים, בכל סדר גודל ובכל רחבי הארץ. 

סקר קרקעות 

על פי חוקי התכנון והבניה המונהגים במדינת ישראל, תחילתו של כל הליך בניה (עוד בטרם מתן אישור תכניות הבנייה על ידי וועדות התכנון והבניה), מחייב עריכת סקר קרקע לפני בניה. סקר קרקעות נועד על מנת לבחון את סוג הקרקע המיועדת לבנייה ולבדוק האם מדובר בקרקע מזהמת, ובמידה וכן, מה הם החומרים המזהמים אותה וכיצד ניתן להכשירה למטרות בנייה עתידיות. ממצאיו של כל סקר קרקע לפני בנייה, חייבים להיות מוגשים לידי המשרד להגנת הסביבה, וזאת באמצעות דו"ח בו מפורטים כל ממצאי הבדיקה, לרבות, דיגום קרקע, סקר מי תהום וסקר גזי קרקע. 

סקר קרקע הוא למעשה בדיקה פיזית של הקרקע המיועדת להקמת שכונת המגורים. בדיקה זו חייבת להיות מיושמת בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה ומטרתה לאפיין באופן המקיף והרחב ביותר את סוג הקרקע המיועדת לבנייה ואת כל הסיכונים הנלווים לזיהומי קרקע כאלו ואחרים. מטרת הבדיקה היא כמובן להגן על בריאות הציבור העתיד להתגורר בשכונת המגורים המיועדת ובלעדיה לא ניתן להתחיל בהליכי תכנון של שכונות מגורים חדשות. 

חשוב לציין שבמקרים מסוימים ניתנים אישורים חריגים לבנייה ללא עריכת סקר קרקעות, אך במידה ובמהלך עבודות הבנייה מתגלים זיהומי קרקע ממקורות שונים באתר הבנייה ו/או באזורים הסמוכים לו, עבודות הבניה ייפסקו לטובת עריכת סקר קרקעות. 

סקר עצים 

פעולה נוספת הנדרשת לפני תחילת עבודת תכנון ובניה של שכונות מגורים היא פעולת סקר עצים הידועה גם בשם: סקר עצים לתב"ע (תכנית בניין עיר). סקר עצים נדרש בכל אותם מקרים בהם שכונת המגורים עתידה לקום על גבי שטח מיוער ו/או שטחי קרקע בהם מצויים עצים כאלו ואחרים. קיומו של סקר עצים לפני הקמת שכונות מגורים מחויב על פי סעיף 89 לחוק התכנון והבנייה. סעיף זה נכנס לתוקפו במהלך שנת 2009, ועל פיו, קיים הכרח בקבלת חוות דעת של פקיד היערות בכל הנוגע לביצוע כריתה של עצים מכל סוג הגדלים על גבי הקרקע המיועדת לצרכי הקמת שכונות מגורים. 

לסיכום, הקמתן של שכונות מגורים חדשות בישראל ו/או פיתוח שכונות מגורים קיימת (על תוואי שטח פנוי), מחייבות את ביצוען של שתי בדיקות מרכזיות, האחת, סקר קרקע לפני בנייה, והשנייה סקר עצים במידה והקרקע היא סביבה מיוערת. 

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button