לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! 7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר ברוב המקרים על הוצאה גדולה, שלקראתה נערכים זמן רב. בין אם זו דירה ראשונה של זוג צעיר ובין אם מדובר בדירה להשקעה, ישנן פעולות ובדיקות חשובות שיש לבצע כדי להבטיח קנייה טובה ובטוחה, מלבד הצורך לגייס את סכום הכסף הדרוש. לעיתים יש צורך בלקיחת משכנתה לצורך מימון הרכישה ויש לכך פרק זמן לא מבוטל עד לקבלת האישורים הנדרשים. אך מלבד הכנת המימון לדירה החדשה, יש עוד כמה פעולות חשובות, שעליכם לעשות, כדי להבטיח שבחרתם נכון. 

הערכת שמאי מקרקעין

כדי לוודא את שווי הנכס האמיתי והנכון, חשוב לבצע הערכת שמאי מקצועית שתספק מידע על סביבת הנכס המשפיעה על מחירו, מדידה של הנכס באופן מדויק, הערכת מחיר הארנונה הצפוי במקרה שמדובר בדירה חדשה ועוד. כמו כן, חשוב ששמאי מקצועי יוודא שאין חריגות בנייה ביחס לתוכניות הבנייה, דבר העלול להיות בעייתי גם במכירה עתידית של הדירה. 

בדיקת צנרת וליקויי בנייה 

לפני רכישת דירה חשוב לוודא שלא יהיו הפתעות וכי המצב הפיזי שלה תקין. לא מדובר רק בבדיקת הקירות וחיפוש אחר כתמי רטיבות, אלא מדובר לעיתים על ליקויים ובעיות אינסטלציה, שקשה לראות בעין, ויש להזמין איש מקצוע שיודע מה לחפש ומגיש דוח מפורט על כל התחומים שבדק. ליקויים שנמצאו יכולים להוריד את מחיר הדירה שאתם מתכוונים לרכוש, או לגרום לכם לוותר על הרכישה אם מתגלה בעיה מהותית. 

משרד תיווך

אם אתם מבקשים לרכוש דירה אך מעוניינים לעשות זאת תוך הגדרת המאפיינים בלי לכתת רגליים ולבזבז זמן יקר, משרד תיווך מקצועי ואיכותי יבצע עבורכם את החיפוש לפי ההגדרות שלכם למציאת הנכס הרצוי. 

בדיקת עורך דין

בין אם מדובר על חברת בנייה ובין אם מדובר על מוכר פרטי, חשוב שעורך דין יבדוק את זהות המוכר, את האישורים למכור את הנכס ואת הרישום בטאבו. כמו כן, עליו לוודא שאין עיקולים או בעיות אחרות על הדירה, ולייצג את הרוכשים בחוזה המכירה. 

הסכם ממון

ישנם זוגות הבוחרים לערוך הסכם ממון לקראת הנישואים או לפני רכישת דירה. הסכם כזה מפרט את הרכוש הקיים לפני הנישואים ואת הרכוש העתידי שייצבר במהלכם, לרבות נכסים.

בדיקת מיסוי

לקראת קניית נכס כלשהו חשוב לדעת מה יהיו ההוצאות הנלוות מלבד מחירו. בישראל יש שיעורי מס גבוהים, ורוכשי דירה עשויים להידרש לשלם אחוזים גבוהים משוויה על מס רכישה ועוד. 

בדיקת התוכניות העירוניות והסביבתיות המתוכננות

אף אחד לא רוצה להתעורר בוקר אחד ולגלות שמול הדירה שרכש מוקם מבנה ציבורי גדול ורועש, כביש סואן או מטרדים שונים שלא ידע עליהם בעת הקנייה. חשוב לבדוק בעירייה את התוכניות העתידיות של סביבת הנכס כדי לא להיות מופתעים.

.

מזהים נזילה סמויה מהגג? אתם חייבים לקרוא את זה
מזהים נזילה סמויה מהגג? אתם חייבים לקרוא את זה

אחת הבעיות המשמעותיות ביותר שאנחנו יכולים להתמודד איתן במהלך מגורים או עבודה בנכס מסוים, זו

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button