שמאי נחלה
שמאי נחלה
02/15/23

שמאי נחלה

נחלה חקלאית יכולה לעמוד במרכזן של עסקאות נדל”ן מגוונות ויש הרבה מה לדעת ולקבוע אודות הנחלה לפני, בזמן ואחרי סיום העסקה. לא כל אדם יהיה בעל הידע הדרוש על מנת לתת את כל הסקירה המקצועית שקשורה בנחלה עצמה ולכן חשוב למצוא את איש המקצוע שיידע לכוון בדיוק את המידע הדרוש, ינקוב במספרים או סכומים או בכל נתון אחר שיש לו חשיבות בעת העסקה או כאשר מתקיים שיח שקשור בנחלה זו או אחרת. שמאי נחלה, שהוא בעצם שמאי מקרקעין מוסמך ומקצועי הוא איש המקצוע הנכון לתת את הדין ודברים המהותיים. לא כל שמאי מקרקעין גם מתעסק בעולם הנחלות הקרקעיות ולכן יש חשיבות לבחירה באיש מקצוע שאכן נותן את השירות המסוים הזה על מנת לצלוח בדרך הטובה והנכונה ביותר את העסקה המדוברת.

 

מתי דרושים שירותיו של שמאי נחלה?

בתחום של שמאות נחלות ישנן דקויות מהותיות שישפיעו על החלטות או על הערכות מחיר שיינתנו, זאת בשונה לתחום של שמאות מקרקעין מסורתית או של נכסי נדל”ן. לנחלה, שהיא בעצם שטח – מגרש לבנייה או שטח חקלאי יש תכונות ומאפיינים שונים שמבדילים אותם משאר הנכסים שבגינם תינתן הערכה מקצועית של שמאי ולכן לא כל שמאי יוכל לסייע בתהליך זה. ברוב המקרים שירותיו של שמאי נחלה יידרשו כאשר מדובר על עסקאות שקשורות לשטחים באזורים של קיבוצים או מושבים, הפקעה או השבחה של שטחים לא בנויים וכמובן בעת הצורך בקביעת מחיר או הערכת שווי. אין ספק שהמגזר החקלאי הוא מגזר מרתק שלא לכל אדם יש את הידע הנכון והמתאים להתמודד איתו ולכן סיוע וליווי צמוד של איש מקצוע אינו נחשב בגדר מותרות אלא כשירות חובה. אין ללקוח הפרטי את הפנאי או הידע הרחב להתעסק בנבכי בירוקרטיה שקשורים בנחלות חקלאיות וללא ספק בכל עניין שמתעורר הוא יצטרך את העזרה של איש מקצוע מעולם השמאות.

 

הממשק שבין שמאות נחלה לשמאות מקרקעין

במקרים רבים ישנו ממשק רחב ומעניין בין השירותים הניתנים בתחום של שמאות הנחלה לבין שמאות המקרקעין המוכרת. הנחלות שבמושבים או הקיבוצים צמודות בדרך כלל לנכסי נדל”ן כמו בתים צמודי קרקע או יחידות שנבנות במסגרת של הרחבות שונות ולכן הידע שנדרש מהשמאי לשם מתן חוות הדעת המקצועית הוא נרחב ומגוון במיוחד. כאשר בוחרים שמאי נחלה בעל ידע עשיר וכמובן ניסיון רב ככל האפשר – אפשר להיות בטוחים שהוא יסייע בכל מה שקשור למידע או הנתונים שקשורים בנחלה והלקוח יקבל את השירות הטוב ביותר שאפשר. שכירת השירותים המקצועיים בתחום של שמאות נחלות אינה בגדר מותרות, כאמור, ויש בה כדי להראות רצינות ורצון אמיתי להתנהל בצורה הטובה והנכונה ביותר ללא בזבוזי זמן או כסף של הצדדים.

עוד קטגוריות:

שמאי מקרקעין, שמאי מקרקעין בירושלים

שתף:
וואטסאפ חייג אלינו צור קשר
Icon for fixed button גם בווצאפ