לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! 4 שאלות מובילות בנושא משכנתא הפוכה

4 שאלות מובילות בנושא משכנתא הפוכה

4 שאלות מובילות בנושא משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא ערוץ מימון אשר רבים מבני 60+ אשר זכאים לפנסיה משתמשים בו כדי לממן את השנים הבאות עליהם לטובה. על מנת לדעת האם המסלול מתאים לכם, מומלץ לקרוא אודות 4 השאלות הבאות שרבים מהמועמדים למשכנתא זו שואלים את עצמם לפני קבלת ההחלטה. עבור רבים מבני 60+ הסדר זה מהווה ערוץ מימון חשוב שיכול לסייע לכלכל את השנים הבאות באופן מובהק.

מהם השינויים המהותיים בין משכנתא רגילה למשכנתא הפוכה?

שני סוגי המשכנתאות מתבססות על דירה או בית, כלומר נכס למגורים. בעוד משכנתא רגילה משרתת חסרי דיור או משפרי דיור הזקוקים לכסף לרכוש אותו, משכנתא הפוכה פונה לבעלי הדירות. ההסדר מציע קבלת כסף ללא הגבלה של החזר חודשי, כשפירעון התשלום יכול להתבצע בזמנים מרווחים מאד, למשל כשמחליטים להתפנות לדיור מוגן בגילים יותר מתקדמים במקום למכור את הדירה. בדרך כלל, ישנו שווי מינימום לדירה או לבית של מועמדי המשכנתא ההפוכה. לרוב, הוא יעמוד על מיליון שקלים חדשים ומעלה.

האם כל קשיש, או בן או בת 60+ יכולים לקבל משכנתא הפוכה?

ככל שמדובר על בעלי דירה אחת לפחות בעלת שווי מיליון שקלים חדשים ומעלה, הם זכאים. על הדירה להיות ללא עיקולים ושעבודים ובבעלות מלאה של הדיירים. במקרים חריגים, ניתן לקבל אישור על דירה שהמשכנתא עדיין משולמת עליה, כאשר יתרת החוב שנשאר לשלם לבנק מנוכה משווי הדירה שקובע שמאי מקרקעין. חשוב לציין כי גם דירה בבעלות מלאה שדייריה מבקשים משכנתא הפוכה חייבת בביקור של שמאי מקרקעין על מנת למסור לחברה המלווה את פרטי הערך שלה.

מהם סכומי ההלוואה שניתן להוציא בחברת משכנתא הפוכה?

הסטטיסטיקות מראות כי אזרח בן 60 מושך בדרך כלל עד 15% משווי ביתו, ואזרח בגילאים מתקדמים של ממש 80-80 ומעלה, עשויים למשוך סכומים של 50% מערך הדירה. אם תשימו לב, תיווכחו כי אלה סכומים לא מבוטלים בעליל, שיכולים להמשיך את רמת החיים הגבוהה לה זכו הלווים טרם הפנסיה, ואף לשדרג את רמת חיים זו.

האם משכנתא הפוכה משתלמת ללווים?

זו שאלה שיש להיוועץ בה עם יועץ משכנתאות. ככל שישנן ללווים תוכניות להעביר לילדים או הדירה או לפרנס אותם ממכירתה, הם יכולים להצטרף למסלולים יותר מבוקרים, בהם החזר החוב הוא שנתי, חודשי או בתקופות זמן קצרות אחרות. מסלולים אלה מבוססים על ריבית יקרה פחות מאלה שבהם משלמים עם הדרה ביום הפינוי לדיור מוגן, אבל ההחזר נעשה בכסף מזומן ולא באמצעות הדירה. במקרה זה הדירה היא רק ערוץ ערבות. כך או כך, מומלץ לתכנן בקפידה רבה מסלול משכנתא הפוכה לפני שחותמים עליו ויש לעדכן את הילדים והילדות שישנה כוונה לחתום על משכנתא הפוכה. חשוב לשתפם בסוג ההחלטה שקיבלתם, החזר כספי חודשי או שנתי קבוע או החזר באמצעות הדירה, על מנת שיוכלו להיערך לאפשרות שהדירה לא תהיה בבעלותם.

מוכרים דירה? כיצד עיצוב פנים מעלה את ערך הדירה/בית שלכם
מוכרים דירה? כיצד עיצוב פנים מעלה את ערך הדירה/בית שלכם

בין אם לא מזמן עברתם לגור בבית, ובין אם אתם גרים בו כבר זמן רב,

קרא עוד
הערכת שמאות של מבני מסחר ותעשייה
הערכת שמאות של מבני מסחר ותעשייה

הערכת שמאות של מבני מסחר ותעשייה היא חשובה במקרים רבים, אחד מהם הוא הערכה לקראת

קרא עוד
אילו בדיקות צריך לבצע כאשר רוכשים נכס מקרקעין?

עסקאות מקרקעין כרוכות לרוב בעלויות גבוהות, ובהתאם גם בסיכונים גבוהים. לכן על הרוכש האחראי לבצע

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   התחל שיחה
   צריכים עזרה?
   שלום!
   איך אוכל לעזור לך?